10 niedrogich domów, którym warto się przyjrzeć

A.D. A.D.
PROJEKT DOMU KORNEL VI (z wiatą) ENERGO Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Jeżeli marzy Wam się własny dom, ale nie chcecie wydawać fortuny na jego budowę, mamy dla Was 10 ciekawych propozycji. Zebraliśmy 10 projektów od 

architektów

 z całego świata i przyjrzeliśmy się im pod kątem tego co sprawiło, że dom był tani w budowie. Pamiętajcie, że dokładne przygotowania mogą być pierwszym krokiem do wybudowania domu niewielkim kosztem zatem obejrzyjcie zdjęcia i wybierzcie swojego faworyta!


1. Niepodpiwniczony

Budowa piętrowych domów jednorodzinnych jest dość dużym wydatkiem. Niektóre koszty możemy jednak ograniczyć poprzez dobre rozplanowanie wszystkich procesów budowlanych, albo rezygnacji z pewnych elementów w projekcie – na przykład piwnicy.

Zajrzyjcie też tutaj: Domy modułowe – kompletny przewodnik

2. Gotowy projekt

Projekt domu Kornel VI (z wiatą) ENERGO Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Nowoczesne domy
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Projekt domu Kornel VI (z wiatą) ENERGO

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Biura projektowe idą z pomocą swoim Klientom i tworzą projekty gotowe, które są dużo tańsze niż te indywidualne. Można pośród nich znaleźć takie, które wyróżniają się ekonomicznymi w realizacji rozwiązaniami architektonicznymi przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych i funkcjonalnych.

3. Drewniany domek

Materiały z jakich zdecydujemy się wybudować dom mają niebagatelne znaczenie w całkowitym budżecie. Warto decydować się na łatwo dostępne surowce, które mamy pod ręką. Odchodzą wtedy koszty transportu. Poza tym takie domy pięknie wpisują się w krajobraz, spójrzmy na przykład na ten uroczy drewniany domek ze zdjęcia.

4. Niewyszukany ale uroczy

Kształt bryły domu określa układ wnętrza, ale również w dużym stopniu decyduje o wysokości poniesionych podczas budowy kosztów. Domy tanie w budowie to przede wszystkim domy o prostej, zwartej bryle i ograniczonej ilości detali architektonicznych.

5. O prostej bryle

Wybór projektu ma decydujący wpływ na finalny koszt budowy każdego budynku. Jeśli chcemy wykonać budynek stosunkowo tanio, zastanówmy się nad jego charakterem. Dom tani w budowie to konstrukcja o prostym kształcie ścian i dachu. Pamiętajmy, że im kształt budynku i dachu będzie bardziej skomplikowany, tym bardziej skomplikowany będzie też koszt jego wybudowania.

6. Zjawiskowy

elewacja frontowa D C K
D C K

elewacja frontowa

D C K

Dużą częścią budżetu są również okna. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się okna z PCV. Tego typu konstrukcje są nieco tańsze niż ich nowoczesne, drewniane odpowiedniki, a prezentują interesująco.

7. Kontenerowy

Porzucamy wszelkie stereotypy o domach kontenerowych patrząc na ten projekt. Przestronny dom o ciekawej fasadzie jest ciekawą propozycją do rozważenia. Szybko i efektownie!

8. Bungalow

Dom parterowy to także idealny sposób na ograniczenie kosztów. Takie domy są zazwyczaj sporo tańsze, jednak zabierają więcej miejsca na działce dlatego są idealne dla właścicieli większych terenów.

9. Mini domek

Małe domy to zawsze mniejszy koszt budowy. Obecnie popularnym rozwiązaniem jest budowa domów wielkości mieszkania. Dla kogo taka propozycja? Z pewnością dla młodych rodzin z małymi dziećmi, które potrzebują przestrzeni na własność ale nie dysponują dużym kapitałem.

10. Minimalistyczny

Dom jednorodzinny, parterowy Offa Studio Dom jednorodzinny
Offa Studio

Dom jednorodzinny, parterowy

Offa Studio

Minimalizm jest w modzie, a ten styl sprzyja ucinaniu zbędnych wydatków. Prosta geometryczna bryła może także być atrybutem domu modułowego, który powstaje w zaledwie kilka tygodni, a jak wiadomo czas to pieniądz!

Jak Wam się podobają? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu