Nowoczesny dom z prefabrykatów... Aby wprowadzić się już dziś!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom z prefabrykatów… Aby wprowadzić się już dziś!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od schroetter-lenzi Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Zastanawiacie się jak rozbudować dom, żeby rozwiązać problem brakującej przestrzeni mieszkalnej, a jednocześnie przydać całemu budynkowi charakteru? Ten Katalog Inspiracji może podsunąć Wam rozwiązanie! Architekci z austriackiego biura Schroetter-Lenzi Architekten zaproponowali swoim klientom niezwykle ciekawy projekt, którego bryła oraz wnętrza są wariacją na temat estetyki bunkra. Całość elewacji pokryto jednak… drewnem. A to zaledwie pierwsza z wielu odważnych decyzji, jakie zostały podjęte! 

Zaciekawieni? Zapraszamy na wyjątkowy spacer…

Nietypowa rozbudowa

Przechodzimy nieco na lewo i dopiero z tej perspektywy widzimy, że mamy do czynienia z dobudówką i to do budynku o tradycyjnej bryle! Charakter nowej konstrukcji nadają ogromne przeszklenia, odbijające się nich światło kontrastuje z ciemną elewacją z świerkowych desek. Zastanawiacie się dlaczego dobudówka wydaje się unosić w powietrzu? Wszystko przez wzgląd na ryzyko wystąpienia powodzi w regionie. Projektując nasz dom czy jego rozbudowę, nie możemy zapominać o lokalnych uwarunkowaniach.

Przestrzeń mieszkalna w środku i na zewnątrz

Dobudówka funkcjonuje jak osobne mieszkanie. Dostaniemy się do niej nie schodami widocznymi na poprzednim zdjęciu, ale nowoczesną rampą po drugiej stronie budynku. To ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy chcą pozostać w rodzinnym domu jednak na własnych warunkach. W środku także podjęto odważne decyzje, przytulny salon otwarto na całkowicie zamknięty taras. To doskonałe miejsce do zabawy dla dzieci, a także w pełni prywatna przestrzeń mieszkalna na świeżym powietrzu.

Nowoczesna kuchnia z jadalnią

Kontynuujemy poznawanie przestrzeni publicznej tego nietypowego gniazdka. Ciemna, drewniana podłoga nawiązuje w oczywisty sposób do elewacji budynku. W kontraście z nią jest całkowicie biała zabudowa otwartej kuchni oraz jasna jadalnia. Mamy do czynienia z zachwycającą w swojej prostocie, symetryczną aranżacją. Kuchnię od jadalni oddziela praktyczna wyspa. Warto zwrócić uwagę na efektowne krzesła polipropylenu. To klasyka designu, projekt Verner'a Panton'a z 1999 roku.

Industrialna sypialnia

Już na poprzednim zdjęciu mogliśmy zauważyć, że większość ścian we wnętrzu wyłożono betonem architektonicznym. Co zaskakujące staje się to najbardziej widoczne w powyższej sypialni, a zatem miejscu, które zwykliśmy kojarzyć raczej z przytulnością niż surowością. Taki wystrój jednak pełen jest prostoty, działa kojąco na zmysły, pozwala się wyciszyć. Kolorowa bielizna pościelowa ożywia aranżację, wprowadza lekką atmosferę.

Łazienka marzeń

Przechodzimy do łazienki, która po prostu zapiera dech w piersiach! Po pierwsze: ogromne przeszklenie. Znakomicie doświetla przestrzeń, ale także zapewnia niesamowite widoki na wielką działkę. Kąpiel w otoczeniu zieleni musi być wyjątkowo przyjemna. Zwłaszcza, że czeka tu na nas wspaniała wolnostojąca wanna. A jeśli jesteśmy w pośpiechu użyć możemy nowoczesnego prysznica. Sami nie wiemy, czy bardziej zachwyca nas przeszklenie czy rzadko spotykana przestronność łazienki!

Marzycie o stworzeniu podobnej przestrzeni? Zajrzyjcie tutaj: Wanna wolnostojąca – 10 pięknych modeli!

Za drewnianą elewacją

Kompaktowe gniazdko charakteryzuje się prostymi liniami i geometryczną kompozycją nakreśloną czystymi liniami podkreślającymi jego nowoczesny styl. Budynek został zbudowany z konstrukcji żelbetowej, którą pokryto ułożonymi poziomo deskami świerkowymi lakierowanymi na ciemny kolor. Współczesna bryła mogąca przypominać bunkier zyskała w ten sposób rustykalną przytulność. Kontakt z naturą był ważny w tym projekcie, dlatego zdecydowano się także na stworzenie przestronnego tarasu.

Odważylibyście się na takie przeszklenie w łazience?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu