Garść inspiracji: oryginalna sypialnia | homify

Garść inspiracji: oryginalna sypialnia

A.D. A.D.
MEDIOLAŃSKIE KLIMATY - zdjęcia MIKOŁAJSKAstudio Nowoczesna sypialnia
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji podzielimy się z Wami garścią inspiracji dotyczących głównej sypialni. Mamy dla Was 8 inspirujących zdjęć, za którymi kryją się oryginalne i ciekawe, dobrze przemyślane projekty. Każdy z nich ma w sobie coś wyjątkowego, wartego poświęcenia mu uwagi i przyciągającego wzrok. wszystkie projekty pochodzą od naszych polskich architektów.

Przyjrzyjcie się kolorom, układowi mebli, tkaninom, a następnie nadajcie nowe życie swoim własnym sypialniom. A jeśli będzie Wam mało, zajrzyjcie także tutaj: 20 pięknych sypialni, które zainspirują Cię do odnowienia swojej własnej

Elegancka i klimatyczna

Minimalizm kojarzy nam się zazwyczaj z bielą. Jest to styl, który podbił nasze serca już jakiś czas temu, ale wciąż jest niezwykle popularny ze względu na ład i porządek jaki wprowadza oraz niezwykle delikatne aranżacje. Idealny do sypialni, właśnie tam potrzeba nam ładu i harmonii najbardziej. Ta zjawiskowa sypialnia od architektów wnętrz z inPoint jest czarna, bardzo elegancka, estetyczna i zarazem minimalistyczna.

Przytulna

granatowa sypialnia MIKOŁAJSKAstudio Nowoczesna sypialnia
MIKOŁAJSKAstudio

granatowa sypialnia

MIKOŁAJSKAstudio

W przeciwieństwie do fanów minimalistycznych wnętrz, wszyscy Ci, którzy wolą bardzo miękkie i przytulne wnętrza pokochają sypialnię w takiej aranżacji. Wygodne łóżko z milionem miękkich poduch stanowi centrum sypialni, zaś cała aranżacja opiera się na dodatkach, kolorach i wykończeniach. Przyjemna paleta kolorystyczna otula nas ciepłymi kolorami granatem, szarym, koralem i butelkową zielenią. Drewniane stoliczki nocne i lampki w formie kinkietów ustawione symetrycznie po obu stronach łóżka to harmonijny element, który przy okazji jest bardzo praktyczny.

Z dużą ilością światła

LIGHT MY FIRE | II | Wnętrze domu ARTDESIGN architektura wnętrz Nowoczesna sypialnia
ARTDESIGN architektura wnętrz

LIGHT MY FIRE | II | Wnętrze domu

ARTDESIGN architektura wnętrz

W tej sypialni to właśnie światło odgrywa kluczową rolę: ogromne okna od ziemi po sufit wpuszczają słońce i sprawiają, że pobudka każdego ranka jest bardziej pozytywna i rześka. Bo w sypialni, jak w żadnym innym pomieszczeniu, duża ilość naturalnego światła jest wyjątkowo potrzebna, choć może się wydawać, że jest odwrotnie.

W kolorach ziemi

LIKE CHALK AND CHEESE | Wnętrza apartamentu ARTDESIGN architektura wnętrz Nowoczesna sypialnia
ARTDESIGN architektura wnętrz

LIKE CHALK AND CHEESE | Wnętrza apartamentu

ARTDESIGN architektura wnętrz

Kolor ma znaczenie, zwłaszcza w sypialni. Są kolory, które w tym miejscu sprawdzają się wyjątkowo dobrze i są dla niego wręcz stworzone. Dowodem na to jest aranżacja ARTDESIGN, prezentującą tą elegancką a zarazem przytulną, domową i ciepłą sypialnię. Taki efekt udało się uzyskać łącząc wyszukane materiały i meble z ciepłą paletą kolorów, opartą na beżach. Dodatkowo, ściana z miękkim zagłówkiem oraz oryginalna sufit przyciągają uwagę i nadają wykwintności. Wyszukany styl wnętrza urzeka od pierwszego wejrzenia.

Mocny akcent kolorystyczny

Nie każdy musi kochać beże. Dobra wiadomość jest taka, że mocne kolory mogą świetnie ozdobić sypialnię i nadać jej wyjątkowości. Neutralne dźwięki są najbardziej wszechstronne i najmniej ryzykowne, ale jeśli chcecie zaszaleć, postawcie na bardziej żywe lub nasycone tony, które również tworzą wygodne i atrakcyjne otoczenie. Tak właśnie dzieje się w pokoju, który widzimy na zdjęciu.

Z miejscem dla wspomnień

Nowoczesna Sypialnia MIKOŁAJSKAstudio Nowoczesna sypialnia
MIKOŁAJSKAstudio

Nowoczesna Sypialnia

MIKOŁAJSKAstudio

Sypialnia to nie tylko miejsce odpoczynku, ale również jedna z najbardziej intymnych i indywidualnych przestrzeni w całym domu. W naszej sypialni możemy zgromadzić wszystkie inspirujące nas przedmioty i zdjęcia, którymi niekoniecznie chcemy się dzielić z odwiedzającymi gośćmi w salonie. Otaczając się artefaktami, które mają dla nas duże znaczenie emocjonalne lub po prostu podobają się nam pod względem estetycznym i chcemy, aby wpływały na nasze samopoczucie, z pewnością będziemy mogli się odprężyć.

Z kącikiem bibliotecznym

Dom w Krakowie ARCHISSIMA Nowoczesna sypialnia
ARCHISSIMA

Dom w Krakowie

ARCHISSIMA

Dobra sypialnia musi być dopasowana indywidualnie do potrzeb swoich mieszkańców, musi spełniać ich wymagania funkcjonalne i estetyczne dlatego z każdym razem trzeba jej układ i zawartość dobrze przemyśleć. W tej aranżacji urzekła nas fajna biblioteczka, która idealnie wpasowuje się w powierzchnię ściany pod skosami. Właściciele mają swoje ulubione książki pod ręką, a sama półka stanowi dodatkowo element ozdobny i dopełnia aranżację.

Na poddaszu

Na koniec prosta i dość minimalistyczna przestrzeń na poddaszu. Takie sypialnie są dość ciężkie do zaaranżowania, ich właściciele zazwyczaj borykają się z małą ilością światła i nieustawną przestrzenią. Tutaj problem rozwiązało zastosowanie stylu minimalistycznego, a główną rolę odgrywa wielkie łóżko z miłym zagłówkiem. Ograniczono ilość mebli i kolorów do minimum, dzięki czemu uzyskano ład i harmonię.

Które wnętrze Wam się najbardziej podobało?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu