10 magicznych dekoracji dla Twojej kuchni! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 magicznych dekoracji dla Twojej kuchni!

A.D. A.D.
od M4design
Loading admin actions …

Mimo, że kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, wiele osób często zaniedbuje dekorowanie jej. Jest postrzegana jako przestrzeń o zadaniu głównie funkcjonalnym dlatego w sporej części domów nie poświęcono zbyt dużo czasu na zadbanie o aspekt estetyczny. Oczywiście mamy tu na myśli głównie dodatki czy ozdoby, które w salonie albo sypialni zajmują kluczową rolę a w kuchni zostają niemal całkowicie pominięte. Jeśli i Waszej kuchni brakuje kropki nad i ten artykuł pomoże Wam to zmienić. Najwyższa pora umilić sobie czas, który codziennie spędzamy na przygotowywaniu i spożywaniu posiłków.

Ten Katalog Inspiracji oferuje 10 pomysłów na ciekawe dekoracje kuchenne, które pomogą przekształcić nudną kuchnię w radosne miejsce z pozytywnym klimatem. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy ani kupować mnóstwa drogich gadżetów, które będą zbierały kurz. Posłuchajcie naszych rad i cieszcie się swoją nową – starą kuchnią każdego dnia!

Oświetlenie

Pod względem oświetlenia kuchnia jest bardzo wymagająca – w każdej jej części musi być widno. Dlatego w kuchni stosuje się zarówno oświetlenie ogólne – nad stołem, na środku pomieszczenia, jak i światło miejscowe, nad kuchennym blatem, używane podczas gotowania. Pamiętajcie jednak, że oświetlenie ma na celu nie tylko rozjaśnić kuchnię i sprawiać by wyglądała na bardziej przestronną, ale także może, a nawet powinno być elementem dekoracyjnym.

Kolorowe dania

Dekoracja może być funkcjonalna. Niekoniecznie musi stać na półce i zbierać kurz całkowicie bez żadnego praktycznego zastosowania. Należy o tym pamiętać przy projektowaniu kuchni, ponieważ większość z nas ma ograniczoną ilość miejsca i to nie tylko w kuchni. Mając to na uwadze, spróbujcie udekorować kuchnię naczyniami o kolorowych, żywych, kontrastujących odcieniach jak te na zdjęciu.

Wazon ze świerzymi kwaitami

Kitchen decoration Nowoczesna kuchnia od In:Style Direct Nowoczesny
In:Style Direct

Kitchen decoration

In:Style Direct

Wazon ze świeżymi kwiatami może zdziałać cuda. I to w każdym wnętrzu – nie tylko w kuchni. To najprostszy i najszybszy sposób aby ożywić pomieszczenie. W życiu często proste rzeczy wywołują uśmiech na naszych twarzach. Tak właśnie jest w tym wypadku. A oprócz doznań wizualnych w pakiecie dodatkowy bonus – cudowny zapach.

Designerski napis

Zdjęcia, obrazy czy rysunki są oczywiście ładne i efektowne ale uwierzcie nam, że słowa też mogą być piękne. Ostatnimi czasy modne zaczęły być wszelkiego rodzaju napisy, cytaty, słowa wypisane wielkimi literami na ścianach. Zarówno te napisane ozdobną czcionką  jak i proste liter i cytaty. Naklejka na zdjęciu to napis z ułożonych w sposób artystyczny liter. Oryginalny pomysł np. na codzienną dawkę motywacji.

Miska na owoce

Piękna misa wypełniona po brzegi różnorodnymi, świeżymi owocami jest jednym z najlepszych sposobów aby ozdobić swoją kuchnię. Najlepsze jest to że tą dekorację można jeść! Będziecie również pamiętać, aby zapewnić swojemu organizmowi dzienną dawkę witamin.

Farba tablicowa

Tablica farba jest doskonałym sposobem zdobienia ścian. W dodatku można malować nią niemal każdą powierzchnię  w tym meble. Na gotowej powierzchni możecie pisać, rysować, zostawiać domownikom wiadomości lub listy zakupów. Pomysł o tyle efektowny co i praktyczny.

Stylowe przechowywanie

słoiki od MALAFOR Skandynawski
MALAFOR

słoiki

MALAFOR

Mąka, cukier, sól, ryż czy makaron muszą mieć swoje miejsce w kuchni. Wcale nie musicie chować ich w ciemnych zakamarkach szafy. Wystarczy zadbać o odpowiednie słoje do przechowywania, które swoim ciekawym designem przyciągną wzrok i wprowadzą trochę nowoczesnego stylu do Waszej kuchni. A dodatkową zaletą będzie to, że suche produkty spożywcze będziecie mieć zawsze pod ręką. W ceramicznych lub szklanych słoikach można przechowywać dosłownie wszystko. Super higienicznie i zdrowo. Pojemniki plastikowe, w przeciwieństwie do nich, wydzielają wiele szkodliwych substancji. Te urocze cieniowane pojemniki, które widzicie na zdjęciu to projekt MALAFOR.

Sztuka ścienna

Wall sculpture "march sun" od homify Wiejski Ceramika
homify

Wall sculpture march sun

homify

Dzieło sztuki  zawsze sprawia, że ściana wygląda atrakcyjnie wręcz hipnotyzująco. Oryginalny obraz czy grafika wprowadzą w Wasze wnętrze zupełnie nową jakość. Poprzez swą warstwę wizualną, ofiarują szczególny rodzaj przeżycia estetycznego. Bardzo często jednak, pierwsze problemy pojawiają się już na samym początku, kiedy tak na dobrą sprawę nie wiemy jaki obraz kupić, a potem jak go dobrze wyeksponować. Przemyślcie tę kwestię dobrze zanim zdecydujecie się na konkretny egzemplarz.

Zabawne orbrazki

JAK TO NIE MA NIC SŁODKIEGO od Szast i Prast Nowoczesny
Szast i Prast

JAK TO NIE MA NIC SŁODKIEGO

Szast i Prast

Śmieszne zdjęcie w kuchni, może sprawić, że kuchnia będzie weselsza i pojawi się w niej swobodny klimat. Na przykład, plakat ze zdjęcia jest nie tylko zabawny ale także bardzo ciekawy graficznie. Ustawiony obok szafki ze słodyczami nabierze dodatkowego znaczenia. 

Unikatowe talerze

Unikalne płyty takie jak te winylowe ze zdjęcia mogą być zawieszone na ścianie jako dekoracja, ponieważ prawdopodobnie nie będziecie z nich korzystać zbyt często – najwyżej jedynie przy specjalnych okazjach, jeśli w ogóle. Spróbujcie przejść się po pchlich targach lub przeglądać second handy, aby znaleźć ciekawe i unikatowe dekoracje.

Mamy nadzieję, że spodobał Wam się ten przewodnik po ciekawych dekoracjach kuchennych. Aby uzyskać więcej wskazówek domowych, inspiracji i ciekawych pomysłów, rzućcie okiem na ten katalog inspiracji: Dajcie swojej kuchni nową świeżość!

A jak się mają Wasze kuchnie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu