Styl skandynawski z azjatycką nutą! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Styl skandynawski z azjatycką nutą!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Skandynawski salon od 유노디자인 Skandynawski
Loading admin actions …

Nasz świat coraz bardziej przypomina globalną wioskę. Kontakt pomiędzy najodleglejszymi krańcami świata jest możliwy dzięki ekonomicznym i szybkim podróżom, ale także poprzez rosnący każdego dnia dostęp do internetu. Różne kultury mieszają się, czerpiąc inspiracje jedna z drugiej. Tym sposobem w dzisiejszym Katalogu Inspiracji chcielibyśmy zaprosić Was na wirtualny spacer po mieszkaniu w Korei Południowej, którym projektanci wnętrz z Gwangju oferują nam azjatycką wersję stylu skandynawskiego…

Mamy nadzieję, że jesteście podobnie zaintrygowani jak my!

Prostota i funkcjonalność

Rozpoczynamy nasz spacer w przestrzeni publicznej, jak to mamy w zwyczaju. Czeka na nas ciekawy kącik – to przytulna i praktyczna jadalnia. W niej najlepiej widać połączenie stylu skandynawskiego z lokalną tradycją. Meble z jasnego drewna mają nowoczesne formy, jednak skosy nóżek krzeseł zarzucają statyczność na rzecz orientalnych inspiracji. Jakkolwiek inaczej by nie interpretować tej aranżacji, nie ma wątpliwości, że powstała jadalnia pełna rodzinnego ciepła!

Nietypowy przedpokój

Cofamy się nieco, by poznać nietypowy przedpokój. Rozsuwane szare drzwi prowadzą do wnętrza. W Korei Południowej, tak jak i wielu innych krajach wschodniej Azji, przejście z zewnątrz do środka ma wymiar symboliczny. Przedpokój jest zazwyczaj ściśle wydzielony, to tutaj mamy zostawić za sobą zmartwienia zewnętrznego świata. Nasz dom ma być naszą oazą. Zwróćmy uwagę na ciekawe, podwieszone szafy, pod którymi wygodnie ustawiono buty.

Kuchnia w bieli

Wracamy do kuchni, którą teraz będziemy mogli poznać nieco lepiej. Zachwyca nas ona nowoczesną zabudową w bieli. Skandynawskim akcentem są tutaj lśniące bielą płytki. Spójrzmy na prawo, czeka tam nietypowa ściana. To w rzeczywistości wykorzystana na miejsce do przechowywania przestrzeń pod schodami prowadzącymi na piętro!

Kochacie nowoczesność i uważacie, że to właśnie ten styl najlepiej sprawdza się w kuchniach? Ten Katalog Inspiracji z pewnością przypadnie Wam do gustu: TOP 10 – nowoczesna kuchnia!

Elegancki salon

Salon to w większości domów i mieszkań najbardziej reprezentacyjna przestrzeń. Nie inaczej jest i tutaj. Ogromny czarny narożnik ustawiono na tle śnieżnobiałych ścian. Sufit o podwójnej wysokości buduje podniosły nastrój. O tej porze dnia zasłonięto już roletami duże przeszklenia, które znajdują się po naszej prawej stronie. Najciekawszym elementem wystroju jest jednak kolorowy obraz na ścianie – to on przydaje pomieszczeniu wyrafinowania.

Sypialnia dla rodziców i dziecka

Przechodzimy do strefy prywatnej. Tutaj czeka na nas sypialnia, którą także moglibyśmy skojarzyć ze skandynawską prostotą. Drewniane łóżka ustawiono w jasnej, pustej przestrzeni. Łóżka, a nie łóżko ponieważ nie mogło tutaj zabraknąć miejsca dla nowego członka rodziny, wciąż zbyt małego, aby zamieszkać samemu. Jak widać dziecięce łóżeczko może być stylowe, stać się częścią aranżacji, a nie ją rozbijać, co niestety zdarza się bardzo często.

Biblioteka i pokój zabaw

Na poddaszu niewiele było miejsca do wykorzystania, a może inaczej – niewiele było go w pionie! Wchodzimy do niskiego pomieszczenia, którego wysokość nie przeszkadza jednak w najmniejszym stopniu jego najmłodszemu użytkownikowi. Stworzono tutaj inspirujący pokój zabaw. Kiedy dziecko się bawi, rodzice mogą oddać się lekturze. W kulturze Korei siedzenie na podłodze nie jest niczym niezwykłym, dlatego niewielki stolik okazuje się być funkcjonalny także dla dorosłych.

Urządzilibyście tak Wasze mieszkanie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu