Jak stworzyć mini bar w domu?

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
homify Gospodarstwo domoweAkcesoria i dekoracje
Loading admin actions …

Posiadanie własnego barku w domu to ogromny komfort, szczególnie dla osób, które cenią sobie towarzyskie spotkania w gronie najbliższych znajomych. Aby stworzyć własny barek w domu nie potrzeba wiele, przede wszystkim chęci do pracy, odrobina kreatywności oraz kąt, w którym będziemy mogli przeznaczyć na barek. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy podpowiedzieć Wam jak się zabrać do tego i co powinniście kolejno rozważyć, jeśli chcecie cieszyć się osobistym barkiem w Waszym mieszkaniu!

Projekt

Nie od dziś wiadomo, że każdy z nas posiada własny, indywidualny gust, dlatego też tym powinniśmy się kierować, jeśli chcemy stworzyć idealny barek w swoim mieszkaniu. Estetyka jest niezwykle istotna, bowiem to ona wpływa na nasze postrzeganie danego miejsca. Im bardziej nam się coś podoba, tym chętniej spędzamy tam czas i przyjmujemy gości. Styl zatem powinien być dopasowany do gustu właścicieli oraz spójny z resztą wnętrza. Jednolitość stylistyczna jest jednym z ważniejszych czynników, który definiuje wnętrze jako gustowne z klasą bądź chaotyczne, nieprzemyślane. 

Ukryty czy na widoku?

Ten dylemat zapewne dotyczy zdecydowanej większości – ukryć barek gdzieś w rogu pokoju czy może wystawić na widok publiczny? Oczywiście jest to kwestia indywidualna, jednak my chcielibyśmy pokazać Wam jak efektownie i oryginalnie może prezentować się barek w centralnej części pokoju. Przestrzeń widoczna powyżej została zaprojektowana przez architekt wnętrz, Eveline Maciel i jest doskonałym, nowoczesnym rozwiązaniem. Barek bowiem pełni rolę nie tylko przystani z różnego rodzaju trunkami, ale także dzielnika przestrzeni, bowiem rozdziela kuchnię od salonu. Fantastyczne rozwiązanie!

Skup uwagę innych

Barek wcale nie musi być wciśnięty gdzieś w róg pokoju, może również stanowić centralną kompozycję przestrzeni dziennej lub gabinetu. Wystarczy dobrać odpowiednie oświetlenie – i tu możliwości mamy wiele, bowiem możemy postawić na klasyczne halogeny, które skupią naszą uwagę na danych strefach lub wykorzystać kolorowe oświetlenie ledowe, które z pewnością wyróżni tę przestrzeń i nada jej ekstrawaganckiego i wyrazistego stylu. 

Akcesoria

Chcąc zaaranżować mini barek musisz pamiętać o kilku podstawowych elementach. Przede wszystkim jest to przestrzeń do trzymania trunków, napojów. Doskonale w tej roli sprawdzają się długie komody oraz półki, a także szklane gablotki, które na pewno skupią wzrok niejednego gościa. Poza właściwym miejscem do przechowywania warto swój barek wyposażyć w odpowiednie szklanki, kieliszki itp. bowiem do każdego trunku zaleca się użycie innego rodzaju szkła. Niezbędnym dodatkiem może również okazać się pojemnik na lód oraz mała lodówka. Wszystkie te akcesoria powinny się znajdować w naszym idealnym barku. 

Materiał

Oprócz dobrania odpowiedniej estetyki istotnym elementem podczas aranżacji prywatnego barku jest wybór właściwego materiału. Warto zastanowić się zatem co będzie najbardziej odpowiadało stylistyce tego pomieszczenia, które z tworzyw odpowiednio podkreśli wyrafinowany i elegancki charakter pomieszczenia. Naszym zdaniem doskonale w tej roli sprawdza się drewno. To ponadczasowy i tradycyjny materiał, wykorzystywany niemalże w każdej stylistyce, począwszy od industrialnej po skandynawską czy eklektyczną. Drewno ociepla wizualnie pomieszczenia oraz nadaje mu niepowtarzalnego wyglądu, dzięki widocznym słojom, spękaniom i oryginalnej strukturze. 

Zabudowa

Wydaje się, że do stworzenia barku nie potrzeba wiele, wystarczy odpowiedni pomysł, narzędzia, a reszta już jakoś pójdzie. Jednak, aby nasza pijalnia trunków była miejscem bezpiecznym i stabilnym musimy właściwie wymierzyć i dobrać odpowiednią zabudowę, półki, szafki itp. które utrzymają i pomieszczą dużą ilość szkła. W końcu przyjmując gości nie możemy ich narazić na uszczerbek na zdrowiu. Zatem urządzając barek kierujcie się nie tylko aspektem wizualnym, ale także praktycznym. 

Chcielibyście mieć takie miejsce w domu? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu