12 aranżacji z białą podłogą w roli głównej!

Anna Stachurka Anna Stachurka
Alvhem Mäkleri & Interiör , Magdalena Kosidlo Magdalena Kosidlo Skandynawski salon
Loading admin actions …

Biała podłoga we wnętrzach może budzić (i budzi!) trochę wątpliwości. Czy jest praktyczna? Czy będzie szybko się brudzić? Czy będzie trwała czy może podatna na zniszczenia. Wygląda bardzo pięknie na zdjęciach i aranżacjach, tworząc wręcz idealnie czyste, świeże i jasne wnętrze, ale czy życie codziennie nie zweryfikuje zbyt szybko tych pięknych widoków? Biała podłoga, tak jak i każda inna, posiada swoje zalety i wady. I faktycznie nasze obawy nie są całkowicie nieuzasadnione. Spośród różnych rodzajów materiałów, biała podłoga może zostać wykonana z drewna – deski podłogowe pomalowane białą farbą, panele laminowane, które swoją strukturą przypominają deski podłogowe, ceramiczne płytki oraz posadzka epoksydowa. Spośród wszystkich rozwiązań najmniej trwałym i najtrudniejszym w utrzymaniu rozwiązaniem są deski podłogowe. Mogą po jakimś czasie pojawić się odpryski farby, które ujawnią naturalny kolor drewna. W przypadku niektórych wnętrz – utrzymanych w stylu rustykalnym czy prowansalskim, proces ten może działać na korzyść czy wręcz może być celowy. Jednak osoby, które kochają zawsze idealne powierzchnie i decydują się na nowoczesne wnętrze taki proces na pewno ich nie zachwyci. Więcej o każdym z tych materiałów napiszemy poniżej, pokażemy jednocześnie aranżacje, które pięknie wyglądają, gdy zaaranżowana została w nich biała podłoga. 

Biała podłoga ze skandynawskim charakterem

Biała podłoga wykonana z drewnianych desek, które pokryła warstwa farby, mogą po jakimś czasie stracić na swojej intensywności koloru  białego. Wspominaliśmy o tym we wstępie, a to przykład wnętrza, które będzie dobrze się czuć wraz z niszczeniem podłogi. Kominek ceramiczny, który został stylizowany na klasyczny wygląd wprowadza bardzo wyjątkowy i ciepły klimat do wnętrza. Naturalność drewna, które luźno spoczywa w jego towarzystwie będzie dobrze komponować się z drewniejącą podłogą. W tym wnętrzu króluje biel i to działa na korzyść całego wnętrza, które jest jasne, przestronne i czyste.

Aranżacja – Magdalena Kosidło

Biała podłoga w sypialni

Frost Leaf homify Skandynawskie ściany i podłogi

Białe wnętrza, które moglibyśmy kojarzyć z minimalizmem są łatwe w aranżacji i równie łatwo wprowadzić w nie przytulny charakter. Białe podłogi ukochał z intensywnością styl skandynawski, który stawia na ekologię, prostotę, naturalność i przytulność wnętrza. Biała podłoga będzie ciekawie współpracować z delikatnymi dodatkami, w szczególności z tkaninami, które wprowadzą nas w bardzo sypialniany i przyjemny charakter wnętrza. Biel w sypialni jest właśnie z tego powodu bardzo częstym rozwiązaniem, które powoduje, że czujemy się tam świeżo, lepiej nam się śpi i łatwiej odpoczywa. 

Biała podłoga i minimalizm

Białe wnętrze, czyli biała podłoga i białe ściany są uniwersalnym wykończeniem mieszkania lub domu. Przy tak przygotowanej podstawie możemy swobodnie puścić wodze fantazji – nie ma znaczenia styl, wszystko będzie wyglądało dobrze, mniej intensywne lub bardziej intensywne wyposażenie. Nawet pojedyncze elementy zyskają na mocy, jeżeli ustawimy je w tak neutralnym miejscu i będą wyrażać się jedynie poprzez własną formą, a nie towarzystwo.

W towarzystwie wzorów

Biała podłoga i wnętrze może potrzebować pomysłu na ożywienie wnętrza. Na wprowadzenie ciekawej struktury, która urozmaici idealnie białe powierzchnie. Dobrym pomysłem, więc jest zastosowanie delikatnego motywu na tapecie. Tutaj posłużono się subtelnym wzorem, który wykorzystuje w swojej kolorystyce biel oraz popiel. Faktura jest przyjemna dla oka, dobrze sprawdzi się w stylu skandynawskim, a takie pomieszczenia jak gabinet, pokój do pracy czy pokój dla dziecka na pewno będą dobrze z nią współgrać tworząc kreatywną przestrzeń.

Biała podłoga na poddaszu

Biała podłoga na poddaszu. Jednym z większych problemów, z jakim spotykamy się przy aranżacji poddasza jest jego niedoświetlenie. Małe okna, które często jesteśmy zmuszeni montować w ograniczonej ilości powodują, że światło nie ma swobody wpadania do wnętrza i jego rozświetlania. Właśnie w takich wnętrzach w szczególności warto rozważyć białą podłogę, która optycznie rozjaśni i powiększy wnętrze. Równocześnie pięknie komponować się w takim pomieszczeniu będą stałe elementy konstrukcyjne takie jak belki czy słupy, gdy zdecydujemy się je zachować w oryginalnym wyglądzie. Całość prezentuje się niezwykle naturalnie, jasno i dojrzale. 

A tu znajdziecie 13 innych fantastycznych pomysłów na mieszkanie na poddaszu

Alternatywa?

Estores enrollables Kaaten, Kaaten Kaaten Skandynawski salon

Alternatywą dla białej podłogi może być biały dywan lub wykładzina. Z praktycznego punktu widzenia… jest to najmniej praktyczne rozwiązanie. Doskonale chyba wszyscy sobie zdajemy sprawę z tego jak trudna do utrzymania może być ta powierzchnia. Zdecydować się na nią mogą, więc jedynie osoby, które kochają na prawdę ekskluzywne wnętrza i w dodatku mogą pozwolić sobie na niemałą pomoc w utrzymaniu dywanu lub wykładziny w czystości.

Płytki ceramiczne

Biała podłoga jako płytki ceramiczne. Klasyka w kwestii takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka. Najbardziej problematyczną kwestią w przypadku tego rozwiązania są fugi. Biel fugi jest niezwykle trudna w utrzymaniu. W jaki sposób zatem reagują na ten problem producenci? Zalecają minimalizowanie tej drażliwej przestrzeni. Stąd coraz częściej spotykamy rozwiązania, które coraz mocniej zbliżają i spajają ze sobą elementy płytek ceramicznych. Ich niszczenie jednak może okazać się dla niektórych całkiem atrakcyjną formą na aranżację w stylu rustykalnym, który bardzo lubi przedmioty z historią. 

Studio zrobiło to Inaczej.

Męski charakter wnętrza

Biała podłoga kojarzy nam się raczej z wnętrzem delikatnym, jasnym i ciepłym i bardziej zbliżamy je do kobiecego wyobrażenia. Natomiast aranżacja powyżej pokazuje bardziej męski charakter pomieszczenia, gdzie także króluje biała podłoga. Drewniane deski, które w tym przypadku pokryły powierzchnię podłogową, nie są jednak idealnie białe – raczej jasne, złamane, w odcieniu wpadającym w neutralny beż. Charakter męskiego wnętrza, najlepiej odczuć w silnych i mocnych dodatkach. A także w ich niewielkiej liczbie. Fotel oraz podnóżek przyjęły bardzo osobliwe, ciężkie, wręcz toporne kształty. Poroże, które została zawieszone nad kominkiem kojarzy się z gabinetem, gdzie o sile charakteru często niestety stanowiły upolowane okazy. Całość jest oszczędna, ale bardzo konkretna.

Biała podłoga i nowoczesny wystrój

Biała podłoga i nowoczesne wnętrze. Kuchnia, która metalicznie połyskuje na aranżacji powyżej jest przykładem nowoczesnego wnętrza utrzymanego w bieli. Nowoczesność została lekko przełamana drewnianymi deskami, które zostały pomalowane białą farbą. Całość jest niezwykle jasna – każdy element odbija światło we wnętrzu. Pomimo bieli i metalicznej powierzchni nie czujemy się obco we wnętrzu, wręcz przeciwnie wszystko jest świeże, ale wciąż utrzymane w domowym, przyjemnym klimacie. 

Ługowanie sposób na podłogę

Biała podłoga, tak jak wspominaliśmy na początku, może zostać wykonana z różnych materiałów. Jednym ze sposobów jest pomalowanie drewnianych desek białą farbą. Istnieje jednak też inne rozwiązanie, które kryje się pod nazwą – ługowanie. Jest to celowe postarzanie lub wybielanie drewnianej podłogi lub parkiety. Niezwykle pracochłonny i precyzyjny proces jest jednocześnie bardzo naturalny i daje trwałe efekty. Przykładem może być aranżacja powyżej, która została poprowadzona w myśl bardzo oszczędnego wyposażenia. 

Biała podłoga w pokoju młodzieżowym

Biała podłoga w tej aranżacji pokoju młodzieżowego prezentuje się niezwykle ciekawie, a to za sprawą nietypowego zabiegowi. Bardzo sprytna zabudowa łóżka, która jednocześnie stwarza dodatkową powierzchnię na przechowywanie rzeczy została ciekawie kontynuowana na podłodze oraz ścianie. Trójkątne, kolorowe formy jakie się tam znalazły stanowią dekoracje, ale też sugerują kształt strzałek, które wskazują kierunek wysuwania konkretnych elementów z zabudowy!

Posadzka epoksydowa?

Biała podłoga – posadzka epoksydowa, tworzona na bazie żywic epoksydowych. Czy to jest dobre rozwiązanie? Spośród wymienionych przez nas na początku materiałów, posadzka epoksydowa wydaje się najtrwalszym rozwiązaniem. Nie grozi utratą pierwotnego wyglądu. Innym jej atutem jest również odporność na czynniki mechaniczne – meble nie odciskają powierzchni, na której się znajdują. Jest również łatwa w utrzymaniu w czystości i zbiera bardzo pozytywne opinie od osób, które zdecydowały się na jej zastosowanie w najtrudniejszych miejscach dla podłogi we wnętrzu – kuchni, jadalni, salonie czy korytarzu. 

Czy dalibyście się skusić na białą podłogę w Waszym wnętrzu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu