Przed i po 5 basenów: transformacje godne podziwu! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po 5 basenów: transformacje godne podziwu!

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od acertus Nowoczesny
Loading admin actions …

Dostosowujemy się tematycznie do zmian za oknami! Temperatura wzrasta, zbliża się lato, a co za tym idzie – wypoczynek przy basenie. Niezależnie czy duży basen, czy niewielkie jacuzzi – ten szczególny element ogrodu jest nieoceniony. To właśnie przy basenie znajdziemy orzeźwienie i stworzymy centrum rozrywki na świeżym powietrzu. Przy basenie będziemy mogli w pełni korzystać z lata! Baseny, które dzisiaj pokażemy zostały zbudowane dawno temu, więc ich najlepsze czasy dawno minęły. Te konstrukcje pilnie wymagały remontu. Nasi eksperci, byli w stanie stworzyć cudowne oazy spokoju, miejsca relaksu, ale też świetnej zabawy z tego, co było ruiną. To, co wydawało się niemożliwe do wykonania stało się rzeczywistością! Zaciekawieni? Zapraszam do lektury!

​1. Przed: Ciemne i brudne

Nowoczesne domy od acertus Nowoczesny

Pierwszy projekt, który odwiedzamy to ogród przy pewnym dużym domu w Hiszpanii. Jednak zamiast przyjemnej okolicy i miejsca do zabawy i relaksu przywitał nas opuszczony, brudny i ciemny basen, który przez długi czas nie otrzymywał należytej opieki. Brud opanował cały obiekt, a pogoda zrobiła resztę. Ostatecznie, basen był nie tylko brudny, ale również popękany i zużyty. Trzeba było dużo wysiłku, żeby przemienić to miejsce w strefę komfortu dla mieszkańców i gości – jednak nie ma rzeczy niemożliwych!

​Po: powitanie bez skazy!

Nowoczesny ogród od acertus Nowoczesny

Po remoncie, basen jest nie do poznania! Czysty i schludny basen otoczony został sztuczną murawą, która zastąpiła stare i popękane kafelki. Takie rozwiązanie przynosi wiele komfortu dla użytkowników nowej strefy rekreacyjnej. Niechlujne otoczenie poddano obróbce i wprowadzono wiele elementów natury, ale również białego kamienia. Odnowione zostało również ogrodzenie i niektóre elementy dekoracyjne: dwa drzewka ogrodowe wprowadzają atmosferę spokoju i natury. Sam basen, nie tylko został oczyszczony, ale całkowicie odnowiony. Między innymi, widzimy całkowicie nową drabinkę. Rezultat jest niesamowity i dowodzi tezie, że nie trzeba dużego budżetu na ogromną zmianę! Przy dobrym planowaniu i kilku kreatywnych pomysłach wszystko jest osiągalne.

​2. Przed: zaniedbane, ale obiecujące

Nasz remont numer 2 również zlokalizowany jest w Hiszpanii. Duży dom został zbudowany w 1970 roku i posiada obiecujący, lecz przez lata zaniedbywany basen. Basen jest duży i wysoki, z zewnętrznymi ścianami wyłożonymi kamieniem. Cały ogród ma wiele pięknych drzew i palm, przez co emanuje tropikalnym klimatem. Głównym problemem w tym obiekcie był wyraźny brak konserwacji i utrzymania, które przysporzyły naszym ekspertom trochę pracy. Jednak rezultaty są imponujące!

​Po: Idealne na całe lato!

Po renowacji, zewnętrzna część basenu jest oczyszczona, jasna i barwna. Całość zaprasza świeżością i czystością. Największe zmiany zostały wprowadzone na tarasie, który został wyłożony kamieniem, a także zaopatrzony w stromy, dwuspadowy dach chroniący przed wiatrem i deszczem. Kompletny remont został również wykonany na powierzchni ogrodu: uszkodzony cement został zastąpiony drobnymi, jasnymi płytkami. Poszczególne obszary i kwietniki w ogrodzie zostały od siebie oddzielone przez śródziemnomorskie kamienne mury. Ten sam materiał został użyty do oddzielenia całości od strony ulicy. Ogród jest obecnie obsadzony wieloma kwiatami i drzewami. Zdecydowanie można nazwać go oazą relaksu. Basen też przeszedł sporą metamorfozę, aby odnaleźć się w nowym świecie: został poszerzony z jednej strony, a całość została osadzona niżej, dzięki czemu nie ma już potrzeby pokonywania kilku stopni aby wejść do basenu.

​3. Przed: Mały ogród bez basenu

W tym obiekcie będziemy świadkami największej transformacji typu “Przed i Po”, ponieważ oryginalny obrazek pokazuje mały i nieco nudny obszar zewnętrzny, bez basenu ani żadnego miejsca na wypoczynek. To miejsce zasługuje na więcej. Mimo, że kwiaty i tereny zielone są tu zadbane i w dobrym stanie, jest jeszcze wiele do zrobienia – jak na przykład, prywatny basen, który zapewni orzeźwienie w upalne dni.

​Po: Z zimną wodą!

Po transformacji odkrywamy, że ten ogród to prawdziwy skarb! Mała szopka w kącie została usunięta, aby zrobić miejsce dla wspaniałego basenu, o nie tak małych wymiarach, bo aż 5x3 metry. Konstrukcja tego obiektu jest niezwykle funkcjonalna. Znajdujemy tu przestrzeń dla dzieci do gier i zabaw, na grillowanie i opalanie się. Wszystko zostało uwzględnione na tak niewielkiej powierzchni. Wszystko to, zwieńczone pięknym akcentem murku z antracytu i zielonymi akcentami na ścianie przy basenie.

​4. Przed: Brudne i zaniedbane

Ten obraz Przed wcale nie jest zachęcający: taras jest brudny, ciemny i zaniedbany, pusty basen przypomina strefę rekreacyjną tylko z imienia. Cały teren wygląda bezbarwnie i monotonnie. To miejsce zdecydowanie nie jest odpowiednie na godziny relaksu. Ponadto, obszar jest bardzo mały i wydaje się przeciążony i ciasny. Tym bardziej zaskakujący jest imponujący rezultat metamorfozy – to pokazuje, że dzięki doświadczeniu i kreatywności można wszystko!

​Po: Sen w kolorze bieli

Żaden kolor nie sprawdzi się lepiej, jeżeli zależy nam na odbijaniu światła i emanacji świeżością niż biały! Nasz rezultat – zdjęcie dowodzi jak optycznie może się zmienić przestrzeń dzięki zastosowaniu bieli. Wcześniej mały i zaśmiecony ogród, teraz ukazuje się jako otwarta i promienna oaza relaksu. Wszystkie bezużyteczne przedmioty stojące po kątach zostały usunięte, tworząc strefę do opalania. Ogrodzenia, deski podłogowe i kwietniki tworzą jedną całość. Wszystko zostało wykonane z białych, drewnianych lakierowanych listew. Podejście do basenu również zostało pokryte białymi deskami, które ułatwiają dostęp do basenu. Na całkowicie zreorganizowanym tarasie, nasi eksperci znaleźli miejsce również na grill, który możemy zobaczyć w lewej krawędzi zdjęcia. Tutaj również znalazło się kilka białych krzeseł i drewniana ława zapraszająca do wypoczynku. Idealny taras, w którym jest miejsce na opalanie, pływanie i grillowanie. Czego chcieć więcej?

​5. Przed i po: Od tradycji po nowoczesność!

chalet en Javea Nowoczesny basen od torradoarquitectura Nowoczesny
torradoarquitectura

chalet en Javea

torradoarquitectura

W ostatnim projekcie, który chcielibyśmy przedstawić możemy bezpośrednio porównać wyjściową przestrzeń z końcowym efektem. Nie chodziło tutaj o przeobrażenie szkarady w klejnot posiadłości, ale raczej stylistyczną odnowę i przysposobienie do aktualnego wyglądu nieruchomości.Już w oryginalnym stanie, basen był dość atrakcyjny, choć utrzymany w bardzo tradycyjnym i nieco staromodnym stylu. Jako część dużej willi w Hiszpanii, część patio była zadaszona. Na tarasie było kilka roślin i drzew. Niemniej jednak, nasi eksperci w architekturze zdecydowali się na kompleksową metamorfozę.

Rezultat: purystyczny, prosty basen na tarasie, który wciąż utrzymuje pewne elementy tradycyjnej architektury hiszpańskiej, a więc łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Większość terenu została pokryta drewnianymi deskami o naturalnym kolorze. Znajdujemy nowy sprzęt i meble w strefie wypoczynkowej. Nie zabrakło oczywiście grilla, zapewniającego cudowne wieczory w towarzystwie przyjaciół. Basen został dokładnie oczyszczony i zaopatrzony w drabinkę dla bezpiecznego wchodzenia i wychodzenia z basenu.

Jeżeli szukacie więcej inspirujących projektów typu Przed i Po, na pewno spodoba Wam się: Przed i po… razy cztery!

Który z projektów spodobał Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu