(Nie)Dobrana para!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Uwielbiamy, kiedy współczesność i tradycja łączą się ze sobą w oryginalnych projektach. Najlepszą okazją do takiej symbiozy są dobudówki. Na homify często pokazujemy Wam nowoczesne pomysły na rozbudowę naszych profesjonalistów i tym razem nie będzie inaczej. Czeka nas spacer po niebanalnym projekcie z francuskiej prowincji. Właściciele wykazali się ogromną odwagą, przyjmując wizję ekspertów ze studia architektury NG-A. Opłaciło się! Efekt końcowy intryguje i zachwyca.  

Rozpocznijmy zwiedzanie…

Typowa nie-typowa fasada

Uroczy domek z kamienia prezentuje się niezwykle romantycznie. Okna o kształcie półksiężyca otoczone są cegłą, ramy okienne oraz lukarnia są białe, co tylko podkreśla niewinność tej budowli. A obok niej… absolutnie nowoczesna konstrukcja! Dobudówka jest prawie tej samej wielkości, co domek. Jak nasi architekci dopasowali ją do niego? Nadali nowemu budynkowi aspekt stodoły, przez co w ostatecznym rozrachunku otrzymujemy miniaturkę wiejskiej posiadłości.

Odbicie prawie lustrzane

Tylna fasada wygląda, jakby ktoś wykonał trzy pociągnięcia pędzlem. Nie możemy wyjść z podziwu, jak ta nowoczesna dobudówka doskonale komponuje się z tradycyjnym budynkiem. Ciemny gont dachu, naturalny kamień i blacha cynkowa tworzą razem zaskakująco spójną paletę. Ujednolicenie ram okien poddasza oraz zastosowanie kominków o podobnym designie to oczywiście działanie bardzo przemyślane.

Nowy członek rodziny

Dobudówka nie tylko musiała połączyć się z domkiem, ale także z resztą założenia. Jej jednolity kolor doskonale się do tego nadaje, nie pozwala do doprowadzenia do efektu przeładowania. Z daleka cynkowa blacha wygląda jak ustawione pionowo drewniane deski – konstrukcja spokojnie może uchodzić za zwykłą stodołę. Prawda, że pozory mylą?

Nowoczesne wnętrze

Białe wnętrze kontrastuje z ciemną fasadą. Optycznie powiększa on przestrzeń, która i tak jest doskonale doświetlona. Biel równoważą czarna podłoga, drzwi oraz ciekawy kominek z odsłoniętą rurą. Nowoczesna bryła to nowoczesny wystrój wnętrz, tutaj naprawdę pomysłowy. Stworzono idealne miejsce do pracy, z szerokim biurkiem, regałem na całą ścianę oraz pięknym widokiem na sad.

Czas na odpoczynek

Pod dachem drugiej części dobudówki swoje miejsce znalazła przytulna sypialnia. Tutaj pozwolono sobie na nawiązanie do przeszłości drewnianą belą stropową oraz antykami-stolikami nocnymi. Dobrano do nich jednak nowoczesne łóżko z intensywnie czerwoną narzutą oraz dywan w geometryczny wzór. Subtelny eklektyzm tworzy idealne miejsce do wypoczynku.

Pokochaliście tę dobudówkę? Sprawdźcie, jak nowoczesna stodoła prezentuje się jako samodzielny budynek: Dom po ciemnej stronie mocy!

Odważylibyście się na taką dobudówkę?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu