Od staromodnego domu do nowoczesnej willi

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od staromodnego domu do nowoczesnej willi

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczny salon od METAPHOR Minimalistyczny
Loading admin actions …

Tym razem w ramach naszej serii przed i po pokażemy Wam zupełnie niezwykłą przemianę domu. Zabierzmy Was do dalekiej Korei Południowej, gdzie właściciele staromodnej posiadłości postanowili przemienić ją w prawdziwie nowoczesną willę. Architekci zakontraktowani do przeprowadzenia tej metamorfozy mieli za zadanie nie tylko totalnie odmienić budynek od zewnątrz, ale także nadać jego wnętrzom nowoczesny i funkcjonalny charakter. W obu kwestiach eksperci przeszli samych siebie i pozostawili budynek całkowicie nie do rozpoznania- przekonajcie się sami!

Przed: niczym chińska restauracja

Zanim architekci zabrali się do pracy dom prezentował się niezwykle egzotycznie. I niestety nie mamy tu na myśli nic pozytywnego. Z zewnątrz prezentował się niczym tania chińska restauracja- z charakterystycznym wejściem, białymi kolumnami oraz czerwoną dachówką. Inwestorom chodziło jednak właśnie od odejście od architektonicznej tradycji w architekturze i uczynienie swojego domu nowoczesnym i wyróżniającym się na tle klasycznej zabudowy.

Po: perła nowoczesności

Architekci zadbali o to, aby dom ten sprawiał doskonałe pierwsze wrażenie. Charakter zewnętrznej fasady uległ całkowitej przemianie- teraz jest ona otynkowana na modne odcienie szarości, które świetnie komponują się z białą stolarką okien i drzwi.  Wejście na chińską modłę zostało zamienione na stylowe murowane ogrodzenie z bogato zdobionymi, białymi bramami. Ze starego wyglądu zachowano jedynie czerwoną dachówkę, dzięki czemu dom estetycznie nawiązuje do okolicznej zabudowy.

Przed: mało zachęcające wejście

W środku dom znajdował się w opłakanym stanie. Wnętrze raziło nie tylko staromodnymi elementami, ale także dużym poziomem zaniedbania. Wyblakłe tapety, ciężkie, ciemne drzwi, gołe podłogi nie zachęcały d tego, aby zagłębić się we wnętrze domu, a co dopiero, aby w nim mieszkać!

Po: wejście w nowoczesnym stylu

Architekci zaprojektowali wnętrze domu modnie i nowocześnie. Jasne ściany wspaniale komponują się z drewnianymi wykończeniami. Materiały są naturalne, a paleta kolorów jasna, dzięki temu wejście zdaje się jaśniejsze i przestronniejsze. Ważną rolę w holu odgrywa oświetlenie, które potęguje pozytywne wrażenie, jakie sprawia ten obszar. Nie ma tu miejsca na zbędne elementy wyposażenia- zostało ono ograniczone do absolutnego minimum.

Przed: staromodne wyposażenie

Nie dość, że pomieszczenie pełniące rolę salonu było niezwykle ciemne, to do tego wyposażono je w ciężkie, przytłaczające przestrzeń meble, z powodu których przestronna przestrzeń diametralnie się skurczyła. Każdy element starego wnętrza należał do innej, odległej epoki, czyniąc ten salon niemal odrażającym.

Po: w skandynawskim stylu

Inwestorzy znają się na trendach i wymarzyli obie wnętrze w stylu skandynawskim. Tą właśnie estetyką emanuje salon w nowym wcieleniu. przemiana jest naprawdę imponująca. Ściany oddzielające pomieszczenia wyburzono, tworząc jedną otwartą strefę dzienną. Dominują tutaj naturalne materiały oraz jasne kolory, a meble i dekoracje są proste, ale nowoczesne. Dobry design łączy się z wysoką jakością materiałów, dając naprawdę zachwycający efekt końcowy!

Inny inpirujący projekt metamorfozy znajdziecie w Katalogu Inspiracji Przed i po: niesamowita przemiana starej fabryki!

Podoba Wam się efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu