Jak stworzyć w domu idealne miejsce do pracy?

A.D. A.D.
Projekt domu, 4ma projekt 4ma projekt Nowoczesne domowe biuro i gabinet
Loading admin actions …

Miniony rok był dla nas trudny i przełomowy. W związku z pandemią COVID-19, która opanowała cały świat przeszliśmy ogromną przemianę, wpływającą na kulturę, życie towarzyskie, rodzinne, gospodarkę i nasze życie zawodowe. Przenieśliśmy się z wygodnych, przestrzennych biur na kanapy naszych salonów, z laptopem na kolanach. Myśleliśmy, że w ciągu kilku tygodni lub najwyżej miesięcy sytuacja będzie opanowana. Niestety tak się nie stało, a Europa zmaga się z trzecią falą COVID-19, a my przywykliśmy już do pracy z domu.

Ale co zrobić by ta praca była wygodna, efektywna, komfortowa? Jak urządzić przestrzeń do home office gdy mieszkamy w niewielkim mieszkaniu?

Zobaczcie porady naszych ekspertów, którzy mają sprytne sposoby na stworzeni i uporządkowanie domowego biura nawet na maleńkim metrażu!

Zajrzyjcie także tutaj: W 7 krokach do idealnego domowego biura!

Wszystko co potrzeba

Sami przyznacie, że praca zdalna ma swoje plusy. Chociaż nic nie zastąpi kontaktu z ludźmi, wspólnych przerw na kawę i plotki w biurowej kuchni, to praca z domu, może być przyjemna.Oszczędzamy czas, który zazwyczaj marnowaliśmy na dojazdy, a w zamian mamy swoje cztery katy. Dlatego tak ważne jest to, aby domowe biuro było wygodne i dobrze zorganizowane. Powyższy przykład to sytuacja idealna: osobne pomieszczenie, doskonałe światło, biblioteczka i szafa na dokumenty. Wszystko ubrane w ciepłe odcienie drewna i biel.

Kącik w salonie

Niekiedy nie mamy pokoju, który możemy przeznaczyć na domowe miejsce pracy. Spokojnie! nic straconego! Nawet w salonie można fajnie zaplanować miejsce na biurko. Tutaj ustawiono je prostopadle do kanapy, dzięki czemu siedząc przy biurku można mieć oko na cały dom. Za plecami duża biblioteczka, która pomoże w przechowywaniu ważnych papierów.Pamiętajcie jednak, że w takiej sytuacji ergonomiczne biuro to podstawa. Zadbajcie także o dobre krzesło i odpowiednie oświetlenie.

W zabudowie

To rozwiązanie jest wręcz genialne! Cudownie mieć taką zabudowę w domu, ponieważ po skończonej pracy zamykamy całe biuro i cieszymy się spokojem, zapominając o pracy. Eksperci z Nomad Studio stworzyli taki projekt specjalnie dla ludzi pracujących z domu ale sprawdzi się on równie dobrze w pokoju młodzieży, studentów czy starszych dzieci.

Jakie biurko?

Domowe biuro to przede wszystkim przestrzeń biurka. Ta przestrzeń będzie nam najbliższą przez wiele, przepracowanych godzin. Warto, więc zainwestować w najbardziej komfortowe rozwiązanie. Biurko powinno być odpowiednio duże, aby zagwarantować nam wygodne miejsce do pracy. Za minimalną wielkość przyjmuje się takie o szerokości minimum 90 centymetrów, a szerokości 120 centymetrów. Warto zainteresować się biurkami z regulowaną wysokością, gdy jednak nasze takiej nie posiada, za idealną wysokość uznaje się 75 centymetrów.

W jadalni

Stół jadalniany potrzebny jest zazwyczaj jedynie podczas posiłków i to często tych bardziej uroczystych np. weekendowych obiadów. Na co dzień zazwyczaj jest używany rzadziej ze względu na szybkie tempo życia i konieczność jedzenia poza domem. Dlatego możecie go śmiało zaadaptować na potrzeby domowego biura. Najlepiej, jeśli komputer nie narusza wypoczynkowego charakteru pokoju. Jeśli potrzebny jest tylko czasami, nie trzeba nadzwyczajnych przygotowań.Kiedy pracujecie na laptopie, czasowe używanie stołu w jadalni jako biura zwykle nie stwarza problemu.

Za ścianką

Nawet najmniejszy kącik nada się na domowy gabinet. Tutaj wykorzystano część kuchni, którą sprytnie oddzielono za pomocą ażurowej ścianki działowej. Tak naprawdę wystarczy tylko kilka półek, blat i wygodne krzesło!

Z zielonym akcentem

Urządzając pokój do pracy w domu dobrze jest pamiętać o niewielkim, zielonym akcencie. Mowa tutaj oczywiście o roślinach! Dzięki nim cała przestrzeń nie będzie wydawać Wam się surowa i zdecydowanie nabierze koloru. Każda aranżacja pokoju powinna uwzględniać różnego rodzaju kwiaty doniczkowe, ponieważ wpływają one pozytywnie na nasz nastrój. Zielony kolor odpręża, pozwala się rozluźnić i odpocząć naszym oczom. W tym pięknym projekcie od architektów wnętrz z

Wnętrza od Nowa

jest wszystko co niezbędne do codziennej pracy dla dwójki osób.

Pracujecie z domu? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu