Najpiękniejsze elewacje Polskich domów

A.D. A.D.
Projekt domu Teodor G2 - luksus przestrzeni i ponadczasowa uroda klinkieru w roli głównej , Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Dom jednorodzinny
Loading admin actions …

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy Wam przedstawić pomysły na różnorodne fasady domów, składające się z najmodniejszych materiałów, jak i kolorów. A nie od dziś wiadomo, że przecież inspiracje trzeba czerpać od najlepszych. Z tego powodu bierzemy dziś na tapetę projekty świetnych, polskich architektów – dzięki ich pomysłom, każdy dom staje się wyjątkowym.

Wygląd domu z zewnątrz jest równie istotny, jak jego wnętrza, w końcu to on sprawia pierwsze wrażenie! 

Mamy nadzieję, że wśród poniższych projektów odnajdziecie takie, które odpowiadają Waszej estetyce i zainspirujecie się! 

1. W ceglanej odsłonie

Cegła to materiał znany od bardzo dawna, jednak na nowo odkrywany w ostatnich latach. Jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych w naszym kraju. Składa się na to nie tylko tradycja czy przyzwyczajenie, ale przede wszystkim fakt, iż cegła jest niemal doskonałym budulcem pod wieloma względami. Na elewacji prezentuje się wręcz zjawiskowo – w projekcie Pracowni Archipelag została potraktowana nowocześnie i zestawiona z poziomymi panelami drewnianymi i czarnym dachem oraz stolarką okienną. Efekt – super nowoczesny, rodzinny dom z charakterem.

2. Szarość na całości

Bardzo podoba nam się ten prosty, skromny domek właśnie dlatego, że jest minimalistyczny. Jego urok tkwi w prostej bryle, ale nie zabrakło jej odrobiny twista. Bryła o dwuspadowym dachu zmodyfikowana została w niektórych miejscach, gdzie stworzono swego rodzaju wykusze. Wydzierają się one i wyróżniają nie tylko sześciennym kształtem, ale także innym materiałem oraz kolorem. Szarość jako total look sprawdziła się tutaj idealnie, przełamują ją jedynie białe akcenty, które dodają świeżości. Pamiętajcie, że ciemne elewacje budynków sprawiają, że wtapiają się one w otoczenie i zespalają z naturą.

3. Ciekawa bryła

Ta urocza rezydencja ma niezwykle ciekawą bryłę, która jest delikatnie podkreślona za sprawą elewacji. Dolna część budynku jest cofnięta w stosunku do górnej, jest też pokryta drewnem w jasnym kolorze. Przykuwa uwagę zwłaszcza za sprawą prostych linii oraz dużych powierzchni ze szkła. Trawnik i ogród frontowy świetnie komponują się z dominującym materiałem budulcowym – betonem. Dosłownie zmiękczają prezencję rezydencji i dodają jej jasności.

4. Kamień i drewno

Tak ogromna działka z pięknymi widokami zobowiązuje… Nie sposób nie inspirować się nią w trakcie tworzenia projektu, i tak właśnie było w wypadku architektów z Kropka Studio. Połączenie drewna i kamienia prezentuje się świetnie w otoczeniu dużej ilości trawy! Dodatkową przestrzenią, która sprawia, że ten dom jest wyjątkowy, jest przestronny taras na tyłach domu, który zapewni możliwość spożywania posiłków na świeżym powietrzu!

5. Wiele materiałów

Spójrzmy teraz na tę nowoczesną i funkcjonalną rezydencję pod Krakowem, o powierzchni ponad 300m2. Została zaprojektowana dla 4 osobowej rodziny i już z zewnątrz widać, że posiada wiele wygód i atrakcji dla mieszkańców. Spójrzmy na przykład na ciekawy taras czy piękny i ogromny ogród. Ale nie o tym dzisiaj mowa, wracając wiec do tematu, skupmy się na elewacji, która w tym wypadku jest bardzo ciekawa: bardzo dużo się dzieje, ale jest to nadal harmonijne i stonowane. Drewniane panele na samej górze ocieplają wizerunek, szary tynk świetnie dopełnia cegłę klinkierową w kolorze antracytu, a biel jest niezwykle uniwersalna.

6. Drewniana rezydencja

Oto kolejny, nowoczesny dom, który swój oryginalny wygląd zawdzięcza przede wszystkim połączeniu czystych i prostych linii, drewna oraz ciemnych elementów i dachu. Drewo jest materiałem bardzo ponadczasowym, pasującym do wielu stylów i różnych brył budynków. Nowoczesny akcent tego projektu pochodzi właśnie z połączenia naturalnego materiału elewacyjnego z prostą bryłą i dwuspadowym dachem.

7. Czarno-biała

Jako ostatni projekt chcielibyśmy zaprezentować Wam fantastyczną, nowoczesną fasadę, która świetnie wpasowuje się w najnowsze trendy. Jest to projekt domu rodzinnego z Pracowni Projektowej ArtMoko. Dwuspadowy dach oraz kaskadowa forma budynku wpływają na wygląd całej posiadłości, sprawiając, że jest ona niezwykle oryginalna. Biało-czarna elewacja z dużą ilością przeszkleń dodaje lekkości. Całość prezentuje się harmonijnie i wyjątkowo!

Która Wam się spodobał najbardziej? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu