Zniewalające domy z drewna dla każdego!

A.D. A.D.
Projekt Nikolas G1 - nowoczesny dom, który zachwyca!, Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Nowoczesne domy
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was 10 projektów domów z drewna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie- w zestawieniu znajdują się domy o różnych rozmiarach, do budowy których wykorzystano różne rodzaje drewna i które wpiszą się w każdy budżet, bez względu na jego wielkość. Zapraszamy!

Dobry projekt

Projekt Nikolas G1 - nowoczesny dom, który zachwyca! Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Nowoczesne domy projekty domów,dom nowoczesny
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Projekt Nikolas G1 – nowoczesny dom, który zachwyca!

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Fantastyczny, oryginalny i pięknie korespondujący z naturą – właśnie taki jest dom Nikolas G1 stworzony przez architektów z Pracowni Archipelag. Projekt udowadnia, że budując nowocześnie wcale nie trzeba odrzucać przywiązania do tradycji i odgradzać się od natury. Dom wspaniale łączy ponadczasowe rozwiązania z modnym designem. Zjawiskowa kompozycja elewacji, opartej na duecie kamienia i drewna sprawia, że całość prezentuje się efektownie i elegancko. Absolutną gwiazdą projektu jest z kolei kapitalny taras z dekoracyjnym kominkiem – idealne miejsce na błogi relaks, rodzinny obiad lub wieczorne spotkania przy grillu.

Azjatycki minimalizm

Timber Clad Exterior Facit Homes Dom z drewna
Facit Homes

Timber Clad Exterior

Facit Homes

Ciekawa bryła, ogromne przeszklenia , piękna elewacja z jasnych, pionowo usytuowanych listew drewnianych, lubicie taki styl? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyjcie tutaj: 20 domów w stylu azjatyckim

Rustykalny

Widok tego domuniewątpliwie nasuwa sielskie skojarzenia. To właśnie takie średniej wielkości chatki z drewna potrafią być najbardziej przytulnymi z domów. Nasi profesjonaliści postawili na klasyczną konstrukcję, która dodaje temu budynkowi niemałego uroku. Ciemne drewno jest bliskie naszemu sercu, pięknie kojarzy się z lasem, z wakacjami, z ciepłymi porami roku. A do tego ta miła weranda!

Domek działkowy

W obecnych czasach tempo życia jest naprawdę szybkie. Rzadko kiedy mamy okazję zatrzymać się, chwilę odpocząć i prawdziwie cieszyć się swoimi osiągnięciami. Zamiast ciągle tkwić w zgiełku miasta, wskazany jest odpoczynek na łonie natury. Warto postawić sobie na działce choćby taki, niewielki, a w pełni wyposażony domek. Taras to świetne miejsce wypoczynku dla całej rodziny.

Minimalistyczny dom-plomba

Dom o takim charakterze zawsze ustępuje miejsca prostym formom i minimalizuje dodatki. Minimalistyczny dom z drewnianą elewacją w spokojnym, naturalnym kolorze głębokiego orzecha, pięknie zaprezentowałby się pośród zieleni ogrodu. Ale w miejskim zgiełku stanowi równie ciekawą oazę natury. Ogromne, minimalistyczne okna z charakterystyczną stolarką nadają mu wyjątkowości.

Prosta bryła

Budynek o prostej bryle, z dwuspadowamy dachem to propozycja na cięcie kosztów. Taka konstrukcja jest zdecydowanie tańsza, szybsza w budowie i praktyczniejsza niż inne propozycje. Jeśli dodamy do tego spore przeszklenia i pionowe odeskowanie mamy gwarancję fajnej, nowoczesnej, leśnej chaty.

Azjatycki bungalow

Domy z drewna wcale nie muszą być piętrowe. W Azji zdecydowanie bardziej popularne są takie bungalowy. W tym wypadku jest to ascetyczne, czarne, głębokie drewno, przypominające jakby były wyjęte niczym z popiołów oraz pionowe belkowanie zmierzające ku szczytowi budynku. Styl azjatycki jest bardzo klarowny, ale także oszczędny. Aranżacja ogrodu jest równie harmonijna, prosta i nawiązująca do klimatu zen.

Nietypowa bryła

Kolejny przykład aranżacji wspaniale komponującej się ze środowiskiem naturalnym. Koncepcja domu zakłada, zgodnie z życzeniem inwestora, maksymalnie możliwe otwarcie się na ogród przy ograniczonym jednocześnie dostępie wzrokowym od strony ulicy. Wyraża się to poprzez rzut domu -na planie litery „L”, stanowiący barierę między przestrzenią ogólnodostępną, a przestrzenią prywatną. Elewacja domu jest częściowo przeszklona, a częściowo drewniana, co sprawia, że dom jest bardzo nowoczesny.

Górska chata

Oto prawdziwa chatka babci, którą zobaczyć możemy w co drugiej polskiej wsi, szczególnie w górach. Dom ten zbudowany jest z okrągłych bali, które ułożone poziomo, jeden na drugim tworzą ściany domu. Nie musimy długo tłumaczyć na czym polega styl rustykalny – przede wszystkim na wykorzystaniu drewna w sposób jak najmniej obrobiony. Czyż nie jest tu uroczo i swojsko?

Klasyka

Uroczy biały domek z drewna, któż z nas nie marzył kiedyś o takim? Charakterystycznym elementem domów w tylu klasycznym są półokrągłe, ozdobne okienka przewidziane głównie pod szczytem dachu. Taki dom w stylu klasycznym niezwykle zgrabnie współgra z otaczającą go zielenią i czystym błękitem nieba. Aż chciałoby się tam zamieszkać!

Lubicie naturalne drewno? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu