TOP 10 - wyjątkowe domy parterowe

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

TOP 10 – wyjątkowe domy parterowe

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Excelencia en Diseño Nowoczesny
Loading admin actions …

Dysponując działką o dużej powierzchni zazwyczaj buduje się domy wielokondygnacyjne, aby zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń przeznaczyć na przestronny ogród, basen i miejsce na grilla. Jednak spory obszar jest doskonały na rozłożysty dom parterowy- symbol współczesnej, stylowej architektury. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was dziesięć właśnie takich projektów, które zostały nie tylko wspaniale zrealizowane, ale także odznaczają się oryginalnymi walorami estetycznymi. Jeżeli szukacie projektu nowoczesnego domu parterowego, ta garść inspiracji z pewnością Wam się spodoba!

1. Nowoczesny i funkcjonalny

od homify Nowoczesny

Ten dom to doskonała hybryda tradycji i nowoczesność- wybudowany z drewna i naturalnego kamienia, ale o współczesnej, kubistycznej bryle. Architekci skupili się na tym, aby funkcjonalnie podzielić przestrzeń domu, tworząc obszary przeznaczone na relaks, strefę prywatną i pomieszczenia gospodarcze. Istotnym elementem projektu był także otaczający dom ogród, ze wspaniałym basenem i miejsce do relaksu.

2. O oryginalnej fasadzie

Kolorowe fasady nie są we współczesnej architekturze aż tak popularne, a szkoda, gdyż nadają budynkom radosny, wakacyjny charakter. Ten meksykański dom doskonale wpisuje się w kanon latynoskiej tradycji architektonicznej, łącząc z sobie awangardową kolorystykę z tradycyjnymi materiałami, takimi jak drewno.

3. W kalifornijskim stylu

Ten parterowy dom przypomina hollywoodzką willę- otynkowana na biało fasada doskonale komponuje się z elementami z naturalnego kamienia. Eleganckie kolumny znaczą obszar wokół basenu, a intensywna zieleń ogrodu wyraziście odznacza się na tle jasnej elewacji. Dom ten charakteryzuje także oryginalny dach- nie plaski, jak to widzieliśmy we wcześniejszych projektach, ale lekko spadzisty, poryty tradycyjną rdzawą dachówką.

4. Delikatny i subtelny

Kolejny dom, którego fasadę zdecydowano pokryć się kolorowym tynkiem. Tym razem architekci postawili na bladoróżowy odcień, dzięki czemu masywna, sześcienna bryła nabiera delikatności. Ważną rolę w tym projekcie odgrywa bujna zieleń, pokrywająca po części plaski dach oraz ściany domu.

5. O futurystycznej bryle

Dom ten odznacza się nie tyko futurystyczną bryłą, ale także niekonwencjonalną mieszanką materiałów. Granit, drewno, szkło i tynk połączono w nowoczesną, stylową całość. Geometryczna bryła o nieregularnych kształtach i trójwymiarowym charakterze sprawia, że dom ten zyskuje specjalny status w naszym zestawieniu.

6. Wielowymiarowy

Kolejny wyjątkowy przykład nowoczesnej architektury. Dom składa się z kilku brył o geometrycznych kształtach, każda o zróżnicowanej wysokości i różnie załamujących się liniach. Fasad głównego segmentu wyróżnia się także specjalnym, mieniącym się w słońcu materiałem- pozostałe części otynkowano na biało. Niewielkie otwory od strony ulicy zapewniają maksimum prywatności- z drugiej strony dom otwiera się jednak na otoczenie dzięki wielkoformatowym przeszkleniom.

7. W stylu hacjendy

Największą zaletą tego projektu była jego lokalizacja- działka, na której go zrealizowano położona jest pośród sadow owocowych i winnic. Korzystny klimat spowodował, że najważniejszym elementem projektu stał się obszar zewnętrzny z basenem. Budynek jest wysoki, ale wciąż jest parterowy- w środku mieszkańcy cieszyć się mogą wysokimi sufitami, dzięki czemu wnętrze zdaje się o wiele bardziej przestronne.

8. Minimalistyczny

Ultra minimalistyczny dom o betonowej fasadzie z pewnością przypadnie do gustu miłośników brutalistycznej architektury. Prosta i masywna bryła, ograniczone do minimum przeszklenia nadają budynkowi chłodny, surowy charakter. ornamentalne zdobienia fasady ocieplają jednak jego wizerunek.

9. Mistrz prostoty

Śnieżnobiała fasada, bryła o prostym, geometrycznym kształcie oraz szlachetne materiały wykończeniowe to ponadczasowa recepta na architektoniczny sukces. taki też jest właśnie ten dom, który dzięki swoim uniwersalnym wartościom estetycznym i najwyższej jakości wykonania z pewnością świetnie wpisze się w każdy krajobraz architektoniczny.

10. Egzotyczny

Na koniec coś dla miłośników nieustających wakacji- dom swoją formą przypominający tropikalny bungalow. Wciąż parterowy, o dachu krytym strzechą, idealnie wpisuje się w zabudowę charakterystycznym krajom gorącego Południa. W naszym polskim klimacie prezentowałby się raczej dziwnie- ale pomarzyć zawsze warto!

Jeżeli lubicie oglądać przepiękne domy, koniecznie zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji Dziesięć domów marzeń – część 2.

Który dom podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu