Warto mieć okno na świat – 15 propozycji dla Twojego domu

A.D. A.D.
Sustainable Coastal Home in Cornwall, Arco2 Architecture Ltd Arco2 Architecture Ltd Nowoczesna jadalnia
Loading admin actions …

Lubicie mieć dużo naturalnego światła w pomieszczeniach domu? Podobają się Wam nowoczesne przeszklenia od podłogi, aż po sufit? Czy może preferujecie tradycyjne okna, które zapewniają więcej prywatności?

Jeśli nie możecie się zdecydować to z pewnością pomoże Wam nasz przekrój różnych możliwości, pięknych, stylowych, nowoczesnych lub klasycznych okien, które będą zarazem dekoracją Waszych domów. Przygotowaliśmy 10 propozycji wspaniałych okien w różnych formatach, pięknie prezentujących się w zjawiskowych wnętrzach zaprojektowanych przez topowych architektów z naszej bazy.

Zobaczcie i podziwiajcie, bo jedno jest pewne: Warto mieć wspaniałe okna na świat!


1. Na całą ścianę

Duże przeszklenia to wyjątkowo modny trend, który pozwala nam na maksymalne doświetlenie domu. Często takie wielkoformatowe okna zajmują powierzchnię od podłogi aż po sufit, co daje niesamowity efekt.

2. Z widokiem na góry

Niekiedy nie samo okno jest najistotniejsze, a to co ono przed nami odkrywa. W wypadku takim jak ten musimy zrobić wszystko by odkryć jak najwięcej!

3. Kącik czytelniczy

Piękne, proste okno sporych rozmiarów ukazuje zielony krajobraz będący idealnym ukojeniem dla oczu. Obudowa składa się z półek na książki oraz wygodnego siedziska, z którego można podziwiać owe cudowne krajobrazy! Raj dla miłośników książek!

4. W łazience

W tym pomieszczeniu okno jest nie tylko świetnym doświetleniem, ale także pełni funkcje wentylacyjne. Z jego pomocą można łatwiej wywietrzyć czy osuszyć łazienkę po kąpieli. Zazwyczaj niezbędna jest jednak roleta aby utrzymać odpowiedni poziom prywatności.

5. Im więcej, tym lepiej

Też jesteście takiego zdania? Okno z widokiem na ogród oraz świetlik dachowy wpuszczą do środka wiele światła i pozytywnych wibracji.

6. Ono zamiast ściany

Jeżeli możemy sobie pozwolić na zastąpienie ścian ich szklanymi odpowiednikami, a do tego mamy na tyle szczęścia, że właśnie te okna są po południowej stronie domu – to możemy być pewni, że wnętrze będzie wyjątkowo doświetlone. 

7. Romans z tradycją

Wielkoformatowe okna nie przemawiają do Was? W takim razie warto pochylić się nad czymś bardziej tradycyjnym – okna w pięknym kształcie, z łukowatym wykończeniem. Idealnie pasują do miejsc z duszą, nadają im niepowtarzalnego charakteru.

8. W oryginalnym kształcie

Trójkątne okno prezentuje się bardzo oryginalnie. Jest podkreślone całą aranżacją wnętrza, która ewidentnie od niego się rozpoczęła. Nic dziwnego- oryginalny kształt okna determinuje wnętrze.

Zajrzyjcie także tutaj: Parapety- nietypowe i oryginalne pomysły!

9. Duże i okrągłe

Jak już wcześniej pisaliśmy, okno o wyjątkowym kształcie zawsze skupia na sobie uwagę i przyciąga wzrok. Tutaj cudowne okno sypialniane, z retro charakterem, wpuszcza dokładnie tyle światła ile potrzeba aby wnętrze prezentowało się nastrojowo.

10. Okno z podziałami

Jest wiele typów okien, możemy je podzielić ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane ale także na stylistykę. Tutaj są aż 3 typy zjawiskowych okien. Po prawej stronie widzimy okno z ciemnymi podziałami, w stylu industrialnym, bardzo duże. Po lewej z kolei mniejsze okno i świetlik dachowy, które mają za zadnie jedynie doświetlić przestrzeń.

11. Nowoczesna czytelnia

Kolejna wspaniała propozycja dla miłośników dobrej książki i kontaktu z naturą…

12. Odrobina prywatności

Matowa szyba to rozwiązanie idealne zawsze wtedy, gdy chcemy wpuścić naturalne światło, ale przy tym zostać anonimowi. To okno przypomina piękny obraz czy dzieło sztuki, jest wspaniałą ozdobą pomieszczenia.

13. Otwierana ściana

Dom z dużymi oknami prezentuje się wspaniale, a gdy z wnętrza mamy taki widok na naturę – nawet cała konstrukcja mogłaby być ze szkła! W tym wypadku jedna ze szklanych ścian może być całkowicie otwierana!

14. Eklektyzm

Połączenie nowoczesności z tradycją to coś co kochamy! Taki mix zawsze prezentuje się bardzo stylowo i modnie, jest ponadczasowy i elegancki.

15. Jeszcze więcej światła!

Duże przeszklenia to wyjątkowo modny trend, który pozwala nam na maksymalne doświetlenie domu. Często takie wielkoformatowe okna zajmują powierzchnię od podłogi aż po sufit, co daje niesamowity efekt.

Które okno jest Waszym faworytem? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu