Pomysły na ciekawy domek ogrodowy i sposoby jego zastosowania | homify

Pomysły na ciekawy domek ogrodowy i sposoby jego zastosowania

A.D. A.D.
Canna Grupa Bio3 Skandynawski ogród
Loading admin actions …

Każdy kto ma ogród, ten wie ile z nim wiąże się przyjemności, pracy i możliwości. Na przykład ogrodowe narzędzia, których używamy na co dzień muszą być gdzieś przetrzymywane. Najwygodniejszą metodą ich składowania jest postawienie domku ogrodowego. Taki domek uzupełni aranżację 

ogrodu ale nie tylko po to, aby schować leżaki, grill, rowery ale także aby pełnić funkcję miniaturowego domu. To w niej będziemy spędzać letnie popołudnia i wieczory. Może posłużyć także jako miejsce zabaw dla dzieci, pracownia albo domek gościnny. W dzisiejszym katalogu inspiracji mamy dla Was 7 cudownych pomysłów. Zobaczcie! 

SPA na własnej działce

ARIES - nowoczesny domek ogrodowy TAPIS.PL Nowoczesny ogród Drewno
TAPIS.PL

ARIES – nowoczesny domek ogrodowy

TAPIS.PL

Budowa domku w swoim ogrodzie może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ na jego funkcję każdy znajdzie jakiś pomysł. Zazwyczaj mamy zbyt mało miejsca na przechowywanie, ale także pojawia się problem z dodatkową sypialnią dla gości czy pokojem zabaw dla starszych dzieci. Ten rok pokazał również jak ważne jest wygodne i komfortowe, najlepiej odosobnione miejsce do pracy.

Domek od TAPIS.PL to prawdziwe SPA we własnym ogrodzie. W jego wnętrzu znajduje się sauna fińska z prysznicem i częścią relaksacyjną. Elewacja domku została wykonana z paneli drewnianych dlatego pięknie wtapia się w nowoczesny ogród.

Wielofunkcyjny i nowoczesny

Przedstawiamy Wam polski projekt domku Canna pochodzący od Grupy Bio 3. Jest to wyjątkowa alternatywa dla obskurnej ogrodowej komórki – projekt zachwycający swoją wielofunkcyjnością, wyglądem i nowoczesnym stylem.

Uniwersalna Cenna jest propozycją dla wszystkich amatorów ogrodowej aktywności. Domek ten może służyć nie tylko jako schowek na narzędzia, ale także letnia kuchnia z zapleczem grillowym lub własna sauna. Ten wszechstronny domek z pewnością spełni wszelkie oczekiwania.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat projektu Canna, to zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji.

Przeszklony

Taki przeszklony dom w ogrodzie to miejsce wprost idealne do pracy lub do oddawania się swojemu hobby. Projektanci z MIMESIS INTERIORISIMO stworzyli zamkniętą, całoroczną altanę, której jedna ściana jest całkowicie przeszklona i otwiera się na ogród. Takie miejsce wręcz zachęca do pracy i inspiruje o każdej porze roku.

W wymyślnym kształcie

A może by tak postawić na coś oryginalnego i niezapomnianego? Bryła tego domku nie umknie niczyjej uwadze. Przypomina drewnianą beczkę, a w istocie jest ogrodową sauną, która pięknie wtapia się w otoczenie. Wyobrażamy sobie, że ten bajkowy obiekt mógłby również być spiżarnią, lub, po spełnieniu pewnych warunków, piwniczką na wino.

Malutki i kompaktowy

Zewnętrzna sauna ze świerku skandynawskiego Safin Nowoczesny ogród
Safin

Zewnętrzna sauna ze świerku skandynawskiego

Safin

Domek w ogrodzie może pełnić bardzo różne funkcje i w zależności od tego jakie będzie jego zadanie dobierzmy odpowiedni model pod względem wielkości i kształtu. Na przykład domek na narzędzia może być stosunkowo niewielki, nie musi posiadać okien czy dodatkowych pomieszczeń. Inaczej sprawa wygląda gdy poszukujemy dodatkowego miejsca do pracy, czy domku dla gości. Wtedy warto zadbać o inne szczegóły.

W większym rozmiarze

Kolejny przykład przedstawia większy domek, który z kolei ma dość prostą bryłę, co czyni go propozycją atrakcyjną cenowo. Wszystkie ściany są tego samego koloru, zrobione z drewna, a więc bezpośrednio tworzą piękną całość. Wszechobecna biel wprowadza ład i harmonię, która jest niezbędna w miejscu gdzie przechowujemy wszystkie ogrodowe skarby. 

Skandynawski

drewniany domek ogrodowy Aster Ogrodosfera OgródAltanki i szklarnie Drewno
Ogrodosfera

drewniany domek ogrodowy Aster

Ogrodosfera

Jeśli szukacie tylko praktycznego zastosowania na podwórko sprawdzi się prostszy model z zadaszeniem na drewno. Na zdjęciu mamy przykład prostego domku, który mimo wszystko został zaprojektowany z dbałością o szczegóły i pięknie udekorowany kwiatami co czyni go bardzo urokliwym. Małe rzeczy często potrafią przeważyć nad ogólnym wrażeniem. Uwielbiamy nienachalny urok tej konstrukcji! 

Macie jakiś pomysł na wykorzystanie takiego domku? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu