homify 360°: na angielskiej prowincji

Alicja Olko Alicja Olko
Time to relax... Linda Joseph Kitchens & Interiors
Loading admin actions …

W którymś momencie naszego życia wielu z nas marzy o domku na wsi, oazie spokoju od zgiełku i stresu codziennego życia, od wielkomiejskiego pędu i hałasu, miejscu, gdzie można w błogim spokoju leniwie spędzać dni, relaksując się i ciesząc idyllicznym otoczeniem. Ideałem byłby oczywiście dom urządzony w przytulnym i ciepłym stylu, z płonącym kominkiem w salonie, ciepłą pierzyną w łóżku wykonanym z solidnego drewna oraz świeżym mlekiem codziennie dostarczanym przez lokalnego mleczarza. Posiadłość na tyle duża, że nadawałaby się świetnie na rodzinne zjazdy weekendowe i wystawne imprezy w ogrodzie w gronie przyjaciół. Taki właśnie perfekcyjny wiejski dom prezentujemy w dzisiejszej edycji homify 360°.

Dawne gospodarstwo rolne

Ten uroczy dom w północnej Anglii był kiedyś typową farmą, którą współcześnie przeistoczono w wygodny i w pełni funkcjonalny dom rodzinny. Zewnętrznie utrzymał swój tradycyjny wygląd, tak typowy dla tego regionu, doskonale wpisując się w otaczającą go zieloną scenerię pobliskich wzgórz. Fasada i dach z kamienia doskonale komponuje się z drewnianym płotem, nadając całości czarująco rustykalny wygląd, którego oczekuje się od tego typu posiadłości.

Kuchnia w stylu country

Dom ten wyposażony jest w typową dla swojego typu kuchnię, wystrojem wpisującą się w ogólny styl całego projektu. Z masywnymi belkami pod sufitem, dominacją elementów drewnianych oraz tradycyjnymi oknami ze szprosami, kuchnia ta nabiera ciepłego i przytulnego charakteru, wręcz prosząc się o to, by ugotować w niej smakowity obiad dla całej rodziny.

Rustykalny salon

Belki z grubo ciosanego drewna, ściany z kamienia, kominek, naturalne, stonowane kolory- także w salonie dominuje domowy, rustykalny styl. Ale także tutaj dostrzec możemy pewne nowoczesne elementy, jak na przykład kształt foteli czy ich subtelne metalowe elementy, które sprawiają, że wystrój nie wydaje się staromodny, a raczej rustykalny i w zgodzie z najnowszymi trendami.

Stonowana sypialnia

Sypialnia ma charakter nieco bardziej ascetyczny i purytański, ale przez to świeższy i subtelniejszy. Tutaj elementy drewniane są w nieco ciemniejszej barwie, co daje korzystny kontrast z neutralnymi i stonowanymi kolorami tekstyliów dekoracyjnych i pościeli. Pokój ten zyskuje dzięki temu elegancję z domieszką luksusu, w którym aż chce się zapaść w błogi sen.

Luksusowa łazienka

W łazience utrzymuje się elegancki styl, który dostrzec można już było w wystroju sypialni. Ciemna posadzka jest w harmonii z równie ciemnym drewnem belki na suficie. Kafelki w kolorze jasnego grafitu świetnie rozjaśniają to pomieszczenie, a biała ceramika łazienkowa i przeźroczysta kabina prysznicowa dopełniają ten ekskluzywny obraz.

Zimowa weranda

Na tyłach domu znajduje się wymarzone miejsce na popołudniowy relaks z książką i kubkiem parującej herbaty. Jako połączenie stylu i zalet ogrodu zimowego i werandy, pokój ten jest świetnie nasłoneczniony, nawet w miesiącach zimowych. Dzięki dużym oknom zapewnia sobie dostęp świeżego powietrza i naturalnego światła.

Przestrzenny taras

Z drugiej strony domy znajduje się kolejne cudowne miejsce, nadające tej posiadłości tak specjalny charakter- ogromny, przestronny i skąpany w słońcu taras, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na piękny, wiejski krajobraz. Drewniane panele świetnie komponują się z otoczeniem oraz zewnętrzną fasadą domu, a taras sam w sobie jest idealnym miejscem na letnie grillowanie i długie wieczory pod rozgwieżdżonym niebem.

Malowniczy krajobraz

Przepiękne otoczenie dopełnia idylliczny obraz, jaki maluje się przed nami, gdy oglądamy zdjęcia tej wiejskiej posiadłości. Nic tak nie zbliża nas do natury, jak jej ciągła dominująca obecność. Taki widok z okna to w dzisiejszych czasach prawdziwy luksus.

Czy sądzisz, że dom w takim stylu pasowałby do polskiej wsi?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu