Schody z pomysłem! 6 zachwycających dekoracji | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Schody z pomysłem! 6 zachwycających dekoracji

Aśka Warchał Aśka Warchał
Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody od Decoussemaecker Interieurs Eklektyczny
Loading admin actions …

Piękne schody w naszych domach powinny być dekoracją samą w sobie. Nie powinny one nigdy stanowić praktycznej konieczności, ale tworzyć ważny estetycznie element architektury wnętrz, pasować stylem do pozostałych pomieszczeń czy nawet urozmaicać całość aranżacji. Jeśli chodzi o formę i materiały, to obecnie stojące przed nami możliwości wyboru są właściwie niewyczerpane! Nie na tym jednak skupimy się w tym Katalogu Inspiracji. Dzisiaj stajemy przed innym problemem: Mam już schody, nowe lub stare, co dalej? Myślimy o wystroju salonu, kuchni, sypialni, a nawet korytarza. Schodom także należy poświęcić uwagę podczas dekorowania! 

Może przynieść to spektakularne efekty, o czym przekonają Was nasi projektanci i dekoratorzy wnętrz swoimi zachwycającymi realizacjami… Oto ich sześć pomysłów na zachwycające dekoracje schodów!

Więcej światła!

Co dekoruje bardziej efektownie niż światło? Powyższa dekoracja całkowicie nas zachwyciła. Zajdziemy w niej monumentalne schody, budujące charakter wnętrza. Tuż przy nich podwieszono wspaniały, kryształowy żyrandol. Stylowe, długie lampy będą zawsze wyglądać świetnie podkreślając skalę schodów. W powyższej realizacji nie zaprzestano 'tylko' na luksusowym żyrandolu. Ściany nad schodami zostały udekorowane dyskretnymi, białymi kinkietami, które przymocowano w sposób nieregularny – wyglądają niczym latające swobodnie świetliki…

Zieleń wnętrz

Wertykalne panele z zielenią wnętrz stają się coraz popularniejsze, co może tylko cieszyć – w końcu natura potrafi wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie jak nic innego. Wysokie ściany zieleni doskonale sprawdzają się jako dekoracja ażurowych schodów, na przykład spiralnych z powyższej realizacji. Ich nowoczesna forma, szklane stopnie oraz balustrada prezentują się znakomicie na tle ciemnej zieleni. Ta aranżacja zachwyca świeżością!

Daj się zainspirować!

Co dekoruje bardziej efektownie niż światło? Powyższa dekoracja
całkowicie nas zachwyciła. Zajdziemy w niej monumentalne schody, budujące charakter wnętrza. Tuż przy nich podwieszono wspaniały, kryształowy żyrandol. Stylowe, długie lampy będą zawsze wyglądać świetnie podkreślając skalę schodów. W powyższej realizacji nie zaprzestano 'tylko' na luksusowym żyrandolu. Ściany nad schodami zostały udekorowane dyskretnymi, białymi kinkietami, które przymocowano w sposób nieregularny – wyglądają niczym latające swobodnie świetliki…

Bepośrednio na ścianie

Słoneczna Katowice Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od conceptjoana Nowoczesny
conceptjoana

Słoneczna Katowice

conceptjoana

Dom w Katowicach został urządzony przez architektów wnętrz z Conceptjoana w oparciu o biel i czerwień, co przełożyło się także na dekorację schodów. Nowoczesne drewniane schody zostały przyozdobione wspaniałym malunkiem nad nimi, który przedstawia fantazyjną roślinę, stanowiącą połączenie koralowca z kwiatami. Jeśli marzymy o takiej dekoracji możemy zatrudnić profesjonalnego artystę lub zdecydować się na zakup naklejki ściennej – występują one w nieskończonej ilości wzorów i kolorów!

Klasycznie i gustownie

ST455 Klasyczne schody gięte drewniane / ST455 Classical Curved Wooden Stairs Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od Trąbczyński Klasyczny Drewno O efekcie drewna
Trąbczyński

ST455 Klasyczne schody gięte drewniane / ST455 Classical Curved Wooden Stairs

Trąbczyński

Oczywiście możemy zdecydować się także na klasyczne obrazy w ramach podwieszone na ścianie nad schodami. Taka galeria zawsze prezentuje się wspaniale, zwłaszcza że dzięki otwarciu przestrzeni sztukę można podziwiać z różnych miejsc w domu. W powyższej aranżacji zdecydowano się na tradycyjne złote ramy obrazów, które doskonale komponują się ze schodami z jesionu z ręcznie kutą stalową balustradą. Warto zwrócić uwagę na specjalnie zaprojektowaną półkę pod jedną z rzeźb mieszkającego tutaj kolekcjonera.

Rzeźby i zabawki

Hiszpańska artystka Lara Rios w swoim domu-pracowni nie potrzebowała specjalnych półek pod swoją kolekcję etnicznych rzeźb i zabawek o zwierzęcych kształtach. Przyozdobiła nimi stopnie bezpośrednio. Prace prezentują się fantastycznie na tle surowego cementu, wnoszą eklektyczny powab do współczesnego, a wręcz futurystycznego wnętrza. Jeśli zaciekawiło Was to zdjęcie, to koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Zabawy z geometrią! w którym przybliżamy projekt autorstwa barcelońskiego biura Miba Architects.

Które schody spodobały się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu