Mała łazienka – pomysły, inspiracje i dekoracje

A.D. A.D.
Nowoczesne wnętrze mieszkania w Krakowie MONOstudio Nowoczesna łazienka
Loading admin actions …

Mała łazienka to bardzo trudny temat, ale jak wiecie, my nie unikamy problematycznych zagadnień i dziś właśnie dla Was poruszymy ten temat. Urządzanie małej łazienki musi być odpowiednio zaplanowane, ponieważ chcemy w niej zmieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, a przy tym powinna wyglądać estetycznie. Jak powinniśmy się zabrać do aranżacji małej łazienki? Na co zwrócić uwagę i jak ją optycznie powiększyć? I jak ją udekorować by wyglądała pięknie?

Nasi projektanci wnętrz znają odpowiedzi na te pytania, a na dowód przedstawiamy poniższe zdjęcia!

Dobry układ

Jeżeli macie małą łazienkę, pewnie spotykaliście się z wieloma problemami, jeżeli chodzi o jej aranżację- tak, aby była zarówno wygodna, jak i funkcjonalna. Wiele zależy także przecież od walorów estetycznych. Trudno jest pogodzić te wszystkie detale w jednym małym pomieszczeniu dlatego najlepszą drogą do sukcesu jest dobre rozplanowanie powierzchni i odpowiedź na odwieczny problem: prysznic, czy wanna?

Prysznic ze szkła

Apartament nr 333 MIKOŁAJSKAstudio Nowoczesna łazienka
MIKOŁAJSKAstudio

Apartament nr 333

MIKOŁAJSKAstudio

W ekstremalnie małych pomieszczeniach wydaje się, że prysznic będzie lepszym rozwiązaniem ponieważ nie zajmuje tak dużo miejsca, co choćby nawet mała, wanna.

Wbrew pozorom nawet najmniejsza łazienka może wyglądać ciekawie i ponadczasowo. Wystarczy odpowiedni dobór materiałów i kolorów. W tym przypadku mamy piękne połączenie tekstury drewna, marmuru z bielą i szklaną ścianę prysznica.

Im większe lustro, tym lepiej

Łazienka w ciemnych odcieniach MONOstudio Nowoczesna łazienka
MONOstudio

Łazienka w ciemnych odcieniach

MONOstudio

Aranżacja małej łazienki z prysznicem nie może obyć się bez luster! Im więcej, tym lepiej, ponieważ lustra są najlepszą metodą na optyczne powiększenie przestrzeni. Lustro nie służy wyłącznie do przeglądania się w nim, ale jest też dekoracją. Możemy pokusić się o lustro w barokowej ramie, małe lusterko nad umywalką, stojące lub nowoczesne bez ramy i dodatków. Wszystko zależy od tego, w jakim celu chcemy je umieścić. Jeżeli sięgniemy po lustra zajmujące przestrzeń tylko nad umywalką, będziemy mogli się w nich przejrzeć, a łazienka wyda się większa.

Minimalizm kluczem do sukcesu

Niekiedy mniej znaczy więcej i tak właśnie jest w wypadku łazienki, która boryka się z problemem małego metrażu. Ta łazienka jest świetnym przykładem na to, że mała łazienka może wyglądać przestronnie. Wykonana w prosty, minimalistyczny sposób ukazuje piękno stylu skandynawskiego, który skupia się na estetyce i użyteczności. Duża ilość światła i jasne ściany, które to światło odbijają – powiększają przestrzeń. Zastosowanie drewna w ciepłym kolorze nadaje całości naturalny wyraz.

W bieli

Biały powiększa dlatego w małej łazience sprawdzi się idealnie, nawet w wersji total look. Proste i znikome dodatki oraz okrągłe lustro, sprawiają, że wnętrze wygląda schludnie i przestronnie pomimo tego, że tak naprawdę jest bardzo małe. Jeśli chcemy mieć klasycznie urządzoną łazienkę, która jest wyjątkowo mała, to warto sięgnąć po najprostsze rozwiązania – ponadczasowe kolory i dodatki.

Ciekawe detale

Gdy powierzchnia jest mała postawmy na detal, który odciągnie wzrok. Na przykład ciekawe półki z ładnymi dekoracjami, nietypowy kolor ścian czy elegancką mozaikę z kafelków… A najlepiej zróbmy wszystko na raz.

Dobre światło

łazienka na piętrze MIKOŁAJSKAstudio Nowoczesna łazienka
MIKOŁAJSKAstudio

łazienka na piętrze

MIKOŁAJSKAstudio

Tak jak i w każdym  wnętrzu, bardzo istotną kwestią przy planowaniu naszej małej łazienki jest oświetlenie. W małej przestrzeni dobre oświetlanie to tak zwany „klucz programu”! Nic tak nie doda światła naszej małej łazience jak dobra lampa, a najlepiej kilka rodzajów lamp – sufitowe i ścienne, w tym oczywiście lampa nad lustrem. Możemy pisać o kolorach ścian, układzie łazienki ale nie oszukujmy się, że dobre oświetlenie to podstawa.

Na poddaszu

Łazienka prywatna stabrawa.pl Minimalistyczna łazienka
stabrawa.pl

Łazienka prywatna

stabrawa.pl

Aranżacja łazienki na poddaszu może być trudnym zadaniem, o ile nie wiemy jak się do tego zabrać. Wystarczy odpowiednie rozplanowanie elementów i akcesoriów użytkowych, aby całość sama się ułożyła – jeżeli mamy miejsce pod ścianą skośną, to właśnie tam dobrze sprawuje się wanna. Jeśli mamy mało miejsca i ciężko jest dopasować odpowiedni model, to warto zastanowić się nad wanną narożną lub wanną na wymiar. Reszta z pewnością się zmieści.

Wasze łazienki są  małe? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu