10 sposobów połączenia domu z naturą | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

10 sposobów połączenia domu z naturą

A.D. A.D.
Eklektyczny ogród od :mlzd Eklektyczny
Loading admin actions …

Ekologia z każdym dniem opanowuje kolejne dziedziny naszego życia, stając się coraz bardziej trendy. To bardzo dobrze, ponieważ w dzisiejszych czasach dbanie o planetę to nie tylko moda ale i konieczność. Doceniamy prawdziwe uroki natury i chcemy się nimi otaczać nie tylko podczas weekendowego wypadu za miasto, ale na co dzień, we własnym domu. Nasi architekci mają na to swoje sposoby. Dziś przedstawią Wam 10 rad jak wprowadzić naturę do domu. Zaczynamy!

Bryła domu

Niektóre budynki zaprojektowano w taki sposób, że zapraszają one otoczenie do wnętrza, nie ingerując w nie zbytnio. Wydaje się że są tam już od dawna. Na przykład ten wyjątkowy dom, jest otoczony dzikim lasem, a wokół roztaczają się przepiękne widoki na rzekę Ren. Gdy podchodzi się do projektu, patrząc z perspektywy działki, staje się oczywiste, że architekt starał się skupić, w dużej mierze na wyeksponowaniu okolicy zewnętrznej.

Jak w zwierciadle

Eklektyczny ogród od :mlzd Eklektyczny

Kolejny przykład domu, który powstał jako pomnik dla natury. Powierzchnia jego elewacji odbija zieleń ogrodu stając się niewidoczna dla oka. Ściany domu, w większości, wykonane są ze szkła. Jednym z najpiękniejszych aspektów tego rozwiązania jest to, że szklane okna od podłogi po sufit, oferują przejrzysty widok na lasy.

Więcej na temat tej magicznej posiadłości przeczytacie tutaj: Nietypowy dom wśród zieleni

Drewniana elewacja

Nie ma sensu wozić drewna do lasu jak mówi stare przysłowie. I tutaj musimy się z nim zgodzić. Skoro dom ma stać w lesie, niech będzie drewniany! Prosta bryła budynku, bardzo elegancki dach w stylu górskim i ozdobna drewniana elewacja to elementy, które sprawiają, że natura tutaj rządzi.

Tajemniczy ogród

Taki ogród na leśnej działce już z nazwy przywodzi nam na myśl styl wiejski lub rustykalny, albo ogrody angielskie – skrupulatnie przemyślane upozorowanie nietknięcia ręką człowieka. W tym miejscu poczujemy się na jak na górskim szlaku choć to będzie część naszego domu.

Naturalny kamień

DESIGNE DOMU - WNĘTRZE W STYLU EKO Nowoczesny salon od Design studio TZinterior group Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
Design studio TZinterior group

DESIGNE DOMU – WNĘTRZE W STYLU EKO

Design studio TZinterior group

Wykończenie wnętrz przy pomocy naturalnych materiałów to najprostszy sposób na wprowadzenie do niego odrobiny ekologii. Efekt będzie tym potężniejszy im bardziej surowy materiał zostanie użyty, tak jak w powyższym przykładzie: surowe drewno i ogromna naturalna płyta kamienna.

Surowe materiały

W tym surowym, ale zarazem bardzo naturalnym wnętrzu wykorzystano niekonwencjonalne materiały. Beton najlepiej prezentuje się w swojej surowej formie, bez zbędnych dekoracji czy ozdób. Balustradę wykonano z metalu, który emanuje blaskiem na tym neutralnym, betonowym tle, wprowadzając jednocześnie nutkę ekstrawagancji i luksusu do wnętrza.

Salon w ogrodzie

Eklektyczny salon od :mlzd Eklektyczny

Tutaj właściwie zacierają się granice między tym co wewnątrz, a tym co na zewnątrz. Salon przenika w ogród, a elementy ogrodzenia stanowią ozdobę salonu.

Sypialnia niczym domek na drzewie

Eklektyczna sypialnia od :mlzd Eklektyczny

Wnętrze sypialni zdominowane zostało przez drewno. Materiał ten widzimy wyraźnie na ścianach oraz sufitach. Nie jest to jedyny element, podkreślający związek tego wnętrza z naturą. Dzięki dużemu oknu, sypialnia znajduje się w ciągłym związku ze środowiskiem naturalnym na zewnątrz.

Otwarty dach

Shenfield Mill Nowoczesne okna i drzwi od IQ Glass UK Nowoczesny
IQ Glass UK

Shenfield Mill

IQ Glass UK

Nie jest tajemnicą, że światło dzienne ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Wszyscy chcemy, aby nasze domy były pełne słońca i otwarte na jego promienie, wszędzie gdzie jest to możliwe. Zaprośmy światło dzienne do wnętrza za pomocą dachowego świetlika.

Zimowy ogród

Dzienne zapotrzebowanie człowieka na światło naturalne wynosi 30 minut na powietrzu bez okularów przeciwsłonecznych i żadne sztuczne oświetlenie nie zastąpi dobroczynnego wpływu promieni słonecznych na ludzki organizm. W zimie nie jest to łatwe do wykonania, ale możemy zaprosić naturę do środka poprzez stworzenie zimowego ogrodu.

Lubicie otaczać się naturą? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu