Spraw by Twój dom był przytulny na zimę!

A.D. A.D.
No Place Like Home ® Eklektyczna sypialnia
Loading admin actions …

Zima to pora roku, która ma wielu zwolenników, zwłaszcza wśród dzieci, jednak część z nas kompletnie za nią nie przepada. Chłodne powiewy wiatru, zaspy śniegu, przemoknięte buty i przemarznięte palce nie zachęcają do wyjścia w plener. Ale w domu to już zupełnie co innego!

Zima ma swój urok, możemy zaszyć się w domowych pieleszach i bezkarnie się rozpieszczać tą domową, ciepłą auro.

Małe, domowe radości i przyjemności sprawią, że ta pora roku nie będzie już taka straszna! Nasi dekoratorzy wnętrz mają swoje sposoby na piękny, przytulny, zimowy dom…

Miły kąt na tarasie

Przewrotnie zaczniemy od przestrzeni zewnętrznej -jakiejkolwiek jaką dysponujemy- taras, ogród, weranda czy balkon. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest czynnością, której w zimie brakuje nam najbardziej. To dlatego właśnie tęsknimy za wiosną czy latem, porami roku kiedy mnóstwo czasu zajmuje nam korzystanie z ogrodu, aktywność na powietrzu lub spacery.

Mamy sposób jak zapełnić tą lukę. Przyjemny kącik z paleniskiem lub zewnętrznym piecykiem sprawi, ze chwile na powietrzu nie będą już taką rzadkością i luksusem.

Magiczne lampki

Cóż bardziej przypomina nam o rodzinnej, zimowej, świątecznej atmosferze niż sznur migoczących lampek? Może tylko wesoło palące się świece i ich lekki, świąteczny aromat. Obecnie sznury światełek stosujemy nawet w lecie, ponieważ na rynku jest bardzo wiele wzorów, nie tylko te typowo zimowe, ale to właśnie teraz są nam one tak bardzo potrzebne. Gdy ciemno robi się już popołudniu warto rozświetlić mieszkanie za pomocą wielu różnych punktów światła.

Rozpal w kominku

Ciepło bijące od żywego ognia jest nieocenione. W lecie uwielbiamy spotkania z przyjaciółmi przy ognisku, ponieważ jest w nich coś magicznego. W zimie można ten efekt uzyskać zapalając w kominku. Jeśli nie macie możliwości odpalcie dużo świeczek i ustawcie je na tacy, najlepiej srebrnej lub złotej bo będzie ona dodatkowo odbijała wesoło migoczące promienie.

Tkaniny

Christmas Range The White Company
The White Company

Christmas Range

The White Company

Baśniową, mistyczną atmosferę nadchodzących świąt potęguje odpowiednia dekoracja i przygotowanie domu. Wielkie porządki, wyszukiwanie ozdób świątecznych w kolorowych sklepikach i na stoiskach, gotowanie wykwintnych potraw, dekorowanie choinki i kupowanie prezentów – te czynności powtarzamy rokrocznie tworząc niepowtarzalny klimat tego okresu. Warto podkreślić go także odpowiednią dekoracją domu. Oprócz świeczek, lampionów i wieńców postawcie na miękkie tkaniny, które pozwolą Wam w nich zatonąć w długie zimowe wieczory.

Zimowa zastawa stołowa

Zimowe posiłki umili Wam przyjemna zastawa stołowa, dużo świeczek, ładne naczynia ze świątecznym motywem czy elegancki obrus w złote gwiazdy. W takiej jadalni wszystko smakuje lepiej.

Zajrzyjcie także tutaj.

Wygodne miejsce na kanapie

Apartament w Londynie - strefa nocna Ambience. Interior Design Nowoczesny pokój multimedialny
Ambience. Interior Design

Apartament w Londynie – strefa nocna

Ambience. Interior Design

Zimowe wieczory są doskonałą okazją do nadrobienia czytelniczych i filmowych zaległości. Aby te chwile były naprawdę przyjemne zadbajcie o wygodny kącik. Najlepiej niech to będzie miękka kanapa z poduchami, na której będziecie mogli równie wygodnie czytać książki co oglądać filmy. Kulturalne rozrywki mają zbawienny wpływ na psychikę i poprawiają samopoczucie. Udowodniono, że oglądanie komedii zwiększa produkcję ciał odpornościowych i przyspiesza regenerację organizmu więc sprawdza się tutaj przysłowie: śmiech to zdrowie.

Pora na choinkę

Aby spowolnić ten magiczny czas przemyślcie tegoroczną aranżację choinki. Pobawcie się wymyślaniem nowych ozdób choinkowych, wieńców adwentowych, pieczeniem świątecznych pierniczków, które swym zapachem przeniosą Was w czasy błogiego dzieciństwa.   Jeśli należycie do osób, które dekorują swoje drzewo co roku w ten sam sposób – spróbujcie przełamać ten schemat! 

Kolorowe ozdoby

Commercial Christmas Styling Bhavin Taylor Design Biurowce
Bhavin Taylor Design

Commercial Christmas Styling

Bhavin Taylor Design

Zima kojarzy nam się zazwyczaj z bielą, srebrem, ewentualnie złotem. Są to kolory, które widzimy także za oknem w mroźny, słoneczny dzień. Gdy na niebie brakuje słońca jest jeszcze bardziej monotonnie, szaro i biało. Już nie wspomnimy o tym co się dzieje gdy w ogóle nie ma śniegu… Nasze oczy marzą o kolorach dlatego postawmy na miłe i kolorowe dekoracje. Okres adwentu i świąt rządzi się swoimi prawami więc, śmiało, zaszalejcie!

Lubicie zimę? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu