Idealny pokój dla rodzeństwa | homify

Idealny pokój dla rodzeństwa

A.D. A.D.
Симуков Святослав частный дизайнер интерьера Śródziemnomorski pokój dziecięcy Beżowy
Loading admin actions …

Jak pogodzić dwoje dzieci w jednym pokoju? Jak sprawić by był on wygodny i komfortowy dla obojga? Urządzanie pokoju dla rodzeństwa w niewielkim mieszkaniu wydaje się być niewykonalne, jednak mamy kilka pomysłów zagospodarowania przestrzeni, które mogą się Wam przydać. 

Pamiętajcie o podziale na strefy, tak aby każde dziecko z osobna miało własną przestrzeń do użytku codziennego. Jeżeli ogranicza nas metraż bardzo ciekawym i sprawdzonym od lat rozwiązaniem jest łóżko piętrowe. Pomoże on Wam oszczędzić sporo przestrzeni. Jeśli wolicie coś innego, to przychodzimy z pomocą. W tym Katalogu Inspiracji znajdziecie kilka ciekawych opcji.

Łóżko piętrowe

Pokój dziecięcy TK design Nowoczesny pokój dziecięcy Niebieski
TK design

Pokój dziecięcy

TK design

Najbardziej popularnym i prostym rozwiązaniem do pokoju rodzeństwa jest łóżko piętrowe. Rozwiązanie to znane jest od lat i nadal bardzo modne ze względu na funkcjonalność. Nie zabiera dużo miejsca, jest wygodne i bezpieczne, a nasze pociechy je kochają. Każde dziecko marzy o piętrowym łóżku i uwielbia na nim spać. Jedyny problem, który trzeba wtedy rozwiązać, to odpowiedź na pytanie: kto śpi na górze?.

Meble z sieciówki

W dzisiejszych czasach, jak już wcześniej wspomnieliśmy, łóżka piętrowe dla dzieci to często wybór, a nie przymus. To rozwiązanie jest powszechne, dostępne w sklepach meblowych gdzie mamy bardzo dużo możliwości, kolorów i modeli łóżek do wyboru. Łóżka piętrowe dla dzieci wykonane w drewnie to klasyk już od wielu, wielu lat. Sprawdzą się doskonale w pokojach chłopców oraz dziewczynek. Białe drewno pięknie wpisuje się w styl skandynawski, komponując sie z pudrowym różem i wieloma innymi kolorami.

Pokój dla chłopców

POKÓJ Dla Dziecka Łóżko Piętrowe MIKOŁAJSKAstudio Klasyczny pokój dziecięcy
MIKOŁAJSKAstudio

POKÓJ Dla Dziecka Łóżko Piętrowe

MIKOŁAJSKAstudio

Gdy dzieci są w podobnym wieku i tej samej płci sytuacja jest zdecydowanie najprostsza i pozwala na duże pole manewru. Projektanci z Mikołajska Studio postawili piętowe łóżko, którego przedłużeniem jest duża, pakowna szafa. Taki mebel zawiera w sobie właściwie wszystko niezbędne do przechowywania ubrań i zabawek. Wystarczy wstawić biurka i stworzyć kącik do zabawy i pokój jest gotowy.

Uniwersalna kolorystyka

Zdecydowanie ciężej zaaranżować pokój rodzeństwa, gdy mamy do czynienia z chłopcem i dziewczynką. Każde z nich ma inne zainteresowania, lubi inny styl, kolory, dekoracje… W takiej sytuacji warto postawić na neutralną paletę barw. Mogą to być ciepłe kolory, takie jak na zdjęciu, żółty, pomarańczowy, biel, beżowy, albo wybrać chłodne szarości z elementami drewna czy innego, neutralnego koloru.  Łóżko piętrowe z kolei zapewni w pokoju chłopca i dziewczynki więcej prywatności, której każde z nich tak bardzo potrzebuje.

Obok siebie

Dom w Wilanowie 3deko Nowoczesny pokój dziecięcy
3deko

Dom w Wilanowie

3deko

Jeśli nie jesteśmy zbyt wielkimi fanami łóżek piętrowych i nietypowych konstrukcji w pokoju przeznaczonym dla chłopca i dziewczynki, możemy, podobnie jak na aranżacji zaprezentowanej przez studio 3dekopostawić łóżka chłopca i dziewczynki obok siebie. Odmienne kolory łóżek podkreślają, które z nich należy do kogo, ponadto na ścianach przyklejono ozdobne imiona dzieci. Cały pokój jest przemieszaniem dwóch typowych dla płci kolorów: różowego i niebieskiego. Każde z dzieci ma własny obszar, który może wypełnić swoim dobytkiem np. maskotkami.

W jednym ciągu

Na aranżacji widzimy jeszcze inne rozwiązanie, które również pozwoli zaoszczędzić odrobinę przestrzeni poprzez stworzenie szuflady do przechowywania pod łóżkiem.Taka opcja jest kolejnym dobrym pomysłem na urządzenia pokoju dla chłopca i dziewczynki. Materace łóżek znajdują się na specjalnym wysokim podeście, pod którym umieszczono pojemne wysuwane szuflady, które mogą także służyć jako schodki. Oba łóżka są niemalże identyczne, każde z dzieci ma dostęp do własnego okna, mogąc tym samym podziwiać gwiazdy podczas zasypiania, oraz własną półkę, na której może przechowywać ulubione bajki i małe skarby. Dzięki podłużnemu ustawieniu, dzieci śpiące na podeście są skierowane do siebie głowami.

Piętrowe łóżko inaczej

Wydawałoby się, że w kwestii piętrowego łóżka projektanci nie wymyślą już nic nowego. Jednak w rzeczywistości, co chwile zachwycają nas nowe koncepcje, które od pierwotnego meble różnią się formą, są bardziej rozbudowane i posiadają dodatkowe funkcje. Na zdjęciu powyżej widzimy przykład łóżka piętrowego nazywany kaskadowym. Mebel ten przymocowany jest do ściany, co czyni go znacznie stabilniejszym od klasycznego, wolnostojącego łóżka piętrowego. Co więcej, wolna przestrzeń pod górnym łóżkiem została wykorzystana jako praktyczne szafki i szuflady na zabawki, ubrania i drobiazgi.

Macie jakieś fajne pomysły na pokój dla rodzeństwa? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu