6 nadzwyczajnych garaży dla Twojego samochodu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 nadzwyczajnych garaży dla Twojego samochodu

A.D. A.D.
project Nowoczesny garaż od Kropka Studio Nowoczesny
Loading admin actions …

Samochód dla wielu jest wręcz nieodłącznym elementem życia, niemalże członkiem rodziny. To oczywiste – w dzisiejszych czasach zależy nam na komforcie podróżowania a także na czasie, który dzięki niemu oszczędzamy. Dlatego garaż staje się praktycznie koniecznością w domu ale zaplanowanie go wcale nie jest takie proste. Musimy wziąć pod uwagę  przestrzeń funkcjonalną, wielkości, rozplanowanie, materiał. Aby Wam w tym pomóc stworzyliśmy katalog Inspiracji zawierający cudowne garaże marzeń. Bo w końcu, garaż jest to miejsce, gdzie nasz samochód jest chroniony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, złodziejami czy zanieczyszczeniami. Zacznijmy wycieczkę…

Garaż typu pergola

project Nowoczesny garaż od Kropka Studio Nowoczesny

Być może dla wielu, jest to najprostszy a zarazem bardzo dekoracyjny pomysł z dzisiejszego Katalogu Inspiracji a co za tym idzie najprostszy pomysł do wdrożenia. Drewniana pergola stanowi rodzaj wiaty chroniącej przed słońcem. Dodatkowo łączy część mieszkalną z budynkiem gospodarczym stanowiąc ciekawy, modernistyczny element architektoniczny. Zaletą zewnętrznego garażu jest nieprzenoszenie się spalin i zapachów do części mieszkalnej i brak problemu z wentylacją. Projektanci z KROPKA STUDIO wykorzystali do stworzenia go ażurowe zadaszenie, które rozciąga się pomiędzy ścianami budynków. To doskonała koncepcja, która jest dodatkowo niezwykle efektowna!

Garaż ściśle połączony z wnętrzem

Salon połączony z garażem to dla nas dość szokujący sposób jednak na świecie jest to metoda znana i stosowana. Bardzo popularna w Argentynie. W tym przypadku garaż jest aktywną częścią domu. Jadalnia i garaż są bezpośrednio połączone. Niewątpliwie, ta opcja jest idealna dla fanów motoryzacji ale wymaga bardzo starannego zaplanowania i projektu. Ważną rolę odgrywa tu wentylacja. Jej zadaniem jest odprowadzenie na zewnątrz powietrza zanieczyszczonego spalinami powstającymi w wyniku pracy silnika samochodu, oparami benzyny i wilgocią, a także dostarczenie w jego miejsce świeżego powietrza z zewnątrz. W spalinach wytwarzanych przez silniki spalinowe znajdują się substancje trujące dlatego projekt wentylacji powierzcie specjalistom a jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie pamiętajcie aby często sprawdzać i kontrolować drożność kanałów wentylacyjnych.

Wiata betonowa

Dobry garaż zależy od właściwej kombinacji materiałów budowlanych i konstrukcji. Pół garaż typu wiata to rozwiązanie praktyczne, szybkie i dosyć tanie. Sprzyja nie gromadzeniu się spalin i zapachów z silnika a mimo to dobrze osłania przed opadami deszczu czy śniegu. Beton jako materiał użyty do konstrukcji czy wykończenia wiaty jest dobrym rozwiązaniem ponieważ nadaje nowoczesny charakter i doskonale komponuje się z bryłą budynku. Proste linie, masywne kształty i nowoczesne materiały to w tym wypadku przepis na sukces. Wszystko jest jasne i widoczne dzięki dobremu oświetleniu połączonemu stylistycznie z resztą zewnętrznego oświetlenia domu.

Opcje ułatwiające życie: automatyczne bramy

Garage façade Nowoczesny garaż od FG ARQUITECTES Nowoczesny
FG ARQUITECTES

Garage façade

FG ARQUITECTES

Z bramą garażową jest podobnie jak z drzwiami wejściowymi – dobrze dobrane mogą wzbogacić fasadę domu i znacznie ułatwić nam życie. Z kolei źle wybrana brama garażowa może stać się źródłem niekończącej udręki i irytacji. Zakup bramy to poważna decyzja i nie lada wydatek. Dlatego też nie można sobie pozwolić nawet na najdrobniejszy błąd, decyzja musi być przemyślana. Tutaj garaż nie jest połączony bezpośrednio z domem. Chodzi raczej o stworzenie niezależnej przestrzeni. Kamień, drewno i beton to elementy dominujące w tej nowoczesnej budowli. Jednak kluczem do sukcesu w tej konstrukcji jest niewątpliwie automatyczna brama, która ułatwia codzienne życie i oszczędza czas. Nie ma nowoczesnej architektury bez nowoczesnych rozwiązań.

Opcje ułatwiające życie: nowoczesna technologia

Ten niezwykły garaż wykorzystuje najnowszą technologię. Pionowe parking są bardzo powszechne w dużych miastach. Pomagają w bardzo praktyczny i pomysłowy sposób rozwiązać problem ciasnej przestrzeni. A dlaczego nie wykorzystać go w naszym domu? Przecież my też na co dzień borykamy się z małym metrażem. System ten nadaje się doskonale do każdego typu przestrzeni i jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystko działa na zasadzie podnośnika hydraulicznego, który podnosi samochody jeden ponad drugi. Wszystko odbywa się automatycznie lub półautomatycznie. Zobaczcie ile przestrzeni możecie dzięki temu zachować!

Garaż dla jednośladów

A na koniec mamy dla Was ten oryginalny garaż, który będzie inspirować tych, którzy wolą jeździć motocyklem lub rowerem. Temat przechowywania jednośladu jest aktualny bez względu na porę roku. Praktycznie przez cały czas na grupach i forach motocyklowych pojawiają się właściciele jednośladów, szukający sposobów na tzw. garażowanie swoich maszyn. Na szczęście zajmują one niewiele miejsca dlatego można dla nich wygospodarować kawałek przestrzeni niemalże gdziekolwiek. W tym niezwykłym garażu ściany zostały zrobione ze sklejki – materiału niezwykle taniego a efektownego. Wygospodarowano w nim także przestrzeń do przechowywania i organizowania rzeczy, które są niezbędne do codziennego użytkowania maszyny.

Przeczytajcie także: Garaż- ciekawe i praktyczne pomysły na przechowywanie.

A, który spodobałby się najbardziej Waszemu samochodowi?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu