8 pomysłów na piękną i praktyczną szafę

A.D. A.D.
Przedpokój połączony z salonem Komandor - Wnętrza z charakterem Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody Szkło Biały
Loading admin actions …

Jeśli widok Twojej przepełnionej i nieuporządkowanej szafy wprawia Cie w zły nastrój, oznacza to, że ten artykuł jest dla Ciebie! Nie zawsze większa szafa jest rozwiązaniem. Bardzo często należy dostosować meble do swoich potrzeb i zamiast polegać na gotowych projektach – zmodyfikować je. Być może potrzebujesz mniej miejsca na wieszaki, a więcej półek?

Dziś przedstawimy Wam 8 fajnych szaf, które są zaprojektowane tak, że nie zabierają dużo miejsca lub są mało widoczne. Ale są w stanie pomieścić i sprytnie pochować dużo ubrań, akcesoriów czy butów. Zobaczcie sami!

1. Z ozdobną półką

Sypialnia Mohav Design Minimalistyczna sypialnia
Mohav Design

Sypialnia

Mohav Design

Ta garderoba jest niezwykle funkcjonalna- wykorzystuje wnętrze ale także zewnętrzną przestrzeń, na której stworzono półki-wnęki. Jest bardzo duża i pojemna, ale dzięki zastosowaniu w niej otworów na otwarte półki nie wydaje się być ciężka. Wykończenie frontów lustrzaną taflą to efekt, który kochamy ponieważ idealnie powiększa przestrzeń!

2. Szafa w przedpokoju

Projekt apartamentu Central Park w Gdańsku Martyna Szulist Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody Żelazo/Stal Szary
Martyna Szulist

Projekt apartamentu Central Park w Gdańsku

Martyna Szulist

W przedpokoju zazwyczaj jest mało miejsca. Ciasna przestrzeń wydaje się kompletnie nie nadawać na garderobę. Ale mamy na to sposób, który optycznie nie zabierze miejsca, a nawet je powiększy. Lustrzane drzwi, odbijające przestrzeń, wzmacniają ją, tworząc żywe środowisko. Ciężko połapać się co jest na prawdę, a co stanowi jedynie odbicie. Taka szafa to wspaniały element dekoracyjny.

3. Minimalistyczna

Ta szafa jest tak dyskretna i minimalistyczna, gdy jest zamknięta, aż ciężko ją dostrzec na pierwszy rzut oka. To doskonały wybór dla tych, którzy nie lubią ciężkich zdobień i ornamentów, jak i dla tych, którzy chcą, aby ich szafa bezbłędnie wkomponowała się w otoczenie. 

Eleganckie szafy Komandor pięknie nadają się również do małych przestrzeni, jak i dla ludzi ceniących sobie funkcjonalność ponad wszystko. Przesuwane drzwi pozwalają nam zaoszczędzić kilka metrów kwadratowych naszego pokoju.

4. Na całą ścianę

Szafa z drzwiami przesuwnymi Komandor Komandor - Wnętrza z charakterem Nowoczesna garderoba Szkło Brązowy
Komandor – Wnętrza z charakterem

Szafa z drzwiami przesuwnymi Komandor

Komandor - Wnętrza z charakterem

Nie jest tajemnicą, że czym więcej mamy przestrzeni, tym więcej rzeczy znajdziemy, by ją wypełnić. Więc jeśli szafa jest duża i pojemna, dobra nasza! Szafę na powierzchni całej ściany najlepiej wykonać na zamówienie.

5. Garderoba w szafie

Szafa w sypialni - garderoba AS-MEB Skandynawska sypialnia Płyta MDF Szary
AS-MEB

Szafa w sypialni – garderoba

AS-MEB

Najwygodniej byłoby mieć szafę do której można wejść, spokojnie się w niej rozejrzeć i zastanowić co założyć. Czyli właściwie garderobę… Ale czy ta ze zdjęcia to już garderoba, a może jeszcze szafa? Oceńcie sami!

6. Na widoku

Tego typu szafa zmusza nas do utrzymania wręcz pedantycznego porządku. Jej otwarty charakter jest w tym przypadku zarówno dużym plusem – w oryginalny sposób zdobi przestrzeń, jak i minusem – jesteśmy zobligowani do składania wszystko w kostkę, odkładania na miejsce i dbania o dobry stan wizualny szafy. Rozwiązanie dla pedantów!

7. Pod skosem

Garderoba na poddaszu MONOstudio Nowoczesna garderoba
MONOstudio

Garderoba na poddaszu

MONOstudio

Wbudowana szafa, dopasowana do ukośnego sufitu nie zabiera wiele miejsca. Właściwie jest sposobem na zagospodarowanie nieustawnej przestrzeni pod skosem. A ile rzeczy może się w niej zmieścić!

8. Narożna

Built in Hinged Door Corner Wardrobe Bravo London Ltd Nowoczesna sypialnia
Bravo London Ltd

Built in Hinged Door Corner Wardrobe

Bravo London Ltd

Możemy też postawić na stare dobre rozwiązanie – wysoką szafę w rogu. Możemy zamówić gotowy projekt i mebel u stolarza, ale także spróbować wybrać gotowy model samemu. Wystarczy dobrze wymierzyć dostępną przestrzeń, a na pewno znajdziemy wiele dostępnych modeli w rozmiarze dla nas idealnym.

Macie własną garderobę? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu