Domy prefabrykowane - ładniejsze niż sądzisz! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Domy prefabrykowane – ładniejsze niż sądzisz!

A.D. A.D.
Minimalistyczne domy od ALEXANDER ZHIDKOV ARCHITECT Minimalistyczny
Loading admin actions …

Pierwsza rzecz, która nasuwa się na myśl gdy mówimy o technologii prefabrykowanych to szybkie tempo budowy. Ale to nie koniec. Producenci oferują domy budowane w standardzie energooszczędnym, które na życzenie klienta można dostosować nawet do wymogów pasywnych. Systemy są tak pomyślane, aby etap wykończeniowy przebiegał najsprawniej, jak to tylko możliwe. Unika się prac mokrych. Również roboty związane z wykończeniem elewacji są zredukowane do zera lub mocno ograniczone. Realizacja stanu surowego zamkniętego budynku w ciągu 7-14 dni to dobre tempo. Elementy prefabrykowane są przygotowywane z dużą precyzją, co pozwala uniknąć bardzo wielu błędów wykonawczych i zminimalizować sporą część mostków termicznych. 

Zalet jest naprawdę sporo. A co z designem? Mówiąc o prefabrykacji,  często pojawia się błędne skojarzenie, że budowle takie są koszmarnie brzydkie, złej jakości i pozbawione indywidualnego charakteru. Dziś technologia prefabrykacji nie ma z tym nic wspólnego. W ten sposób można wznieść budynek według dowolnego, nawet najbardziej zindywidualizowanego projektu. Przykłady cudownych domków prefabrykowanych, na wysokim poziomie estetycznym  zobaczcie w tym Katalogu Inspiracji. Projekty ALEKSANDR ZHYDKOV ARCHITECT to nowoczesne, czasem ekstrawaganckie, czasem minimalistyczne pomysły ubrane w szatę dobrego designu. Zobaczcie sami!

Przeszklona bryla

Cudowny, prosty w formie dom o nieskomplikowanej bryle i zwykłym dwuspadowym dachu to nasza pierwsza propozycja. Geometryczna konstrukcja i ogromne przeszklenia nadają mu charakter bardzo nowoczesny. Obok znajduje się spory taras pozbawiony zadaszenia ale osłonięty barierką nadającą mu przytulny charakter. W takim domu z takimi niezwykłymi widokami chyba każdy chciałby mieszkać!

Widok od tyłu

Połączenie metalowych paneli i drewnianych fragmentów elewacji sprawdza się doskonale. Taki dom można postawić w zaledwie kilka dni na wybranej działce. Idealnie sprawdzi się na weekendowe wypady w góry. Wszystkim sceptykom podpowiemy, że parametry izolacji cieplnej są na tyle dobre, że dom latem nie nagrzewa się a zimą jest energooszczędny więc nie wymaga sporych nakładów na ogrzewanie. W tylnej części domu znajdują się ciekawe pionowe okna wpuszczające sporo światła do wnętrza.

Soczysta kolorystyka

Kolejna propozycja to także dom modułowy, który może powstać na Waszej działce w kilka dni. Taki rodzaj domów – domy prefabrykowane – wyróżniają się tym że większość elementów powstała w zakładzie wytwórczym. Mówiąc „elementy”, nie mamy tu jednak na myśli cegieł, drzwi lub dachówek, ale większe, gotowe części budynku, na przykład ściany, duże fragmenty stropów, a nawet przestrzenne moduły stanowiące całość, połowę, jedną trzecią lub ćwiartkę domu. Przykład ze zdjęcia to kolejny dowód na to, że budownictwo prefabrykowane wcale nie musi być nudne i nijakie. Soczysta zieleń zestawiona z surowością metalu to połączenie wyjątkowe i zarazem bardzo ożywcze.

Ażurowe okna

Kolejna propozycja przywodzi na myśl nadmorskie wille w egzotycznych krajach. Niezwykle prosta forma, konstrukcja zbudowana na bazie kwadratu oraz płaski dach – te wszystkie cechy wydają się sprawiać, że dom będzie nudny i przeciętny. Ale tak się nie stało. Architekt zaprojektował ogromne przeszklenia na wszystkich czterech ścianach budynku. Jednak nie są to tradycyjne okna a niezwykłe ażurowe szyby przysłonięte nowoczesną koronką przywodzącą na myśl elektroniczną pajęczynę. Ten dom jest bardzo uniwersalny i ponadczasowy.

Wnętrze domu

Wnętrze domu wcale nie rozczarowuje. Choć powierzchnia nie jest bardzo duża mieści się tutaj wszystko co niezbędne. Otwarta sypialnia, salon, niewielka kuchnia – wszystko zaopatrzone w ciekawe, stylizowane meble. Wnętrze nie jest już takie zachowawcze jak zewnętrzna bryła. Wpływ na jego urządzenie miało światło wpadające przez nietypowe okna. Promienie słoneczne opierające się na podłodze i meblach tworzą żywą mozaikę przypominającą taniec liści na wietrze w letnie popołudnie. Ten specyficzny spektakl zdeterminował powstanie tak ciekawego wnętrza – wszystko tutaj jest ze sobą spójne ale w bardzo zwariowany sposób. Kolorystyka mebli i ścian opiera się głównie na brązach, szarościach i beżach, jest bardzo stonowana ale nie nudna. To ona trzyma tą bogatą stylizację w ryzach.

Salon

Stylistyka przypomina przełom lat 60 tych i 70 tych. Pomimo, że w salonie sporo się dzieje jednak nie ma w nim zbytniej przesady. W salonie mieści się wygodny stolik kawowy zrobiony z drewna oraz dwie miękkie kanapy idealnie nadające się do przyjmowania gości. Wzorzysta podłoga swoim deseniem nawiązuje do ażurowej elewacji. Idealnym zwieńczeniem jest lampa podłogowa o bardzo ciekawym kształcie. Drewniane elementy, z kolei nadają przytulny charakter i sprawiają , że wnętrze jest bardzo ciepłe. Każdy kto lubi komfortowy wypoczynek poczuje się tu doskonale.

Spodobały Wam się nasze propozycje domów modułowych? Przeczytacie o nich więcej w tych katalogach inspiracji:  Niewielki dom za niewielkie pieniądze?Domy modułowe – kompletny przewodnik oraz 11 nowoczesnych domów modułowych!

Wam też marzy się taki niewielki, weekendowy domek na górskiej działce?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu