14 oszałamiających pomysłów na schowki i przechowywanie w małych domach | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

14 oszałamiających pomysłów na schowki i przechowywanie w małych domach

homify.Pl homify.Pl
od Held Schreinerei
Loading admin actions …

Czy to nie jest niesamowite, ile rzeczy gromadzimy w całym naszym życiu?

Pomimo naszych starań, żeby zminimalizować impuls kupowania coraz to nowych rzeczy, zawsze kończymy z większą ich ilością niż może pomieścić nasz dom. Może nie byłby to duży problem gdybyśmy wszyscy mieszkali w pałacowych rezydencjach, ale zdecydowana większość z nas musi postarać się upchnąć życiowy dorobek w postaci ubrań, książek i bibelotów w dość małych domach i mieszkaniach. Czasami wręcz ogarnia nas poczucie, że walczymy z wiatrakami i kuszącym staje się całkowite poddanie się i rezygnacja, co zakończyłoby się przejęciem naszego domu przez wszechobecny bałagan.

Wstrzymajmy się od tej myśli! Tak wcale nie musi być. Przy odrobinie wysiłku i pomysłowości możliwe jest stworzenie wspaniałych rozwiązań na przechowywanie różnorodnych przedmiotów bez ograniczania naszej przestrzeni do życia… i bez narażania nas na niewyobrażalne koszta.

Zaintrygowani? Sami sprawdźcie jakie inspiracje dla Was przygotowaliśmy!

​1. Pod schodami

Wow! To, co wygląda jak proste, nudne schody, w rzeczywistości skrywa system regałów umożliwiający przechowywanie wszelkiego rodzaju rzeczy. Zabawki dla dzieci, teczki biznesowe, kosmetyki – możliwości są nieograniczone!

​2. Wykorzystanie wnęk

W wielu małych domach znajdziemy uciążliwe, niewygodne, trochę dziwaczne i z pozoru bezużyteczne zakamarki. Weźmy sprawy w swoje ręce i zainstalujmy półki aż po sam sufit. Można nawet pokusić się o parę siedzisk i poduszek, żeby stworzyć przytulny kącik do czytania.

​3. Półki pod sufitem

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80 Rustykalny salon od ÁBATON Arquitectura Rustykalny
ÁBATON Arquitectura

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80

ÁBATON Arquitectura

Jeżeli obawiacie się, że mnogość półek optycznie zagraci Wasz mały salon, nie obawiajcie się! Taka półka biegnąca pod sufitem tylko otworzy przestrzeń, a przy okazji pozwoli Wam bawić się różnymi ustawieniami mebli i różnymi układami salonu.

​4. Estrada pod schodami

Jeżeli lubicie pokazywać Wasze poczucie stylu i mody, lub zwyczajnie potrzebujecie motywacji, żeby ładnie składać wszystkie ubrania, to polecamy zainspirować się tą propozycją! Jest to bardzo stylowe rozwiązanie na organizowanie butów, torebek i ubrań na nieregularnych geometrycznie półkach schowanych pod schodami. Wreszcie Wasze ubrania będą eksponowane niczym na estradzie!

​5. Literacki separator powierzchni

Mieszkanie w nieruchomości typu studio, czyli w kawalerce, może wiązać się z wieloma wyzwaniami, spośród których zdecydowanie króluje kwestia podziału powierzchni na dzienną i sypialnianą, przy jednoczesnym zachowaniu wystarczającej przestrzeni na przechowywanie przedmiotów.

Ten wysoki, nowoczesny regał jest odpowiedzią na to wyzwanie! Pozwala on na podział pokoju bez zaciemniania przestrzeni i zaburzania stylu pomieszczenia. Aha, i znajdzie się na nim więcej niż wystarczająco miejsca na wszystkie książki i czasopisma znajdujące się w mieszkaniu!

​6. Skrytka pod łóżkiem

Skandynawska sypialnia od sreda Skandynawski

Ten długi, wąski pokój mógłby sprawiać wiele problemów dla mieszkańca z ograniczoną wyobraźnią. Na szczęście, właściciele tego pokoju zdecydowali się zoptymalizować ograniczoną przestrzeń wybierając nieco wyższe łóżko i dopasowując kosze wchodzące pod stelaż łóżka.

Rezultat jest uroczo symetryczny i sprawia, że mały, klaustrofobiczny pokój wygląda o wiele bardziej przyjaźnie i zachęcająco.

​7. Połącz kropki

W tym malutkim mieszkaniu zdecydowanie wykorzystano większość miejsca na ścianach poprzez przymocowanie małych, lecz wytrzymałych wieszaków – kulek w różnych częściach mieszkania. Kulki są zarówno dość ekscentryczną dekoracją, jak i miejscem do powieszenia toreb, płaszczy, kluczy i naszyjników.

​8. Ściana z książek

Zatrzymajcie bałagan z dala od głównych, wspólnych pomieszczeń, takich jak salon, i postarajcie się okiełznać go już w sypialni! W tym pokoju zastosowano wysokie regały pokrywające całą powierzchnię ściany, które pozwoliły na uporządkowanie książek, DVD i fotografii. Sprytny układ sprawia, że wygląda to bardziej na dekoracyjną ścianę niż przemyślany sposób na przetrzymywanie różnych przedmiotów.

​9. Co w ręku, to na ścianę – przyklejanie

Te słoje, działające za pomocą magnesów, pierwotnie były przeznaczone na kuchenne zioła i przyprawy, ale zdecydowanie nadają się do przetrzymywania jakichkolwiek małych przedmiotów. Kolczyki, nakrętki i śruby, przyrządy do makijażu i monety: kto nie ma ich w domu? Wszystkie te rzeczy w ostatecznym rozrachunku gubią się porozrzucane po kątach domu, a mogłyby być przechowywane w fajnych słojach na ścianach.

​10. Rozbudowanie

Storage Eklektyczna sypialnia od paola bagna Eklektyczny

Kiedy myślimy o sposobach przechowywania rzeczy, zwykle wyobrażamy sobie konstrukcje poziome lub pionowe. Dlaczego nie połączyć tych dwóch? W tym domu mamy przyjemność oglądać niesamowitą konstrukcję z MDF i drewna otaczającą wejście do mieszkania. Połączenie regału i pawlaka? Genialne!

​11. Król wśród skrytek pod schodami

Innovative storage solutions. Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Chase Furniture Nowoczesny
Chase Furniture

Innovative storage solutions.

Chase Furniture

Potrzebujecie gdzieś schować Wasze ubrania, ale nie macie miejsca na szafę w sypialni? Może zainspiruje Was to genialne rozwiązanie stworzone przez Chasewood Furniture. Jak widać, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia!

​12. Sekretna skrytka przy oknie

Window Bay Seat Nowoczesny salon od homify Nowoczesny
homify

Window Bay Seat

homify

To siedzisko przy oknie wygląda całkowicie normalnie, więc nikt by się nie domyślił, że pod poduszkami znajdziemy ogromną przestrzeń na przechowywanie przeróżnych rzeczy!

​13. Wielopoziomowa wspaniałość

Ta niewielka sypialnia została uratowana od zatłoczenia i zagracenia, a wszystko dzięki podniesieniu poziomu i stworzeniu pewnego typu platformy. Takie rozwiązanie pozwoliło na stworzenie miejsca na przechowywanie różnych rzeczy w pudełkach i koszach pod platformą. Taka opcja jest w pewnym sensie nawet lepsza od zwykłego ustawiania pudełek pod łóżkiem. Mamy łatwy dostęp do wszystkich koszy, a zabawa poziomami dodaje pomieszczeniu elegancji i stylu.

​14. Wisząc luźno

Prettypegs - Shoe your furniture! od Prettypegs Skandynawski
Prettypegs

Prettypegs – Shoe your furniture!

Prettypegs

Martwicie się, że Wasze pokoje zostaną przejęte przez garderobę? Zaczerpnijcie inspiracji z tego wspaniałego pomysłu i powieście luźno Wasze najlepsze ubrania. Czy potrzeba innej dekoracji pokoju?

Jeżeli szukacie pomysłów na aranżację małych sypialni, na pewno spodoba Wam się Katalog Inspiracji: Mała sypialnia – duże wyzwanie!

Która z propozycji zaciekawiła Was najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu