7 niesamowitych apartamentów na poddaszu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 niesamowitych apartamentów na poddaszu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Marzeniem miłośników barwnego, miejskiego życia często jest apartament na poddaszu, oczywiście w centrum! Lokalizacja na najwyższym piętrze budynku zawsze intryguje, posiada pewien nieodparty urok, uwodzi oczy i umysł. Dlaczego? Takie apartamenty nierzadko mają wspaniałe tarasy na dachach, a nawet jeśli nie to oferują wspaniałe widoki na okolicę. Z jednej strony jesteśmy tutaj odgrodzeni od zgiełku miasta, wznosimy się ponad nim, a z drugiej mamy wszędzie blisko, możemy w komfortowy sposób korzystać z bogatej oferty kulturalnej metropolii. Oczywiście każdy apartament czy penthouse jest inny, tak jak różnią się od siebie aranżacje mieszkań na pozostałych poziomach lub wystroje wnętrz domów. Styl poddasza powinien oddawać indywidualność mieszkańców, jednocześnie wykorzystując zalety lokalizacji – grzechem byłoby tutaj urządzić słabo doświetlone wnętrze czy nie stworzyć przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu, jeśli tylko pozwalają na to warunki.

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji damy się ponieść marzeniom i zaprosimy Was na spacer po najciekawszych apartamentach na poddaszu w interpretacji naszych architektów oraz architektów wnętrz. Będzie na co popatrzeć!

Skandynawski urok na poddaszu

Ten uroczy apartament na najwyższym piętrze, przenosi nas w świat ciepła i delikatności. Przy tworzeniu tego zachwycającego projektu nie zaniedbano równowagi między funkcjonalnością oraz estetyką. Poszczególne strefy płynnie w siebie przechodzą, każda z nich otrzymała odpowiednio dużo przestrzeni, dzięki czujemy, że możemy tutaj oddychać pełną piersią! W stworzeniu takiego klimatu swój udział miały także rząd dużych przeszkleń oraz pełen świeżości wystrój. Podłogę wyłożono jasnymi, litymi deskami, postawiono na nowoczesny, lekki design oraz jasną paletę barw.

Eklektyzm z pazurem

Realizzazioni Nowoczesna kuchnia od MARCHI CUCINE Nowoczesny
MARCHI CUCINE

Realizzazioni

MARCHI CUCINE

Niezwykły nastrój powyższego poddasza znacznie różni się od tego, co widzieliśmy przed chwilą. Tuż pod dachem można tworzyć także bardziej agresywne aranżacje! Ta zachwyci kochających eklektyzm. Minimalistyczne meble łączą się tutaj z klasyką i antykami. Otwarty plan apartamentu zaskakuje niecodziennym rozmieszczeniem funkcjonalnych stref. Połączenie betonu z drewnem daje spektakularne efekty. Choć zestawiono tutaj ze sobą najróżniejsze elementy, to jednak daje się odczuć, że w aranżacji panuje ścisły rygor, co sprawia, że działa na nas ona jeszcze bardziej elektryzująco.

Neutralna paleta, romantyczna atmosfera

Wracamy do spokojniejszych klimatów. W powyższym projekcie postawiono na neutralną paletę barw: biel, szarości, beże, przygaszony brąz drewnianych desek podłogi – wszystko to tworzy atmosferę spokoju i wyciszenia. Designerskie meble oraz wprowadzenie do wnętrz sztuki przydają aranżacji stylowości, nie mamy wątpliwości, że właśnie weszliśmy do mieszkania osoby obdarzonej wyjątkowo dobrym gustem. Widoczną powyżej strefę publiczną z salonem z kominkiem oddziela od sypialni z łazienką duży korytarz. To, co prywatne, jest chronione niczym najdroższy skarb.

Dominacja bieli

Aranżacje oparte prawie w całości na bieli, to trend który od dłuższego czasu nie wychodzi z mody. Nie mogła ona oczywiście ominąć apartamentów na poddaszu! Biel może mieć wiele odcieni, nie każda jest śnieżnobiała. Dobrze jest nieco urozmaicić! Spójrzmy na subtelną różnicę pomiędzy bielą ściany a kanapy na powyższym zdjęciu, która potem wraz z podłogą z polerowanego betonu przechodzi w jasną szarość. Ważne jest także wprowadzenie akcentów intensywnego koloru, które zakotwiczą aranżację. Tutaj rolę tę odgrywa ciemnobrązowy stolik kawowy.

Wielopoziomowe mieszkanie

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Futurystyczny i innowacyjny wystrój powyższego loftu oparto na geometrycznym designie, równowadze i oszczędności typowej dla minimalizmu oraz na kombinacji różnych materiałów. Szkło, stal, drewno… projekt ten jest doskonałym przykładem tego, jak inspiracje stylem przemysłowym mogą pomóc w stworzeniu pięknego choć ekscentrycznego wnętrza. Nas najbardziej zainteresowały schody, pod którymi schowano telewizor oraz gazowy kominek – to naprawdę niecodzienny pomysł, a prezentuje się doskonale!

Nowoczesność i klasyka

Technologia i styl mogą się połączyć także w sposób mniej agresywny, budując atmosferę domowej przytulności. To zdjęcie jest tego najlepszym dowodem. W otwartym planie poddasza szczególnie ważna jest kuchnia pełna najnowocześniejszego sprzętu AGD. Designerskie meble oraz akcesoria tworzą jednak tutaj aranżację pełną spokoju. Zwróćmy jeszcze uwagę na wspaniały, zabudowany taras widoczny w głębi, gdzie można cieszyć się bliskością natury niezależnie od pogody. Duże przeszklenie doskonale doświetla wnętrze apartamentu.

Oprócz błękitnego nieba

Podczas naszego spaceru kilkukrotnie wspomnieliśmy o tarasach na dachach, a zatem na koniec nie mogło zabraknąć przykładu takiej właśnie oazy w centrum miasta. Z dala od zgiełku i zatłoczonych ulic można się tutaj cieszyć prywatnym miejscem na relaks, z którego roztaczają się niezwykłe widoki. W tej aranżacji postawiono na funkcjonalną prostotę w stylu nowoczesnym, ale możliwości jest nieskończenie wiele. Tutaj na pewno warto podpatrzeć całkowite przeszklenie wychodzącej na taras ściany salonu. Granice między wnętrzem a zewnętrzem zacierają się, a nasze codzienne życie nabiera jakości!

Sami zastanawiacie się nad urządzeniem tarasu na dachu? Ten Katalog Inspiracji będzie dla Was nieocenioną pomocą: Taras na dachu – sposób na ogród w sercu dużego miasta.

Chcielibyście zamieszkać na poddaszu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu