Top 15 najpiękniejszych kuchni

A.D. A.D.
Luz Charming Houses _ Boutique Hotel, SegmentoPonto4 SegmentoPonto4 Wiejska kuchnia
Loading admin actions …

Kuchnia to miejsce, które musi spełniać bardzo wiele zadań: musi ona być funkcjonalna oraz wygodna w użytkowaniu, a co najważniejsze przystosowana do naszych osobistych potrzeb. Każdy wyobraża sobie to miejsce inaczej, bo przecież nie ma jednej drogi do idealnego projektu kuchni.


My przepatrzyliśmy inspirujące i piękne projekty, stworzone przez wybitnych architektów wnętrz, i znaleźliśmy dla Was aż 15 wspaniałych kuchni, które warto obejrzeć.

1. Z podwójną wysokością

Niekiedy pomieszczenie samo wymuszą pewien sposób urządzenia go. W tym wypadku imponująca wysokość i duża przestrzeń spowodowały nawiązanie do stylu loftowego. Jest jasno i przestronnie, a przede wszystkim bardzo nowocześnie.

2. Ze wzorem

Ściana za blatem to doskonałe miejsce do wyeksponowania. Dzięki niej cała kuchnia nabiera charakteru. Tutaj stanowi ona świetne połączenie dolnych szafek z górnymi. Dzieje się tak za sprawą biało czarnego wzoru płytek.

3. Moc niebieskiego

Choć białe kuchnie nie są już tak bardzo modne, jak kilka sezonów temu, to ich właściciele mogą spać spokojnie. Architekci z MTM Styl zaproponowali żywy kolor ściany, który kompletnie odmienia stonowany i skandynawski charakter kuchni.

4. Minimalistycznie

Architekci Spacelab projektując tę kuchnię zaproponowali zabudowę od podłogi aż po sufit, dzięki czemu kuchnia jest elegancka, efektowna i pozbawiona zbędnego chaosu. Proste linie są jej wielkim atutem.

5. Dobrze urządzona

Przedstawione zdjęcie pokazuje, że można w bardzo prosty sposób funkcjonalnie urządzić niewielką kuchnię. Pojemne, nowoczesne szafki wypełniły fragment przestrzeni wydzielonej z części dziennej mieszkania. Ich ciepły kolor pięknie wtapia się w mieszkanie i sprawia, że mała kuchnia wydaje się większa, czystsza i bardziej elegancka.

6. Eklektyczna

Ta kuchnia jest zarazem wiejska i romantyczna. Zastosowano w niej głównie jasne kolory zmieszane z niebieskim, widzimy także solidną, kamienną podłogę. Mimo to jest całkowicie ciepło i domowo.

7. Rustykalnie

Taka interpretacja stylu rustykalnego to coś co absolutnie kochamy! Piękne białe meble o lekko klasycznym charakterze, nowoczesne oświetlenie, oryginalne belki sufitowe i duża ilość naturalnego drewna.

8. Czarny mat

Monochromatyczna stylizacja, którą pokochają minimaliści: czarne, bardzo proste meble z prostymi frontami, czarny blat, armatura i sprzęty. Wszystko co zbędne, zostało pochowane do szafek, na wierzchu jedynie absolutne minimum.

9. Z pięknym sprzętem

Prosta kuchnia ozdobiona została nowoczesnym sprzętem, który idealnie podkreślają charakter pomieszczenia. Na zdjęciu okap Cylindro Isola Inox marki Globalo w efektownym kształcie tuby.

10. Sentymentalnie

Ściana nad blatem w kuchni wymaga szczególnego traktowania. Szkło hartowane to sposób na zagospodarowanie tej przestrzeni w taki sposób, by prezentowała się elegancko i stylowo, a jednocześnie była funkcjonalna. Dodatkowy bonus: można zastosować dowolną grafikę.

11. Z nutka romantyzmu

W niektórych wnętrzach zaskakujący efekt może przynieść połączenie klasycznych wzorów z nowoczesnymi rozwiązaniami. W kuchni przedstawionej na zdjęciu udało się idealnie skomponować ze sobą te dwa odmienne style czego konsekwencją jest przyjemny, romantyczny klimat.

12. Z wyspą

Biała, monochromatyczna zabudowa kuchenna o białych frontach to najlepsze rozwiązanie do małych, wąskich kuchni. Nie przytłacza wnętrza i sprawia, że wydaje się ono przestronniejsze.

13. Z geometrią

Geometryczne motywy pięknie ożywiają tą maleńką kuchnię. Trójkąty, które namalowano na ścianie nawiązują do motywu origami pojawiającego się także w lampach. I do tego optymistyczna kolorystyka.

14. Czarna

Czarny kolor jest bardzo elegancki. Kuchnia w kolorze czarnym to nowy trend w nowoczesnym wystroju wnętrz. Nie obawiajmy się ciemnych kolorów bo prezentują się wspaniale.

Zajrzyjcie także tutaj: 9 sposobów na boazerię w kuchni

15. Ponadczasowa

Na koniec zobaczcie jeszcze absolutnie wspaniały przykład kuchni urządzonej z nutą retro. Wspaniale prezentuje się biało czarna kolorystyka, delikatnie przełamana elementami w różnych odcieniach beżu. Aż trudno oderwać wzrok od tej kuchni! 

Piękne, prawda? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu