Taki garaż to spełnienie marzeń naszego auta! | homify

Taki garaż to spełnienie marzeń naszego auta!

A.D. A.D.
studioWTA Nowoczesny garaż
Loading admin actions …

Bez auta ciężej jest żyć, choć oczywiście jest to możliwe. O ile sytuacja mieszkańców miasta jest jeszcze dość prosta, o tyle mieszkańcy wsi czy terenów podmiejskich mają dużo większy problem z dojazdem do pracy czy po zakupy. Podobnie jest z garażem, to nie jest budynek konieczny do postawienia, ale niewątpliwie jego obecność w znacznym stopniu ułatwia codzienne życie.

Ten aspekt warto przemyśleć już podczas budowy domu. Nawet jeśli w danej chwili nie macie samochodu, warto rozważyć, czy w przyszłości to się nie zmieni. Problemów do rozważenia jest jeszcze więcej: garaż wolnostojący, wiata? A może przydomowy garaż? Dziś pokażemy Wam kilka wspaniałych wariantów.

Przy domu… ?

Dom w Burowie WIZJA Wiejski garaż
WIZJA

Dom w Burowie

WIZJA

Jak już we wstępie wspomnieliśmy, wariantów na parkowanie auta jest kilka. I tak od początku planowania architektury domu, już musimy wiedzieć jaki garaż chcemy zbudować. Czy będzie to miejsce zupełnie niezależne od domu czy może kompatybilne z nim. plusy garażu wkomponowanego w bryłę domu są duże, dlatego jest to najczęściej spotykane rozwiązanie. Po pierwsze ekonomia:

koszty budowy takiego garażu są znacznie niższe niż w przypadku budowy garażu wolno stojącego. Oszczędzamy też powierzchnię działki, a nad garażem może powstać piękny taras, tak jak w projekcie architektów z Wizja.

… Czy osobno?

Garaże wolnostojące też nie bez powodów mają swoich zwolenników. Jest to z pewnością bardziej higieniczne rozwiązanie. W garażu panuje specyficzny zapach oleju, benzyny i spalin samochodowych. Lepiej jest gdy możemy się od tego całkowicie odciąć, gdyż nie są to substancje obojętne dla naszego zdrowia.

Coś pomiędzy

Gdy ciężko jest się zdecydować można wybrać rozwiązanie kompromisowe. Ma ono cechy jednego i drugiego ale nie zabezpiecza tak dobrze jak tradycyjny garaż, ani przed pogodą, ani przed złodziejami. Przydomowa wiata sprawia, że do auta mamy bardzo blisko, koszt jej budowy jest stosunkowo niski, nie musimy przykładać wagi do wentylacji gdyż odbywa się ona w sposób naturalny a garażowe zapachy nie dostają się do wnętrza domu.

Nowoczesna wiata

Propozycja od Studio WTA prezentuje się naprawdę pięknie. To coś jak nowoczesna altanka dla naszego auta. Jest o rodzaj wiaty, zadaszenia opartego na czterech słupach. Nie chroni naszego auta przed wiatrem i wilgocią ale jest osłoną przed spadającym deszczem lub śniegiem, albo przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Garaż podziemny

To rozwiązanie znamy dobrze, ponieważ jest ono często wykorzystywane w galeriach czy biurach w centrach miasta. Ale rzadziej wykorzystujemy je w domach prywatnych. Taki garaż to dobre rozwiązanie, gdy jest duża potrzeba oszczędności przestrzeni na działce. Będzie to optymalny projekt przy małej lub wąskiej posesji. Takie rozwiązanie musi być bardzo dobrze zaprojektowane – ważny jest tutaj sam wjazd, który wymaga sporo miejsca.

Te garaże Was zachwycą! Zajrzyjcie tutaj: 8 TOP pomysłów na garaż

Garaż może być funkcjonalny

Nie zapominajmy, że garaż służy nie tylko parkowaniu auta. Jest to idealne miejsce dla każdego majsterkowicza. Można w nim postawić swój mały warsztat idealny dla miłośników DIY albo półki czy regały do przechowywania ogrodowych akcesoriów. Żeby było klimatycznie powieście na ścianach plakaty w stylu Pin-up, które idealnie pasują do wnętrz fanów motoryzacji.

W samym sercu domu

Rozwiązanie, choć zaskakujące dla wielu, jest dość popularne w innych regionach świata. Salon połączony z garażem to dla nas dość szokujący sposób jednak na świecie jest to metoda znana i stosowana, bardzo popularna np. w Argentynie. Zapewne nie jeden fan motoryzacji, marzy, by głównym punktem w domu był jego garaż z pięknym samochodem, a dopiero później reszta pomieszczeń. Jest to z pewnością pomysł dla tych, którzy lubią podziwiać swój samochód!

Co Wy byście wybrali? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu