6 sztuczek, aby poprawić wygląd łazienki!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Cubic Bathroom, Arreda Progetta di Alice Bambini Arreda Progetta di Alice Bambini Eklektyczna łazienka
Loading admin actions …

Termin idealna łazienka nie funkcjonuje w rzeczywistości, bowiem każdy z nas ma inne wyobrażenie i poczucie estetyki. W konsekwencji nie jesteśmy w stanie podać Wam doskonałego przepisu na wymarzoną łazienkę, jednak znamy kilka sztuczek, które pozwolą Wam poprawić wygląd Waszej obecnej łazienki bez konieczności angażowania ekipy remontowej. 

Łazienka jest przestrzenią niezwykle intymną, jej aranżacja powinna być funkcjonalna, praktyczna, ale także przytulna, tak by tworzyć odpowiednią atmosferę w tym miejscu. Relaksująca kąpiel po wyczerpującym dniu pracy to jest to o czym marzy większość z nas. Ważne zatem, aby zadbać o odpowiednią kolorystykę, oświetlenie, a także dodatki, które poprawią wygląd wnętrza. Zobaczcie jak łatwo zmienić tę przestrzeń. 

Światło

Aby móc w pełni normalnie funkcjonować potrzebne jest odpowiednie oświetlenie, które zapewni nam jasność. Szczytem marzeń było by okno w łazience, jednak w blokach i kamienicach starej daty nie budowano otworów okiennych w tym pomieszczeniu. Na szczęście tendencje stale się zmieniają i obecnie architekci, deweloperzy coraz częściej aranżują okno w łazience. Naturalne światło nie tylko doskonale ociepla wnętrze, ale także rozświetla je nadając mu wyrazistego, harmonijnego oraz przytulnego klimatu. Światło w łazience jest podstawowym czynnikiem, dlatego nie powinniśmy go lekceważyć, a przyłożyć jeszcze większą uwagę do właściwego rozświetlenia tej przestrzeni. Na pewno dzięki pięknym kinkietom ściennym, plafonom, halogenom i innym źródłom światła sztucznego, łazienka stanie się bardziej atrakcyjna i wyrazista.  

Biel

Biel należy do koloru, który nadaje się do każdego typu pomieszczenia, bez względu na jego funkcję i przeznaczenie, począwszy od kuchni, po salon czy gabinet. Warto jednak pamiętać, że nadużywając tę barwę możemy stworzyć wnętrze bardzo surowe, chłodne oraz monochromatyczne. W łazience liczy się przede wszystkim komfort i ciepły klimat, dlatego aby uzyskać taki efekt najlepiej połączyć neutralną, subtelną biel z innym odcieniem. Dzięki temu uzyskamy ciekawy kontrast, a przy tym wszystkim stworzymy jasne, widne wnętrze, tak jak zrobił to architekt Taller Estilo

Wanna

homify Wiejska łazienka

Urządzając łazienkę stawiamy sobie odwieczne pytanie – czy zaaranżować wannę, w której będziemy mogli zrelaksować się po wyczerpującym dniu czy postawić na bardziej ekonomiczne rozwiązanie i wykorzystać prysznic? W tym przypadku powinniśmy odpowiedzieć sobie indywidualnie, kto jakie ma potrzeby. Jednym wystarczy kabina prysznicowa, która nie zajmuje dużo miejsca, jest ekonomiczna, jednak mniej wygodna, natomiast drudzy nie wyobrażają sobie wieczornego relaksu bez gorącej kąpieli w wannie. W obu przypadkach warto zastanowić się nad osobistymi potrzebami, w końcu urządzając własne mieszkanie chcemy, aby w pełni służyło nam funkcjonalnością i wygodą.

Kwiaty

Jeśli chcemy szybko i efektownie odmienić wygląd danej przestrzeni powinniśmy wykorzystać do tego świeże kwiaty. Jest to uniwersalny sposób, który nadaje się do każdego typu pomieszczenia. Kwiaty nie tylko ożywiają wnętrze, ale także uatrakcyjniają je oraz dodają mu wyrazistości. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce oraz gatunkom mamy możliwość dobrania odpowiedniego rodzaju kwiatu do danej stylistyki pomieszczenia. Świeże kwiaty to doskonały pomysł na zmianę atmosfery, naturalność i harmonijny wygląd. 

Zapach

To co również decyduje o klimacie i charakterze wnętrza to zapach. Jednym z ważniejszych zmysłów człowieka jest węch, decyduje on o naszym sposobie myślenia i postrzegania danej rzeczy. Zapach ma decydujący wpływ na atmosferę pomieszczenia, dlatego warto wprowadzić kilka pachnących roślin, które sprawią, że łazienka będzie emanowała unikalnym, przyjemnym zapachem. 

Błysk

W każdej łazience powinno się znaleźć miejsce na lustro. To niezbędny element każdej funkcjonalnej łazienki, bowiem dzięki niemu mamy możliwość wykonania porannej toalety czy makijażu. Lustro jest nie tylko praktycznym dodatkiem, ale także formą dekoracyjną, która sprawia, że wnętrze prezentuje się bardziej świetliście i przestronnie. Wpływa nie tylko na atrakcyjność pomieszczenia, ale także jego funkcjonalność. Jeśli chcecie zaaranżować idealną łazienkę, sprawdźcie jakich rzeczy nie powinno w niej zabraknąć: 6 rzeczy, które są niezbędne w Twojej łazience.

Jak Wam się wydaje? Co można jeszcze dodać do łazienki, aby poprawić jej wygląd? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu