(Nie)Dobrana para! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

(Nie)Dobrana para!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domowe biuro i gabinet od ng-a Nowoczesny
Loading admin actions …

Uwielbiamy, kiedy współczesność i tradycja łączą się ze sobą w oryginalnych projektach. Najlepszą okazją do takiej symbiozy są dobudówki. Na homify często pokazujemy Wam nowoczesne pomysły na rozbudowę naszych profesjonalistów i tym razem nie będzie inaczej. Czeka nas spacer po niebanalnym projekcie z francuskiej prowincji. Właściciele wykazali się ogromną odwagą, przyjmując wizję ekspertów ze studia architektury NG-A. Opłaciło się! Efekt końcowy intryguje i zachwyca.  

Rozpocznijmy zwiedzanie…

Typowa nie-typowa fasada

Nowoczesne domy od ng-a Nowoczesny

Uroczy domek z kamienia prezentuje się niezwykle romantycznie. Okna o kształcie półksiężyca otoczone są cegłą, ramy okienne oraz lukarnia są białe, co tylko podkreśla niewinność tej budowli. A obok niej… absolutnie nowoczesna konstrukcja! Dobudówka jest prawie tej samej wielkości, co domek. Jak nasi architekci dopasowali ją do niego? Nadali nowemu budynkowi aspekt stodoły, przez co w ostatecznym rozrachunku otrzymujemy miniaturkę wiejskiej posiadłości.

Odbicie prawie lustrzane

Nowoczesne domy od ng-a Nowoczesny

Tylna fasada wygląda, jakby ktoś wykonał trzy pociągnięcia pędzlem. Nie możemy wyjść z podziwu, jak ta nowoczesna dobudówka doskonale komponuje się z tradycyjnym budynkiem. Ciemny gont dachu, naturalny kamień i blacha cynkowa tworzą razem zaskakująco spójną paletę. Ujednolicenie ram okien poddasza oraz zastosowanie kominków o podobnym designie to oczywiście działanie bardzo przemyślane.

Nowy członek rodziny

Nowoczesne domy od ng-a Nowoczesny

Dobudówka nie tylko musiała połączyć się z domkiem, ale także z resztą założenia. Jej jednolity kolor doskonale się do tego nadaje, nie pozwala do doprowadzenia do efektu przeładowania. Z daleka cynkowa blacha wygląda jak ustawione pionowo drewniane deski – konstrukcja spokojnie może uchodzić za zwykłą stodołę. Prawda, że pozory mylą?

Nowoczesne wnętrze

Nowoczesne domowe biuro i gabinet od ng-a Nowoczesny

Białe wnętrze kontrastuje z ciemną fasadą. Optycznie powiększa on przestrzeń, która i tak jest doskonale doświetlona. Biel równoważą czarna podłoga, drzwi oraz ciekawy kominek z odsłoniętą rurą. Nowoczesna bryła to nowoczesny wystrój wnętrz, tutaj naprawdę pomysłowy. Stworzono idealne miejsce do pracy, z szerokim biurkiem, regałem na całą ścianę oraz pięknym widokiem na sad.

Czas na odpoczynek

Nowoczesna sypialnia od ng-a Nowoczesny

Pod dachem drugiej części dobudówki swoje miejsce znalazła przytulna sypialnia. Tutaj pozwolono sobie na nawiązanie do przeszłości drewnianą belą stropową oraz antykami-stolikami nocnymi. Dobrano do nich jednak nowoczesne łóżko z intensywnie czerwoną narzutą oraz dywan w geometryczny wzór. Subtelny eklektyzm tworzy idealne miejsce do wypoczynku.

Pokochaliście tę dobudówkę? Sprawdźcie, jak nowoczesna stodoła prezentuje się jako samodzielny budynek: Dom po ciemnej stronie mocy!

Odważylibyście się na taką dobudówkę?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu