Polski projekt domu na najwyższym poziomie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Polski projekt domu na najwyższym poziomie!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekt domu Mati G1 Nowoczesne domy od Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Nowoczesny
Loading admin actions …

Poszukując idealnego projektu domu przeszukujemy setki katalogów w nadziei odnalezienia tego najbardziej odpowiedniego. Na homify w wirtualnym katalogu zbieramy dla Was najlepsze projekty domów i ich realizacje od architektów z całego świata. Dzisiaj jednak zaprezentujemy Wam dzieło naszych rodzimych ekspertów z wrocławskiej pracowni Archipelag. Jest to projekt domu nowoczesnego, ale przytulnego, który swoim rozmiarem z pewnością odpowiadałby typowej polskiej rodzinie. Klasyczna, ale unowocześniona bryła, modna kolorystyka i innowacyjna kombinacja materiałów to największe zalety tego projektu. Przekonajcie się sami!

Bryła

Tradycyjny dom jednorodzinny z dwuspadowym dachem krytym czarną dachówką nie odróżniałby się niczym od tysięcy mu podobnych budynków, gdyby nie nowoczesne modyfikacje bryły. Wykusz na piętrze raz wspaniałe dobudowane tarasy ożywiają budynek, nadając mu bardziej interesującego charakteru.

Dom ten przeznaczony da 3-5 osobowej rodziny, a jego całkowita powierzchnia, wraz z garażem, kotłownią i pomieszczeniem gospodarczym wynosi nieco ponad 160 metrów kwadratowych.

Materiały

Konstrukcja budynku opiera się na murowanych, dwuwarstwowych ścianach oraz betonie. Elewację pokryto kremowym tynkiem, a niektóre jej części obłożono drewnianą okładziną. Dobudówka z tarasem na piętrze pokryta została z kolei szarym kolorem, dopełniając ciekawą mieszankę barw i materiałów.

Z lotu ptaka

Z tej perspektywy możemy w pełni podziwiać dom. Obszary zewnętrzne pełniły tutaj równie istotną rolę, co same wnętrza domu. Wspaniały taras, na który wychodzi się bezpośrednio z salonu, płynnie łączy się z ogrodem, gdzie stworzono przestronny obszar do relaksu na świeżym powietrzu. Drugi taras znajduje się na piętrze i jest równie przestronny.

Wnętrza

Funkcjonalnie podzielono wnętrze domu- na parterze zlokalizowano strefę dzienną z przestronnym salonem, jadalnia oraz kuchnią, a także gabinetem, łazienką i pomieszczeniem gospodarczym. Na zagospodarowanym poddaszu znajdują się trzy sypialnie, łazienka i garderoba.

Wnętrza urządzono nowocześnie i stylowo. Białe powierzchnie ścian i sufitów świetnie komponują się z sosnową podłogą orz takową zabudową kuchni. Meble z kolei są dla kontrastu ciemne, nadając wnętrzu eleganckiego charakteru. Liczne okna wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła, dzięki czemu parter jest niezwykle jasny, a przez to optycznie zdaje się być większy. Dekoracyjny czarny panel, który oddziel kuchnią z jadalnią od salonu, kryje w sobie niezwykle nowoczesny kominek. Współczesne jest także oświetlenie, zwłaszcza to sufitowe.

Kuchnia

Na koniec oglądamy projekt kuchni. Wyposażono ją w jasną, drewnianą zabudowę o gładkich frontach bez uchwytów, dzięki czemu prezentuje się nowocześnie. Także w kuchni jest jasno, dzięki dwóm oknom, gwarantujących swobodny dostęp naturalnego światła. Posadzka z betonu wprowadza do wnętrza industrialny szyk, ale odznacza się także dużą dozą funkcjonalności, gdyż jest niezwykle odporna i trwała.

Inny świetny polski projekt domu jednorodzinnego obejrzycie w Katalogu Inspiracji Nowoczesny polski dom jednorodzinny!

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu