Nowa-stara kuchnia! Świetne pomysły na modernizację kuchni

A.D. A.D.
Küche Modern und Altholztheke, ZABOROWSKI ** Kreativer Innenausbau ZABOROWSKI ** Kreativer Innenausbau Nowoczesna kuchnia
Loading admin actions …

Remont kuchni to bardzo poważne przedsięwzięcie, które wymaga dobrej organizacji. Każdy remont wymaga odpowiedniego planowania, a już szczególnie w przypadku pomieszczeń o typowo użytkowej funkcji. Czasem po prostu chcemy coś zmienić w wystroju, jesteśmy znudzeniu starą aranżacją, niektóre elementy wymagają naprawy, są już przestarzałe i zużyte. W takich wypadkach można odłożyć generalny remont na później, i spróbować wykonać mniejszą metamorfozę, która zmieni nasze postrzeganie pomieszczenia.

Eksperci od home stagingu mogli by Wam powiedzieć więcej na ten temat. Zobaczcie piękne zdjęcia kuchni, które mogą Was zainspirować do działania. Powodzenia!


Trochę stare, trochę nowe

Połączenie starego z nowym, wybuchowa mieszanka w stylu eklektycznym, to rozwiązanie, które zawsze się sprawdzi. Dzięki niemu powstaje oryginalne wnętrze z niepowtarzalnym charakterem. W tej aranżacji prawdziwym hitem jest wykończenie ściany z cegłą w roli głównej – wygląda surowo, ale przy tym dodaje naturalnego szyku całej przestrzeni. Ekologiczny styl podkreślił blat z litego drewna o rustykalnym charakterze i zjawiskowe hokery.

Kolor ma moc

A może szafki kuchenne są jeszcze w dobrym stanie, wystarczy jedynie zmienić im kolor, podokręcać szafki, dokupić nowe uchwyty? Jeśli to dosłownie tylko kolor szafek kuchennych sprawia, że czujecie się źle we własnym wnętrzu, pamiętajcie, że zawsze możecie spróbować je po prostu przemalować. Na rynku dostępnych jest wiele konkretnych farb gotowych do użycia w domowych warunkach, że aż grzech nie skorzystać! 

Postawcie na energetyczny błękit lub granat. Wasza kuchnia będzie modna, a intensywny kolor odciągnie uwagę od ewentualnych mankamentów.

Nowe fronty szafek

A co zdobić jeśli malowanie nie jest dla Was, lub obawiacie się efektu końcowego? Na szczęście zostaje jeszcze inne rozwiązanie: wymiana starych frontów kuchennych na zupełnie nowe. Najczęściej drzwi do szafek są standardowych wymiarów, dzięki czemu można je stosunkowo łatwo wymienić. Postawcie na połączenie bieli z drewnem aby osiągnąć idealną harmonię w naturalnym klimacie.

Oświetlenie i powierzchnia nad blatem

Inwestycja w światło jest absolutnie nieunikniona. Jasna kuchnia jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna i wygodna. Na zdjęciu widać, że drewniany blat i pas na ścianie za blatem sprawiają, że kuchnia robi eleganckie i bardzo dopracowane wrażenie. Odpowiednie oświetlenie podszafkowe może również zdziałać cuda. Zainwestujcie także w oświetlenie z sufitu podwieszonego. To łatwy i efektowny sposób na oszczędność. 

Nowe blaty

Blaty są tą częścią kuchni, która jest chyba najbardziej eksploatowana w każdym domu. Musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę, wodę i środki chemiczne, a do tego oczywiście powinna się ładnie prezentować. Blaty zazwyczaj dobieramy osobno do aneksu kuchennego i mamy tutaj całą paletę barw oraz materiałów z jakich mogą być wykonane. Jeśli w trakcie remontu, chcemy zmienić blat, to tak naprawdę nie ma znaczenia na jakim etapie prac go dodamy – wystarczy, że szafki dolne będą już ustawione w odpowiednim miejscu.

Na czym lepiej nie oszczędzać?

Niestety nie zawsze wszystko możemy zrobić samodzielnie. Niektóre czynności, jak składanie mebli, czy podłączanie lodówki, oczywiście jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, ale już w przypadku instalacji gazowej, czy elektrycznej, warto poczekać na specjalistę. To samo dotyczy np. kładzenia kafelkowej posadzki. Jak znaleźć odpowiedniego fachowca? Ogłoszeń jest wiele, ale najlepiej sprawdzą się osoby z polecenia, które wykonywały podobną usługę u naszych znajomych. Możecie oczywiście skorzystać również z naszej bazy fachowców dostępnej na stronie homify.

Przed i po

A teraz trochę praktyki na gotowych przykładach.Tutaj zmianie nie uległ sam układ funkcjonalny kuchni, ale meble zostały zastąpione nowszymi, bardziej aktualnymi. Stary stół, który do tej pory musiał być zakryty obrusem, teraz cieszy oko drewnianym blatem. Krzesła, które do niego dobrano mają swoją historię, zostały jednak poddane renowacji, dzięki czemu zyskały nowy odcień drewna oraz piękną wzorzystą tapicerkę.

Przed i po

Takie przykłady pokazują nam, że nie trzeba generalnego remontu z burzeniem ścian aby pomieszczenie zyskało bardziej nowoczesny charakter. Tutaj dokonano pozornie niewielkiego liftingu, a przestrzeń została uporządkowana, usystematyzowana i odświeżona. Bardzo korzystnie zadziałała nowa paleta kolorystyczna.

Co myślicie na ten temat? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu