Najpiękniejsze ogrodowe ścieżki prowadzące do wejścia

A.D. A.D.
Ogród z pergolą na tarasie, Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu Januszówka Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu Januszówka Nowoczesny ogród
Loading admin actions …

Nasz ogród to nasza duma. Spacery po nim to prawdziwa przyjemność, ale projektując go należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj i rozmieszczenie roślin, ale także na materiały, które wykorzystane zostaną do stworzenie ścieżek ogrodowych. Ścieżki służyć będą nie tylko jako praktyczny element ogrodu, ułatwiając przemieszczanie się po nim, ale stanowić mogą także jego istotną dekorację. Mamy bardzo wiele możliwości ścieżki drewniane, ze żwiru czy z betonowych płyt. Znajdźcie coś dla siebie i zaplanujcie już teraz prace ogrodowe na przyszły sezon.

Geometryczna

Na tle zielonej, pięknie skoszonej gęstej trawy wszystko prezentuje się świetnie. Architekci krajobrazu z Modern Line postawili na betonowe płyty ułożone w regularnych odstępach od siebie. Wydaje się jakby wskazywały one drogę, wręcz prowadziły do wejścia. Takie rozwiązania pokochają minimaliści!

Spacer między roślinami

Drobne kamienie i płytki brukowe wyznaczają trasę pomiędzy niewysoką roślinnością. Ogród zyskuje dzięki temu francuski charakter. Kamienie pasują do bezpretensjonalnych 

ogródków

 przy niewielkich domkach na wsi, ale również do okazałych rezydencji w stylu klasycznym – dużą rolę odegra tutaj ogólna aranżacja ogrodu.


Symetryczna

Ścieżka z betonowych płyt ułożonych w rytmiczny sposób sprawdzi się w projektach z silniejszym akcentem na geometrię. Powyższy przykład doskonale to ilustruje. Granice wyłożonej płaskimi kamieniami i płytami chodnikowymi ścieżki zostały wyznaczone przez kwiatowe rabaty, które wyznaczają zdecydowane linie proste.

Nastrojowa

Wieczorny spacer po ogrodzie będzie możliwy dzięki dobrze rozplanowanym ścieżkom. Oczywiście pod warunkiem, że są dobrze oświetlone. Nawet nasz własny ogród, który znamy przecież jak własną kieszeń, po zmroku wygląda inaczej. A światło ma znaczenie nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale przede wszystkim, ze względu na nastrój!

Pośród dziczy

Nonszalanckie, luźno ułożone kamienne płyty i drobny żwir nadadzą każdej ścieżce sielski klimat i przywiodą na myśl lekko zapuszczone, tajemnicze ogrody. Nie zwiedźcie się jednak, w tym szaleństwie jest reguła. Ścieżka jest bardzo geometryczna i przemyślana.

Podświetlona

Podświetlona ścieżka przebiega przez bujny ogród, którego zieleń idealnie komponuje się z białym materiałem ścieżki. Prowadzi ona na podwyższenie, na którym znajduje się miejsce idealne do wieczornego relaksu.

Z drewnianych elementów

Drewno to bardzo popularny materiał na ścieżki w naszych ogrodach. Możemy go interpretować na wiele sposobów, od plastrów bo deski czy drewniane panele. W tej roli dobrze sprawdza się drewno z rodzimych drzew – wiśnia, dąb, modrzew i świerk. Drewno wspaniale wtapia się w krajobraz ogrodu nie ingerując w niego zbytnio.

Z artystycznym motywem

Proste ścieżki też mogą prezentować się urokliwie, za sprawą sprawdzonych dodatków. W ogrodach mamy cały wachlarz możliwości: począwszy od kolorowych donic, poprzez artystyczne rzeźby, dekoracje wykonane samodzielnie, a skończywszy na tym co najbardziej oczywiste – roślinach. Kępy ozdobnej trawy w kilku kolorach to idealny sposób na piękny ogród.


Co Wam się spodobało najbardziej? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu