Rustykalny dom pełen kontrastów! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rustykalny dom pełen kontrastów!

Alicja Olko Alicja Olko
Kolonialne domy od FLAVIO BERREDO ARQUITETURA E CONSTRUÇÃO Kolonialny
Loading admin actions …

Wszyscy wiemy, jak ważne jest naładowanie baterii od czasu do czasu. Dla jednych oznacza to całodzienny pobyt w spa, dla innych relaksujący dzień na plaży, a dla pozostałych spędzanie czasu w otoczeniu natury, w ciszy i spokoju. Właśnie osobom z tej ostatniej grupy szczególnie do gustu przypadnie dzisiejszy projekt domu. Jest to przytulny dom w stylu wiejskim, zlokalizowany w samym sercu tropikalnej dżungli, którego wnętrza doskonale wpisują się w kanon rustykalnego stylu w nowoczesnym wydaniu. Obejrzyjcie wszystkie zdjęcia tego wyjątkowego domu!

Z perspektywy

Zdjęcie to doskonale ukazuje nam malowniczą lokalizację domu. Pięknie położona działka, otoczona mnóstwem bujnej zieleni i tropikalnej roślinności, słusznie została wybrana jako miejsce do wzniesienia tego idyllicznego domu. Jego wiejska, klimatyczna bryła oraz fasada, będąca połączeniem cegły, naturalnego kamienia i drewna, nadają mu wyjątkowy charakter. Do projektu wpleciono także pewne nowoczesne materiały- szklane, wielkoformatowe drzwi i okna balkonowe oraz współczesne oświetlenie.

Klimatyczny przedpokój

Kontrast to pierwsze skojarzenie, które nasuwa się po wejściu do domu. Jasne, nowoczesne podłogi wyłożone wielkoformatowymi płytkami oraz białe ściany stanowią neutralne tło dla ciemnych, masywnych mebli. Liczne dekoracje, etniczne ozdoby oraz akcesoria już od progu wprowadzają wyjątkowy klimat.

Istota drewna

Drewno to najważniejszy materiał we wnętrzach, które urządza się w stylu rustykalnym. Doskonale obrazuje to przykład tych wnętrz, w których drewno jest nie tylko powszechnie wykorzystane przy wykończeniach, ale pojawia się również w postaci mebli i dodatków. Nadano mu nieco bardziej nowoczesny design, stawiając na funkcjonalność i oryginalność poszczególnych elementów. O klimatyczny nastrój dba także ceglany piec oraz wiejskie dekoracje.

Kuchnia

Od stonowanej kolorystyki w poprzednim pomieszczeniu do żywych i wyrazistych odcieni w kolejnym- mieliśmy rację pisząc, że dom ten jest pełen kontrastów! Kuchnia w stylu wiejskim nabiera zupełnie nowego charakteru dzięki krwisto czerwonym ścianom, które silnie kontrastują nie tylko z samą zabudową pomieszczenia, ale także bielonym sufitem. Pomimo raczej ciemnej kolorystyki we wnętrzu jest jasno, a to dzięki licznym oknom, które wpuszczają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła.

Kuchnia z innej perspektywy

Spoglądamy na kuchnię z innej perspektywy i dostrzegamy, jak silnie kontrastują ze sobą klimatyczne, rustykalne meble oraz ultra nowoczesne sprzęty AGD. Jak widać wiejska estetyka i nowoczesny design można połączyć w niezwykle udaną całość.

Jadalnia

Jadalnię zlokalizowano w niezwykle unikatowym miejscu, które pozwala na spożywania posiłków wewnątrz, choć jednocześnie ma się wrażenie, jakby się przebywało na zewnątrz. wszystko to za sprawą zadaszenia z trzciny oraz wielkoformatowych okien, przez które do środka wpada mnóstwo naturalnego światła. Wystrój tego wnętrza także jest klimatyczny i urokliwy, a dominującym materiałem jest oczywiście drewno.

W harmonii za naturą

Na koniec spoglądamy na salon z perspektywy ogrodu. Wnętrze domu pozostaje w stałym kontakcie z jego naturalnym otoczeniem- przesuwane okna otwierają salon na zewnątrz, czyniąc go częścią ogrodu.

Lubicie tego typu projekty? Koniecznie obejrzyjcie Wiejski dom przyszłości!

Co myślicie o kolorze kuchni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu