Elegancka i szykowna łazienka w stylu glamour | homify

Elegancka i szykowna łazienka w stylu glamour

A.D. A.D.
Łazienka w stylu glamour Wkwadrat Architekt Wnętrz Toruń Nowoczesna łazienka Marmur Srebrny
Loading admin actions …

Łazienka to pomieszczenie, którego nie może zabraknąć w żadnym domu czy mieszkaniu. Może być wspaniałym pokojem kąpielowym z wielką wanną i prysznicem czy miejscem niczym z dobrego SPA, z prywatną sauną i hydromasażem. Może być też niewielka, ale sprytnie podzielona i zaaranżowana tak, aby robić tak samo duże wrażenie, jak te pierwsze.

Dziś właśnie o takim pomieszczeniu będzie mowa: eleganckie, ponadczasowe, fajnie rozplanowane, wykończone w wysokim standardzie. To wszystko znajdziecie w łazience w stylu glamour zaprojektowanej przez zdolnych architektów z pracownia WKWADRAT.

Zapraszamy do podziwiania!

Ponadczasowa kolorystyka

Czy jest jakieś bardziej uniwersalne połączenie kolorów niż czerń i biel? Ta mieszkanka jest bardzo klasyczna, ma w sobie ciekawą nutkę retro, a ponad to jest ponadczasowa i nie wychodzi z mody. W naszej łazience została zastosowana kolorystyka oparta właśnie na połączeniu pięknej, chłodnej bieli marmuru i głębokiej, połyskliwej czerni. Kolor tutaj ma duże znaczenie, ponieważ stanowi także podział na strefy, co w małej łazience ma niebagatelne znaczenie.

Lustra

Luster w łazience nigdy za dużo, to nasza zasada, którą często Wam powtarzamy. Architekci z WKWADRAT wiedzą jak powiększyć optycznie przestrzeń, dodając jednocześnie szyku i klasy. Lustra, które widzimy są w istocie lustrzaną szafą, mieszczącą w sobie sprytnie zabudowaną pralkę. Za optyczne powiększenie przestrzeni odpowiadają także szafki podwieszone pod umywalką. Dzięki temu, że nie zabierają one miejsca na podłodze, łazienka wydaje się większa.

Podział na strefy

Podział pomieszczenia przy pomocy kolorów. Wkwadrat Architekt Wnętrz Toruń Nowoczesna łazienka Marmur Srebrny
Wkwadrat Architekt Wnętrz Toruń

Podział pomieszczenia przy pomocy kolorów.

Wkwadrat Architekt Wnętrz Toruń

W łazienkach, a szczególnie gdy mamy do czynienia z małymi przestrzeniami, bardzo ważny jest podział na strefy. Tutaj został on dokonany za pomocą zróżnicowania kolorystycznego, a konkretniej za pomocą kontrastów. Na tle czarnej ściany, z połyskliwego kamienia, z eleganckimi żyłkami, pięknie wybija się biała efektowna wanna o nowoczesnym kształcie. Harmonijnie po jej obu stronach, na ścianie zamontowano kinkiety w stylu galmour, a na suficie są dwa punkty świetlne. Tłem dla wanny jest też piękne okno, które dla zapewnienia prywatności zostało zasłonięte firanką i antracytowymi zasłonami.

Miejsce dla dwojga

W łazience są dwie umywalki i dwa osobne lustra, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla dwójki osób, a to ogromny atut. Nad każdym lustrem umieszczono punkt świetlny, a po jego bokach dodatkowo jeszcze kinkiety. Architekci z WKWADRAT to profesjonaliści, którzy wiedzą, że w każdej aranżacji kluczową rolę odgrywa świtało. Tutaj jest to idealna kombinacja światła dziennego, odbitego przez połyskujące powierzchnie i światła sztucznego pochodzącego z kilku niezależnych źródeł.

Lubicie takie nowoczesne, pałacowe wnętrza? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu