7 pomysłów na ceglaną ścianę w różnych pomieszczeniach

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 pomysłów na ceglaną ścianę w różnych pomieszczeniach

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Projekty,  Biurowce zaprojektowane przez USM Möbelbausysteme
Loading admin actions …

Cegła to najgorętszy trend ostatnich miesięcy. Jest uniwersalnym materiałem, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do każdego stylu wnętrz. Stosowana w budownictwie od czasów starożytnych posiada wiele zalet m.in. trwałość, łatwość w utrzymaniu czystości oraz dekoracyjność, a także wiele innych. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam przeróżne wnętrza i pokazać jak dobrze może się w nich prezentować cegła. Pamiętajcie, że dzięki jej fakturze, kolorowi oraz dużej wytrzymałości możecie ją wykorzystać niemalże w każdym pomieszczeniu w domu, począwszy od kuchni i łazienki, po salon czy sypialnię. Odpowiednio zaimpregnowana nie brudzi się, a w jej powierzchnię nie wnika brud i kurz. Zobaczcie sami efekty zastosowania cegły w mieszkaniu!

Cegła w kuchni

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez MARIANGEL COGHLAN

Cegła jako materiał budowlany jest bardzo wytrzymała na działanie wielu szkodliwych czynników, m.in. wilgoci i temperatury. Dzięki temu doskonale sprawdza się w trudnych warunkach, które panują w łazience i w kuchni. Warto jednak przed jej zaaranżowaniem w mieszkaniu zorientować się z jakim rodzajem cegły mamy do czynienia, bowiem każdy rodzaj posiada różne właściwości. W tym wydaniu cegła dodała industrialnego, lekko przemysłowego charakteru kuchni, dzięki czemu nabrała ona wyrazistości i charakteru. Całość prezentuje się niepowtarzalnie, unikatowo i niszowo. 

Cegła w jadalni

Jadalnia to pomieszczenie szczególne, tutaj wspólnie zasiadamy przy stole by cieszyć się pysznymi posiłkami. Ogromne znaczenie ma otoczenie, w którym spożywamy, dlatego jego stylistyka powinna być schludna, przyjemna dla oka i odpowiednio dopasowana oczywiście do charakteru wnętrza. Pracownia LO Interior postawiła na ceglaną ścianę w jadalni, którą zestawiła z kanarkowym odcieniem żółci oraz drewnianymi meblami. Całość prezentuje się bardzo przytulnie, elegancko i dizajnersko. Ceglana ściana w tym wydaniu podkreśliła wyjątkowy styl i charakter pomieszczenia. 

Cegła w gabinecie

Duże okna, stal oraz cegła tworzą iście industrialne wnętrze. W tak widnym, stylowym i wyrazistym miejscu na pewno niejeden kreatywny pomysł wpadnie nam do głowy. Jeśli chcecie uzyskać bardziej wyrafinowany i elegancki charakter przestrzeni koniecznie wykorzystajcie w niej czarne, skórzane meble. Dodadzą luksusowego i szykownego klimatu. Na zdjęciu powyżej zdecydowano się utrzymać surowy, przemysłowy charakter. Betonowa podłoga, odkryte grzejniki, skórzane meble to wszystko stworzyło niebanalny klimat pracowni. 

Cegła w sypialni

Wielu z nas wydaje się, że cegła w sypialni to fatalny pomysł, głównie ze względu na jej chłodny charakter, jest to oczywiście mylne przekonanie, ponieważ ten wyjątkowy materiał, tak samo jak i drewno, potrafi niesamowicie ocieplić i uatrakcyjnić wnętrze. Cegła dodaje efektu trójwymiarowości danej przestrzeni – załamujące się promienie światła na wyszczerbionej nawierzchni dodają wyrazistości i ekstrawaganckiego klimatu. Co więcej to doskonały izolator termiczny – latem utrzymuje chłód w mieszkaniu, natomiast zimą zatrzymuje ciepło. Jest ponadczasowa i uniwersalna co pozwala na zastosowanie jej w każdej przestrzeni naszego mieszkania. 

Cegła w łazience

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, cegła doskonale nadaje się do pomieszczeń, o zmiennej temperaturze jak i wilgotności, dlatego bardzo często wykorzystuje się ją w łazience. Zestawiona z kolorową, charakterną mozaiką na podłodze czy ścianie prezentuje się wyjątkowo oryginalnie i artystycznie. Cegła jest materiałem budowlanym, który wytwarza się z gliny, jej właściwości dzięki temu, pozytywnie wpływają na mikroklimat w we wnętrzu poprawiając tym samym samopoczucie i zdrowie człowieka. 

Cegła w przedpokoju

Jeśli nie macie pomysłu na to jak urządzić przedpokój, cegła może okazać się strzałem w dziesiątkę! Zestawiona z naturalnym drewnem podkreśla zdrowy i ekologiczny klimat w mieszkaniu. Przedpokój należy do reprezentatywnej części mieszkania, to w tym miejscu witamy gości i zapraszamy ich do dalszej części naszego domostwa. Ważne, aby wywrzeć doskonałe wrażenie na nich i dać im przedsmak tego, czego mogą się spodziewać. Cegła gwarantuje nam to wszystko!

Elewacja

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Lecke Architekten
Lecke Architekten

Ehemaliges Scheunentor mit großzügiger Verglasung

Lecke Architekten

Cegła dzięki swoim wyjątkowo trwałym i wytrzymałym właściwościom idealnie nadaje się na elewację budynku. Przede wszystkim, dlatego, że nie straszny jej mróz, deszcz czy słońce. Właściwie zaimpregnowana może nam posłużyć przez wiele, wiele lat, zdobiąc z zewnątrz, jak i wewnątrz nasz dom.

Jak Wam się podobają pomieszczenia z wykorzystaniem cegły w roli głównej? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu