Zachwycające domy z kostki słomianej! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zachwycające domy z kostki słomianej!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Möhring Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i sezon urlopowy, podczas którego wielu z nas uda się nad Bałtyk. I my dzisiaj się tam wybierzemy, chociaż nie na polskie wybrzeże lecz na niemieckie, a konkretnie do miejscowości Darss. Czekają tam na nas trzy identyczne domki z drewna i kostki słomianej, przykłady budownictwa naturalnego najwyższej klasy. Troska o środowisko spotyka najlepszy design za sprawą architektów z biura Möhring Architekten. Wysiłki te zostały docenione nie tylko przez nas, eksperci otrzymali za nie prestiżową nagrodę Landesbaupreis 2014.

Zaciekawieni? Czas wybrać się w niedaleką podróż nad morze!

Naturalna elegancja

Oto kolejny dowód na to, że prostota może robić wrażenie! Bryły takie jak ta znamy doskonale, prostopadłościan zwieńczony dwuspadowym dachem nie wystającym poza ściany – to klasyczna typologia domu-stodoły, których widzieliśmy już wiele. A jednak ten projekt nas zaskakuje i zachwyca! Dach oraz dłuższe boki zostały wzniesione z kostki słomianej, a krótsze boki oraz drzwi, w tym ogromne drzwi wychodzące na taras, wykonano z lakierowanych na czarno drewnianych desek. Efekt końcowy zaskakuje nowoczesnym szykiem.

Co trzy stodoły, to nie jedna

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, mowa będzie nie o jednym domku, ale o trzech. Ustawiono je nie tylko równolegle względem siebie, ale stworzono symetryczną kompozycję, co można zaobserwować na powyższym zdjęciu. Dwa z domów znajdują się tuż przy spokojnej ulicy, trzeci na tyłach działki. Oddziela je od siebie niski żywopłot zapewniający poczucie prywatności użytkowników lecz nie stanowiący bariery wizualnej. Okazuje się, że okna krótszych boków budynków mogą zostać szczelnie zamknięte ze pomocą nowoczesnych okiennic.

Estetyka i funkcjonalność

Projekt miał być oczywiście nie tylko interesujący wizualnie, ale także praktyczny, dlatego obok domków zaprojektowano funkcjonalne budynki gospodarcze. Te skromnych rozmiarów prostopadłościany wzniesiono z tych samych lakierowanych na czarno desek co domki. W ich wnętrzu pomieszczą się wszelkie narzędzia ogrodowe czy też rowery na wycieczki na plażę. Warto pamiętać, że miejsce do przechowywania wcale nie musi zajmować naszej przestrzeni mieszkalnej!

Interesują Was ekologiczne domki letniskowe? Koniecznie rzućcie okiem także na skromny lecz stylowy projekt z argentyńskiego lasu: Idealny domek, nie tylko na zimę!

Przestronne wnętrza

Wchodzimy do wnętrza, które zachwyca swoją przestronnością. Osiągnięto ją na wiele sposobów: otwierając sufit za pomocą systemu wewnętrznych mostków, czemu jeszcze się przyjrzymy, wprowadzając ażurowe schody, ogromne przeszklenia po obu długich bokach domu oraz mniejsze na poziomie parteru, malując ściany na śnieżną biel… Wiejski choć nowoczesny klimat znany nam z zewnątrz tutaj podkreśla hojne wykorzystanie drewna. Przestrzeń, na którą teraz patrzymy, ma w zamierzeniu architektów wkrótce stać się jadalnią.

Bliskość natury

Czas zajrzeć do prywatnych pomieszczeń. Nasze kroki kierujemy do łazienki. Oczywiście tutaj także odnajdziemy piękne lite deski oraz śnieżnobiałe ściany. Wprowadzone zostają jednak także szarości za sprawą płytek-mozaiki w strefie prysznica oraz betonowego wykończenia podłogi przy toalecie. Oba te miejsca zaaranżowano w oryginalny sposób chowając je we wnękach po przeciwległych stronach umywalki. Nowoczesny design wprowadza atmosferę świeżości.

Harmonia bieli i drewna

Nasz spacer kończymy na poddaszu, a konkretnie na wąskim mostku, który pełni tutaj funkcję korytarza. Wprowadzenie mostku zarówno na tym poziomie jak i na piętrze, co mieliśmy już okazję zobaczyć na pierwszym zdjęciu wnętrza, pozwoliło na stworzenie przestronnej jadalni-hallu, przy jednoczesnej adaptacji przestrzeni na wyższych poziomach. Każdy szczegół został tutaj przemyślany. Kiedy stoimy w objęciach dwuspadowego dachu, perspektywę zamyka nam okno z widokiem na zielone korony drzew. Do królestwa bieli i drewna wprowadzony zostaje kolor…

Macie ochotę spędzić wakacje w takim domku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu