Wspaniały dom w nowoczesnej odsłonie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wspaniały dom w nowoczesnej odsłonie

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od ARKHY PHOTO Nowoczesny
Loading admin actions …

Planując budowę wymarzonego domu, niemal każdy wymieni przynajmniej trzy podstawowe cechy, które takowy powinien posiadać: wygoda, funkcjonalność i oczywiście nowoczesność.  Nowoczesna architektura ma to do siebie, że odznacza ją duża doza ponadczasowości- wraz z upływem lat domy wzniesione w zgodzie z nią nie wychodzą z mody, zachwycając na długie lata. Innowacyjne połączenia materiałów, wielkoformatowe przeszklenia, ciekawe rozwiązania konstrukcyjne z zewnątrz i w środku- z tych, ale nie tylko powodów nowoczesne domy cieszą się aż tak dużą popularnością. Obejrzyjcie z nami kolejny wyśmienity przykład, który być może zainspiruje Was przy okazji budowy własnego gniazdka.

Współczesna bryła

Jest to dom parterowy, o płaskim dachu i geometrycznej, kubistycznej bryle. Okna cofnięto nieco w głąb budynku, dzięki czemu nabiera on dodatkowego wymiaru. Od strony ogrodu przeszklenia są wielkoformatowe, gwarantując swobodny dostęp naturalnego światła do wnętrz. Z zadaszonego tarasu przejść można bezpośrednio do przestronnego ogrodu z pięknie utrzymanym trawnikiem. Z tej perspektywy dom prezentuje się raczej prosto i skromnie. Zobaczcie jednak, jak zaskakująco wygląda od strony ulicy.

Z innej perspektywy

Patrząc na dom z drugiej strony dostrzegamy jego faktyczny rozmiar i sposób, w jaki został zaprojektowany. Jego bryła składa się z trzech segmentów, połączonych ze sobą przeszkloną częścią, gdzie znajduje się wejście do domu. Prowadzi do niego betonowa ścieżka, wzdłuż której wzniesiono mur z naturalnego kamienia, będący kluczowym aspektem designu domu. Segment po prawe stronie otynkowano na klasyczną biel, która doskonale uzupełnia pozostałe materiały.

Kolorystyka

Biel, brąz i różne odcienie szarości- w takiej kolorystyce utrzymano fasadę domu. Jest to kombinacja nowoczesna, ale także niezwykle elegancka i stylowa. Doskonale wpisuje się w okoliczny krajobraz, świetnie korespondując z zielenią i egzotyczną roślinnością.

Wnętrza

W środku tradycja spotyka się z nowoczesnością. Białe, neutralne ściany komponują się z drewnianym parkietem, a wielkoformatowe przeszklenia zapewniają stały dostęp naturalnego światła. Dzięki temu wnętrza wydają się przestronniejsze, a otaczająca dom natura staje się dekoracją. Nowoczesny system rolet pozwala stłumić działanie promieni słonecznych i utrzymać w domu niską temperaturę.

Pomysłowe rozwiązania

Architekci wnętrz zastosowali kilka pomysłowych rozwiązań, dzięki czemu w środku udało się zaoszczędzić miejsce i innowacyjnie podzielić przestrzeń. Spoglądamy na sypialnię, wykończoną naturalnym drewnem, obok której zlokalizowano łazienkę, ukrytą za przesuwanymi drzwiami, który, gdy zamknięte wyglądają jak kolejny fragment ściany. Także w łazience dominującym materiałem jest drewno, a białe ściany i duże lustra optycznie powiększają jej przestrzeń.

Podobają się Wam domy parterowe? O płaskim dachu? I współczesnym designie? Jeżeli tak, to zakochacie się w tym projekcie: Ultra nowoczesny dom parterowy!

Jak Wam sie podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu