Nowoczesne projekty domów w architekturze koreańskiej! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesne projekty domów w architekturze koreańskiej!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny
Loading admin actions …

Według danych statystycznych większość koreańskiej społeczności mieszka w mieszkaniach. Wynika to głównie z wysokich cen za grunt oraz szalejących cen domów, które powodują stałe rotacje. W Korei Południowej najpopularniejszym sposobem osiedlenia jest wynajem, jednak i ta forma wymaga dysponowania odpowiednią gotówką. W stolicy Korei Południowej większość budynków mieszkalnych to wieżowce, które z zewnątrz przypominają obskurne akademiki, aniżeli wieżowce z mieszkaniami na sprzedaż. Brak polotu architektonicznego, nudna kolorystyka sprawiły, że coraz częściej zamożni koreańczycy decydują się na własny dom. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam oryginalne trendy architektoniczne, które zdominowały rynek koreański. Zobaczcie jak prezentują się najciekawsze i najbardziej ekstrawaganckie propozycje domów!

Wąskie domy

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Wąskie domy to hit ostatnich kilku lat, nie tylko w Korei Południowej, ale także w Stanach Zjednoczonych, a nawet w Polsce. Wykorzystują sto procent wąskiej przestrzeni, która dla większości z nas mogłaby się wydawać luką między dwoma budynkami, niemożliwą do zagospodarowania! To rozwiązanie dla osób, które szczególnie pragną własnego domu. W ten sposób mogą ziścić swoje marzenia nie wyprowadzając się z miasta. Wąskie domy to nowoczesne spojrzenie na architekturę miejską, dla której cenny jest każdy metr kwadratowy gruntu. 

Dom modułowy

Nowoczesne domy od AMBA Nowoczesny

Domy modułowe to przede wszystkim proste i szybkie rozwiązanie dla osób pragnących prędko zamieszkać we własnym domu. Ponad 70% podstawowej konstrukcji budynku powstaje w fabryce, natomiast jego postawienie zajmuje niewiele ponad miesiąc. Ogromną zaletą domów modułowych jest możliwość usytuowania ich na różnorakim podłożu, czy to skarpa, grunt skalisty, piaszczysty, podmokły, a nawet dach innego budynku. W hali produkcyjnej powstaje nie tylko konstrukcja budynku, ale także elementy wykończeniowe, a nawet część wyposażenia. Jedynym minusem tego typu domów jest ograniczenie jeżeli chodzi o formę budynku. Specyficzna technologia budowy domów ogranicza tę możliwość i oferuje od kilku do kilkunastu własnych projektów. 

Dom z kontenerów

Dom z kontenerów morskich to hit ostatnich lat! Jego największą zaletą jest niski koszt, bowiem za jeden używany kontener o wymiarach 12 m x 2,3 m x 2,7 m zapłacimy ok. 7 tys. zł. Całkowity koszt takiego domu zależy głównie od jego powierzchni – im większy, tym droższy. Oczywiście do tych kosztów należy doliczyć ocieplenie, farbę antykorozyjną, dach oraz betonowe bloczki, na których oprze się konstrukcja kontenera. Tego typu konstrukcje są przede wszystkim bardzo wytrzymałe, nie straszne im powodzie, a co więcej prezentują się bardzo nowocześnie i nieszablonowo. Jeśli rozważacie budowę domu to poważnie zastanówcie się nad zakupem kontenerów morskich!

Nowoczesny dom

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Minimalistyczne, ultranowoczesne budowle to niepowtarzalny styl oraz wyjątkowy dizajn. Jeśli zależy Wam na wyrazistej formie domu to nowoczesne projekty budynków mieszkalnych są właśnie dla Was. Przede wszystkim możemy nadać im dowolny kształt oraz kolor, dzięki czemu stworzymy oryginalny obiekt mieszkalny. Poza tym prosty, minimalistyczny projekt jest ponadczasowy, dlatego tego typu konstrukcje architektoniczne długo nie wyjdą z mody

Budynek widoczny powyżej to projekt architektów z pracowni KDDH Architects

Drewniany dom

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

W Stanach Zjednoczonych oraz Japonii 80% domów powstaje właśnie z drewna. To niepowtarzalny i wyjątkowy materiał, który już od wieków cieszy się niesłabnącą popularnością. Drewniane domy są przede wszystkim ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Co więcej wykazują się wysoką izolacyjnością cieplną, co w przyszłości zapewne odbije się pozytywnie na naszych rachunkach za ogrzewanie. Drewniane budynki wykazują się dużą wytrzymałością oraz długą żywotnością, dlatego jeśli pragniecie trwałego domu o wysokiej jakości to postawcie na drewniany dom!

Zalety

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny Beton

Zaletą domów jednorodzinnych jest możliwość dopasowania estetyki do własnego gustu. Tak jak mieszkanie od wewnątrz powinno mieć osobowość, odzwierciedlać nasz gust oraz upodobania, tak samo projekt i wykonanie powinny się z tą ideą pokrywać. W ten sposób stworzymy wyjątkowy obiekt, który będzie nie tylko odpowiednio prezentował się, ale także reprezentował nasz dobry styl i smak. 

Która z propozycji jest według Was najciekawsza? Zdecydowalibyście się na któryś projekt? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu