Tuzin nietuzinkowych kolorów zewnętrznych domów

A.D. A.D.
homify Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Myślicie, że na fasadzie domu niewiele można poszaleć i dobrze jeśli zostanie ona jednolita, gładka, a najlepiej biała? Jeśli tak, oznacza to że jeszcze nie widzieliście naszych dzisiejszych propozycji. Na próżno pośród nich szukać nudnej, jednolitej białej elewacji. Będzie ciekawie, kolorowo, różnorodnie i bardzo pozytywnie. Zobaczcie 12 propozycji, które pochodzą od naszych architektów.

1. Z czerwienią

Wizualizacja projektu domu Onyks homify Nowoczesne domy
homify

Wizualizacja projektu domu Onyks

homify

Jeśli chcemy żeby na naszej elewacji zadziało się coś ciekawego warto włączyć do niej kolor, lub kilka kolorów. Połączenie różnorodnych materiałów, takich jak tynk oraz płytki wykończeniowe i kilku kolorów zawsze jest dobrym pomysłem. Czerwień idealnie ożywia całość.

2. Z ażurowym detalem

PERFORATED HOUSE EXTERIOR , KLUJ ARCHITEKCI KLUJ ARCHITEKCI Nowoczesne domy
KLUJ ARCHITEKCI

PERFORATED HOUSE EXTERIOR

KLUJ ARCHITEKCI

Prostą fasadę doskonale podkreślą eleganckie ażurowe zdobienia. Dzięki nim nikt nie przejdzie obojętnie obok domu. Charakterystyczna wycinanka zdobi niektóre elementy elewacji. Fantazyjne wzory wycięte zostały w fornirowanych drewnem panelach.

3. Czerwona cegła

Cegła, zwłaszcza ta typowa – w odcieniach czerwieni, kojarzy się z trwałością, stabilnością i wielowiekową tradycją. Jest to materiał wykończeniowy, który nigdy się nie starzeje i nie wychodzi z mody, zmienia się jedynie sposób jej interpretacji. Tutaj wygląda bardzo nowocześnie za sprawą czarnej stolarki i dachu.

4. Dla odważnych

DOM CZARNO-BIAŁY, KOZIEJ ARCHITEKCI KOZIEJ ARCHITEKCI Nowoczesne domy Drewno
KOZIEJ ARCHITEKCI

DOM CZARNO-BIAŁY

KOZIEJ ARCHITEKCI

Czerń w wersji total look – to z pewnością nie jest rozwiązanie dla każdego. Ale ci, którym podoba się ta aranżacja mają dużą szansę, że ich dom będzie jednym z najoryginalniejszych na ulicy.

Przeczytajcie także: 7 małych domów z idealnym rozmieszczeniem

5. Prosta forma, prosty kolor

LEPSZA KOSTKA, PL+ PL+sp. z o.o. Nowoczesne domy Szary
PL+sp. z o.o.

LEPSZA KOSTKA, PL+

PL+sp. z o.o.

Szary tynk wydaje się rozwiązaniem bardzo pospolitym, jednak w tym wydaniu jest on bardzo minimalistyczny, wręcz wykwintny. Idealnie podkreśla geometryczną formę budynku, nadając jej surowych charakter. W tym rozwiązaniu jest coś intrygującego.

6. Beż zawsze w modzie

Niektóre kolory są tak klasyczne, że nigdy nie wychodzą z mody, a jednocześnie prezentują się zawsze elegancko i szykownie. Takie właśnie jest połączenie ciepłego beżu z naturalnym drewnem. Tutaj, drewniana część ściany na piętrze jest idealnie dobrana do bramy garażowej.

7. Wielokolorowo

Płytki elewacyjne, które wyglądają jak duże piksele idealnie pasują do tej wysokiej ściany. Za ich sprawą dom zyskuje bardzo oryginalny charakter. Różne odcienie brązu to świetle rozwiązanie dla podkreślenia ciepłej, rodzinnej atmosfery domu. Dom

8. Klasyka gatunku

Dom Kostka 81.waw.pl Nowoczesne domy
81.waw.pl

Dom Kostka

81.waw.pl

Dom w stylu Bauhaus, prosty, funkcjonalny, innowacyjny. Prosta bryła wykonana z dwóch modułów, jeden na drugim. Żeby nie było nudy górny poziom został pokryty drewnianymi panelami.

9. Kolor nadziei

Zieleń to kolor natury, kojarzy się z życiem i harmonią. Stanowi też kolor uzdrowienia, nadziei i wolności. Przyznajcie, że w duecie z ciemnym drewnem prezentuje się bardzo pozytywnie.

10. Ciekawy mix

Skoro mowa o rozwiązaniach ciekawych, obok których nikt nie przejdzie obojętnie które przyciągną uwagę i wzrok taka z pewnością jest aranżacja elewacji zaprojektowana przez architektów z STRUKTURA. Dwa odcienie drewna, biały tynk oraz czarny dach i płytka na ścianie. Kształt budynku to gra brył o różnym kolorze i fakturze, wzajemnie się przenikających, które podkreśla ciekawa fasada.

11. W zgodzie z naturą

Realizacja projektu Konwalia bal homify Wiejskie domy
homify

Realizacja projektu Konwalia bal

homify

Drewno to materiał wykończeniowy stary jak świat. Domy ozdobione lub wybudowane przy pomocy tego surowca wyglądają naturalnie i pięknie wtapiają się w otoczenie.

12. Pastelowy niebieski

Nowy budynek na historycznych fundamentach in2home Eklektyczne domy Szary
in2home

Nowy budynek na historycznych fundamentach

in2home

Choć kolory tego typu nie są obecnie popularne w naszym kraju, ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że mają one w sobie coś intrygującego. Niebieski domek z pewnością wyróżni się na tle pozostałych.

Co myślicie o tych rozwiązaniach? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu