Drewniana oaza pośród drzew!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drewniana oaza pośród drzew!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Minimalistyczne domy od Dmitriy Khanin Minimalistyczny
Loading admin actions …

Kto z nas nie marzył kiedyś, żeby zamieszkać w lesie, albo chociaż posiadać własny domek wakacyjny pośród drzew? Jedni wyobrażają sobie tradycyjny, drewniany dom w wiejskim stylu. Inni preferują rzucającą się w oczy nowoczesność. Dzisiaj przedstawimy Wam projekt od architekta i architekta wnętrz Dmitriy Khanina, który stara się połączyć te dwie tendencje. Dom pomyślany został tak, by w przyszłości zapewnić mieszkańcom piękne widoki na otaczającą przyrodę, pomóc im wypoczywać w harmonii z naturą tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie oznacza to wcale warunków zbliżonych do górskich schronisk, a wręcz przeciwnie – czeka nas wirtualny spacer po luksusowych pomieszczeniach…

Zaciekawieni? Czas dać się ponieść marzeniom!

Szlachetność prostoty

Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne w każdym projekcie. Powyższy obrazek zdecydowanie zwróciłby naszą uwagę! Postawiono na kompaktową konstrukcję o klasycznych proporcjach domu o dwuspadowym dachu. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj tarasy, których zadaszenia tworzą ciąg linii horyzontalnych. Choć może taka fasada główna nie zaskakuje już nas – przyzwyczajonych do nowoczesnych domów-stodół, to piękno prostoty i czystości linii może zachwycić.

Zaskakujące rozwiązania

Ciekawie robi się, kiedy przejdziemy na tyły domu. Okazuje się, że zaprojektowano tutaj nie jeden taras, ale aż trzy, rozciągające się na trzech różnych poziomach, co jest możliwe, ponieważ dom znajduje się na spadku. Nierówności terenu zawsze stanowią wyzwanie, które wyzwala kreatywność architektów – w tym przypadku nie było inaczej! Taras na poziomie parteru okala w całości aż dwa boki budynku. Na zadaszeniu krótszego z boków stworzono kolejny – prywatny, a pod nimi jeszcze kolejny – przeznaczony na rodzinne posiłki na świeżym powietrzu.

W środku lasu

Z tej perspektywy widać, że drewno to nie jedyny materiał, który odegrał w tym projekcie rolę decydującą. Jeden z długich boków całkowicie pokryto metalową blachę ochraniającą także dach. Takie rozwiązanie miało podkreślić to, jak kompaktowa jest interesująca nas bryła. Interesujące są biegnące wertykalnymi pasami okna. Geometryczny charakter domu kontrastuje z naturalnym krajobrazem lecz jednocześnie współistnieje z nim w spokoju dzięki prostocie całości projektu.

Plan

Warto podkreślić, że dom ten zaprojektowano z myślą o zamieszkaniu w nim na stałe, nie jedynie jako miejsce wakacyjnego wypoczynku. Dlatego też nie mogły tu mieć miejsca uproszczenia czy kompromisy, które często spotykamy w tego typu domkach. Mają one swój urok, ale tylko przez czas urlopu, na co dzień mogłyby zacząć dawać się we znaki. Dlatego też 175 m2 przestrzeni mieszkalnej w jasny sposób podzielono na funkcjonalne strefy: publiczną na parterze, gdzie znalazło się domowe biuro, i prywatną na piętrze.

Kuchnia ze strefą śniadaniową

Klienci oczekiwali domu, który będzie prawdziwym rodzinnym gniazdkiem, gdzie będzie można organizować przyjęcia dla przyjaciół. Dlatego też strefa publiczna została stworzona na bazie otwartego planu. Pokój dzienny łączy się z kuchnią i jadalnią. Króluje tutaj prostota lecz brązy i beże, klimatyczne oświetlenie oraz designerskie dekoracje budują tutaj atmosferę dyskretnego luksusu. 

Drewniane są tutaj blaty, ale także część podłóg, a nawet okładziny ścian. Jeśli lubicie projekty, w których króluje ten naturalny materiał, to koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji:  Drewno niejedno ma imię!

Przytulny salon

Kierujemy nasze kroki wgłąb pomieszczenia, żeby lepiej przyjrzeć się strefie pokoju dziennego. W salonie także postawiono na jasną, neutralną paletę barwną. Wnętrze nabiera charakteru za sprawą stylowych mebli, nietypowemu oświetleniu w postaci pasów świateł LED przecinających sufit oraz podłogę – mogliśmy już zauważyć je na poprzedniej wizualizacji. W salonie najważniejsze jednak są ogromne przeszklenia, przez które można będzie kontemplować piękno okolicznej natury.

Chcielibyście zrealizować taki projekt na Waszej działce?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu