Jednorodzinny dom w Konyi | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jednorodzinny dom w Konyi

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Śródziemnomorski pokój dziecięcy od Tulya Evleri Śródziemnomorski
Loading admin actions …

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam tradycyjny, jednorodzinny dom znajdujący się na południu Turcji, w mieście Konya. To stara, zabytkowa miejscowość, która niegdyś była miastem rzymskim i bizantyjskim. Pozostałość tych dwóch kultur widać w architekturze budynków w centrum miasta, jednak jego mieszkańcy preferują bardziej powściągliwy i tradycyjny styl. Domy jednorodzinne zazwyczaj utrzymane są w prostej, nieskomplikowanej koncepcji architektonicznej. Można by powiedzieć, że nie wyróżniają się niczym specjalnym, a ich wygląd zewnętrzny bardzo przypomina polskie budownictwo. Podobnie jak i w naszym kraju coraz więcej osób decyduje się na ucieczkę z miasta i zamieszkanie na jego obrzeżach. Dzieje się tak głównie ze względu na rosnące zanieczyszczenie powietrza w mieście oraz zwiększoną świadomość obywateli. Zobaczcie zatem jak wygląda styl tradycyjny według tureckiej społeczności. 

Przestronny ogród

Ogród jest częścią każdego domu. Odpowiednio zaprojektowany i zagospodarowany potrafi być wyjątkową ozdobą, a także doskonałym miejscem do wypoczynku dla całej rodziny. Przestrzeń widoczna powyżej posiada właściwy metraż, który można zaaranżować na wiele sposobów, m.in. plac zabaw dla dzieci, miejsce do grillowania czy oczko wodne. Na tak dużym terenie wcale nie trzeba wybierać, można stworzyć wszystko o czym się zamarzy. Zapewne każdy z Was z chęcią zamieniłby balkon w bloku na tak przestronny i duży ogród. 

Przestronne wnętrze

Dom, który mieliśmy okazję podziwiać w całej okazałości, został wybudowany przez turecką firmę budowlaną Tulya Evleri. Jego metraż jest imponujący, bowiem posiada 400 metrów kwadratowych powierzchni. Dzięki temu w domu na pewno zachowamy poczucie przestronności, albowiem ciężko jest zagracić tak ogromny metraż. Salon widoczny powyżej prezentuje się bardzo widno i nowocześnie. W rogu zdecydowano się na umiejscowienie kominek, który w chłodne jesienne bądź zimowe wieczory stworzy niepowtarzalną atmosferę w tej części domu. 

Sypialnia na poddaszu

Poddasze należy do najbardziej problematycznych przestrzeni, z którymi bardzo często nie potrafimy sobie poradzić. Wszystko za sprawą nachyleń, które dyskwalifikują wysokie meble, typu szafa, regał czy gablotka. Dlatego najczęściej decydujemy się to miejsce przeznaczyć na pracownię, garderobę czy sypialnię. W takiej przestrzeni z łatwością zaaranżujemy łóżko, komodę oraz szafki nocne. Ta widoczna na zdjęciu prezentuje się bardzo jasno, głównie dzięki dużym drzwiom balkonowym oraz oknom sufitowym. 

Pokój dla dziecka

Pokoje dla dzieci na poddaszu mają swój niepowtarzalny urok. Przede wszystkim dzieci nie potrzebują wysokich sufitów, które umożliwiłyby im swobodne poruszanie się po pokoju, ponieważ są niższe niż dorośli. Przestrzeń dziecięca powyżej to urocze, pełne wdzięku i koloru miejsce, o którym marzy większość dzieci. Oddzielny, własny pokój to szczyt marzeń. Naszym zdaniem brakuje tu tylko dywanu, który z pewnością ociepliłby tę przestrzeń. 

Szafa

W każdej sypialni nieodzownym elementem jest szafa. Ideałem jest pakowna, pojemna z przesuwnymi drzwiami, która pomieści wszystkie nasze sezonowe i codzienne ubrania. Ta widoczna na zdjęciu to obszerna wersja szafy, którą spokojnie możemy nazwać mini garderobą. Za przesuwnymi, ażurowymi drzwiami skrywa się klucz do szczęścia każdej kobiety. Funkcjonalna, odpowiednio zaprojektowana potrafi ułatwić niejednej kobiecie szarą codzienność. 

Nowoczesna kuchnia

Kuchnia jest sercem każdego domu, dlatego jej aranżacja jest niezwykle istotna. Wnętrze widoczne powyżej to przede wszystkim nowoczesne, przestronne miejsce, w którym nie brakuje ani miejsca do przygotowywania posiłków ani przestrzeni do spożywania wspólnych śniadań czy obiadów. Duże, panoramiczne okna wprowadzają naturalne światło do wnętrza kuchni, dzięki czemu wydaje się bardziej świetlista i jasna. 

Taras

Taras, weranda to świetne miejsce na letnie wieczory. Daje nam możliwość wypoczywania na świeżym powietrzu, relaksowania się, a także przyjmowania gości. Pamiętajcie jednak, że jego aranżacja powinna być spójna z salonem. W ten sposób stworzymy jednolitą przestrzeń o spójnym charakterze. Jak Wam się podoba ta turecka posiadłość urządzona w tradycyjnym stylu? 

Jak Wam się podoba ta turecka nieruchomość poza miastem? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu