Dom o dwóch twarzach! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom o dwóch twarzach!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Beltman Architecten Nowoczesny
Loading admin actions …

Wiele domów wygląda na zewnątrz zupełnie inaczej niż wewnątrz, architekci uwielbiają zaskakiwać, grać z naszymi oczekiwaniami, kwestionować przyzwyczajenia. Po fasadzie projektu, który prezentujemy Wam dzisiaj, naprawdę nie da się odgadnąć, co czeka na nas w środku. Dzieło holenderskiego studia Beltman Architecten to budynek z efektem WOW! Profesjonaliści homify po raz kolejny udowadniają, że dom jednorodzinny wcale nie musi być nudny i przewidywalny. To projekt na wskroś nowoczesny, olśniewający, a jednak tworzący we wnętrzu atmosferę rodzinnego ciepła.To miejsce wychowania dzieci w miłości do dobrego, współczesnego designu! 

Fasada budynku intryguje, nie przedłużając więc dłużej, pora wziąć go pod lupę! Czy znajdziemy w nim inspiracje na własne domowe gniazdka?

Fasada niczym pancernik

Fasada od ulicy to absolutne zaskoczenie! Nam przypomina geometryczną interpretację pancernika. Zarówno ściany zostały wykonane z łupka, który tworzy kolorową mozaikę. Naturalny kamień czasem nie sprawdza się przy nowoczesnych projektach, tutaj jednak prezentuje się wspaniale!  Spadek dachu kryje gont utrzymany w tych samych barwach co łupek. Dom podzielony został na dwie części pasmem przeszkleń. Jego przedłużeniem jest prosta ścieżka, prowadząca do domu. W to królestwo płaszczyzn wkradły się kuliste lampy, nocą oświetlające wejście do budynku. Ich formę cytują starannie przystrzyżone krzewy.

Otwarcie na ogród

Z tej perspektywy staje się jasne, że za nietypowym projektem stał konkretny cel – zapewnienie domownikom maksymalnej prywatności. Dlatego fasada od ulicy jest prawie całkowicie zamknięta, a ta od ogrodu przeszklona. Z przestronnego pokoju dziennego rozciąga się panoramiczny widok na zadbany ogród. Taki dom to prawdziwa oaza, gdzie nic nie zakłóca rodzinnej sielanki.

Wyrafinowana architektura

Wchodzimy do środka… chociaż spodziewaliśmy się niespodziewanego, to i tak jesteśmy oczarowani! Najbardziej oryginalnym rozwiązaniem jest wprowadzenie galerii zamiast kolejnego piętra. Dach, który zdawał się przykrywać ciemny strych w rzeczywistości góruje nad wysoką otwartą przestrzenią. Pod pasem galerii kryje się salon. Niższy sufit potęguje wrażenie przytulności, o które zadbano już brązowym dywanem, kominkiem oraz kolorowymi poduszkami. Przejdźmy dalej w głąb…

Świetlisty pas

Przechodzimy w głąb salonu, gdzie znajduje się eleganckie białe pianino oraz przestrzeń do pracy. Wyłożona drewnianymi panelami ściana wspaniale kontrastuje z białymi i jasnoszarymi płaszczyznami. Urozmaica wystrój, zapewniając jednocześnie bardziej 'domową' atmosferę nowoczesnemu wnętrzu. Nie możemy przejść dalej bez zwrócenia uwagi na to, jak pas przeszkleń, rozpoczynający się drzwiami fasady od ulicy, wspaniale doświetla wnętrza. Z tej perspektywy widać wyraźnie, że dzieli on dom na dwie połówki.

Łazienka z widokiem

Na zakończenie naszego spaceru chcieliśmy zaproponować Wam relaksującą kąpiel. Wygodna wanna znajduje się tuż pod pasem przeszkleń, żaluzje zapewniają jednak całkowitą prywatność. Efekt? Minimalistyczna łazienka z charakterem! A oglądanie gwiazd z takiej perspektywy to prawdziwy lusus…

Uwielbiacie kamienne mozaiki na fasadach nowoczesnych budynków? Ten projekt z upalnego Meksyku Was nie zawiedzie: Dom niczym z filmu fantasy!

Czy chcielibyście mieć taki dom w Waszym sąsiedztwie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu