Ciekawe sposoby wykorzystania przedpokoju | homify

Ciekawe sposoby wykorzystania przedpokoju

A.D. A.D.
Mieszkanie 118m2 w Villa lux w Dąbrowie Ale design Grzegorz Grzywacz Nowoczesne domowe biuro i gabinet
Loading admin actions …

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, w którym znajdujemy się wchodząc do domu. Jako że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest pierwsze wrażenie, chcemy, aby także tutaj, w tak zwanym wiatrołapie, wnętrze zachwycało i stawało się swoistą wizytówką naszego mieszkania. Ale czy może on pełnić jeszcze jakieś dodatkowe funkcje? Czy możemy go ergonomicznie zaaranżować?


Pewnie, że tak! Kto powiedział, że przedpokój to miejsce jedynie na ubrania, buty i odkurzacz? W przedpokoju można także urządzić garderobę, biuro czy biblioteczkę. Zobaczcie nasze ciekawe propozycje!

Coś dla oka

mieszkanie prywatne UrbanForm Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody Drewno Szary
UrbanForm

mieszkanie prywatne

UrbanForm

Korytarz nie musi być nudną, ciągnącą się strefą, która służy jedynie przejściu z jednego punktu do drugiego. Jeżeli chcecie dodać mu nieco klimatu i sprawić, by każdy z domowników choć na chwilę w nim przystanął – zróbcie swoją własną mini galerię! Eksperci z Urban Form ciekawie zaprojektowali przestrzeń korytarza, by jak najlepiej wyeksponować przyciągające uwagę, biało czarne fotografie. Obrazy w czarnych ramach nadają tej strefie niebywałego szyku i elegancji. Ułożenie ich w równych odstępach nawiązuje do prostego układu linii wyznaczanych przez szafki i drzwi.

Zielona strefa

A czemu by w korytarzu nie urządzić oranżerii? Jeżeli lubujemy się we wnętrzach, które nawiązują, są blisko natury to takie rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę. Zabudowa przedpokoju, w której wniesiemy nieco ogrodu do wnętrza domu to propozycja dla ludzi, którzy mają rękę do roślin. A jeżeli pomysł oranżerii jest zbyt skomplikowany warto postawić choćby na zieloną ścianę lub zieleń w formie dział sztuki, tak jak na powyższym projekcie.

Miejsce do przechowywania

Przedpokój Styl Nowoczesny Dream Design Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody
Dream Design

Przedpokój Styl Nowoczesny

Dream Design

Korytarz to miejsce, w którym trzymamy nie tylko buty i kurtki, ale też najczęściej wszelakie przedmioty domowego użytku, jak np. deska do prasowania, czy odkurzacz. Odpowiednie wykorzystanie każdego metra tej powierzchni jest wyjątkowo istotne, szczególnie w przypadku małych mieszkań. Powyższa propozycja jest pomysłowym rozwiązaniem, które pomoże Wam pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty. Ściana zbudowana z pojemnych szafek to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które warto wykorzystać w aranżacji tej strefy!

Szafa pod schodami

Z racji, iż przedpokój jest miejscem, w którym bardzo często znajdują się schody z wyjściem na kolejne kondygnacje, posiadamy niezagospodarowane miejsce pod nimi. Warto przy zabudowie przedpokoju zastanowić się co zrobić z pustą, teoretycznie nieużytkową powierzchnią pod schodami. Powyższy przykład pokazuje jak łatwo i sprytnie tą przestrzeń wykorzystać. Jest to idealne miejsce na szafę, która w przedpokoju jest konieczna, a bardzo często nie ma na nią miejsca. Zabudowa przedpokoju z szafą pod schodami pozwoli nam zaoszczędzić wiele miejsca.

Domowa biblioteka

Korytarz może wyglądać bardzo efektownie, jeżeli zamiast gładkiej ściany, umieścimy w jego przestrzeni półki na książki lub biblioteczkę. To świetny pomysł, nie tylko dla miłośników książek! Taka przestrzeń jest przytulniejsza i sprawia, że częściej i chętniej w niej przebywamy. W przykładzie ekspertów z Gutman+Lehrer Arquitectas użyto półek w stylu skandynawskim, które zajmują dużo mniej miejsca niż tradycyjne półki, ponieważ książki ustawiamy w nich równolegle do ściany.

Garderoba

Gdy nie ma miejsca na garderobę, można, a nawet trzeba trochę pokombinować, aby znaleźć idealne miejsce dla naszych ubrań. Duży przedpokój czy hall może być wspaniałą garderobą jeśli tylko znajdziemy w nim miejsce na sporą szafę! Do tego miejsce do siedzenia, duże lustro i gotowe. Zobaczcie jak fajnie prezentuje się ten klasyczny projekt architektki Bereniki Szewczyk.

Biuro

Projekt mieszkania 118m2 w Villa lux w Dąbrowie Górniczej​ Ale design Grzegorz Grzywacz Nowoczesne domowe biuro i gabinet
Ale design Grzegorz Grzywacz

Projekt mieszkania 118m2 w Villa lux w Dąbrowie Górniczej​

Ale design Grzegorz Grzywacz

Jak widzicie na przykładzie, pod schodami może znaleźć się nawet biurko i miejsce do pracy. Ażurowa konstrukcja nawiązująca do schodów prezentuje się lekko, ponadczasowo i ciekawie. Na tle białej ściany stanowi coś w rodzaju dekoracji, która w dodatku przyda się bardzo w czasach zdalnej pracy i nauki.

Zajrzyjcie także tutaj: Taki garaż to spełnienie marzeń naszego auta!

Macie jeszcze jakieś kreatywne pomysły na wykorzystanie hallu? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu