Ogród inny niż wszystkie! Alternatywne oświetlenie ogrodowe

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Ogród inny niż wszystkie! Alternatywne oświetlenie ogrodowe

Aśka Warchał Aśka Warchał
Ogród od Planungsbüro STEFAN LAPORT
Loading admin actions …

Nic tak nie buduje nastroju jak odpowiednio dobrane oświetlenie. Nie bez powodu romantyczne kolacje spożywamy przy blasku świec, a zimowe rodzinne wieczory stają się jeszcze przyjemniejsze w blasku kominka. O tym, jak światło wpływa na nasze samopoczucie doskonale wiedzą architekci, architekci wnętrz i krajobrazu czy też wyspecjalizowani projektanci oświetlenia. Oczywiście niezwykle ważne są tutaj także kwestie praktyczne, niektóre pomieszczenia czy funkcjonalne strefy będą potrzebować bardziej intensywniejszego światła niż inne, w tym Katalogu Inspiracji nie będziemy się jednak nimi zajmować. Naszą uwagę poświęcimy bowiem oświetleniu ogrodowemu, które ma być po prostu piękne i oryginalne!

Chcecie aby Wasz ogród był jedyny w swoim rodzaju? Warto mieć odwagę wprowadzić nietypowe rozwiązania! Gwarantujemy, że takich ogrodów jeszcze nie widzieliście… .

Magia koloru!

Pierwsza lekcja: światło nie musi być jedynie białe czy żółte! Dlaczego by nie zdecydować się na krwistą czerwień, dzięki której nasz ogród stanie się całkowicie odrealniony? Powyższe zdjęcie robi wrażenie! Jeśli wybierzemy specjalny system oświetlenia lub sami poeksperymentujemy z kolorowym celofanem, to nasz ogród może po zmroku stać się prawdziwym dziełem sztuki… Tutaj z czerwienią traw i ścieżek kontrastuje biel pni drzewek, ale możliwe kombinacje są nieskończone!

Energia z natury

Cracked Log Lamps od Duncan Meerding Eklektyczny
Duncan Meerding

Cracked Log Lamps

Duncan Meerding

A jeśli by tak nie oświetlać natury lecz pozwolić jej lśnić własnym blaskiem? Z takiego założenia musieli wyjść projektanci z odległej Australii, którzy wpadli na pomysł lamp-pni. Źródło światła umieszczono we wnętrzu pniaka, przebija z niego dzięki stylizowanym na naturalne pęknięciom. Wygląda to niesamowicie! Takie oświetlenie sprawdzi się najlepiej w ogrodach, które nie wymagają wiele pielęgnacji, flora pozostawiona jest samej sobie, by rozwijać się własnym rytmem, a człowiek jest tylko jej częstym gościem.

Romantycznie

Cosmic Jar od HeadSprung Ltd Minimalistyczny
HeadSprung Ltd

Cosmic Jar

HeadSprung Ltd

Podwieszane lampiony stały się oczywistym elementem romantycznego wystroju tarasów i ogrodów. A może by spróbować czegoś zgoła innego? Inspirując się starym sposobem polegającym na łapaniu świetlików do słoika projektanci postawili na nowoczesną technologię, zdecydowanie bardziej przyjazną naturze – małe insekty mogą odetchnąć z ulgą! Diody LED zamknięte w szklanych słojach prezentują się niezwykle stylowo…

Budowanie scenografii

Ogród w stylu orientalnym z oczkiem wodnym od Lunatic Garden
Lunatic Garden

Ogród w stylu orientalnym z oczkiem wodnym

Lunatic Garden

Projektowanie ogrodu to projektowanie scenografii dla naszego codziennego życia. Możemy zrobić to w naprawdę spektakularny sposób, co nie będzie możliwe, jeśli nie dobierzemy odpowiedniego oświetlenia. Powyżej prezentujemy Wam realizację od architektów krajobrazu z Lublina. Eksperci z Lunatic Gardens stworzyli ogród w stylu orientalnym. Za precyzyjnie przyciętym drzewkiem stworzono podświetlone koło zamknięte w oryginalnym murze z łupka. Efekt końcowy? Zdjęcie przypomina japoński drzeworyt!

Funkcjonalnie razy dwa

Oświetlenie naszego ogrodu może być czymś więcej niż tylko oświetleniem. Podświetlane meble ogrodowe czy donice są funkcjonalne na dwojaki sposób. Zaskakują – po tych obiektach nikt nie spodziewa się, że będą źródłem światła! Ponieważ rozświetlają przestrzeń subtelnie i delikatnie, światło nie razi nas, nie świeci bezpośrednio w oczy, to pomagają budować atmosferę idealną do leniwej rozmowy na świeżym powietrzu. Najczęściej wykorzystywane są lampy LED w akrylowych powłokach o najróżniejszych formach.

Szczyt ekstrawagancji!

od Astéri Minimalistyczny

Na koniec pozostawiliśmy najbardziej oryginalną lampę, jaką udało nam się znaleźć… Oczywiście także mamy do czynienia z LED zamkniętym w akrylu, tyle że tym razem pływa on po wodzie! Prezentuje się to naprawdę kosmiczne, więc jeśli marzycie o futurystycznym ogrodzie, to warto pomyśleć o takim nietypowym oświetleniu. Tutaj możliwe jest jedynie energii fotowoltaicznej. 

Uwielbiacie klimatyczne oświetlenie ogrodowe i chcecie zobaczyć jeszcze więcej niesamowitych realizacji od profesjonalistów homify? Ten Katalog Inspiracji na pewno Was zainteresuje: Tak pięknie oświetlisz swój dom na zewnątrz!

Który z alternatywnych sposobów oświetlenia spodobał się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu