Stylowy dom miłośnika Gwiezdnych Wojen!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Stylowy dom miłośnika Gwiezdnych Wojen!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesna jadalnia od ANDRÉ PACHECO ARQUITETURA Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy przychodzi do budowy i urządzenia naszego nowego domu, powinien on być w pełni dopasowany do naszych gustów oraz potrzeb. Nie ma znaczenia czy będziemy realizować gotowy projekt wybrany z katalogu czy wraz z architektem spędziliśmy długie miesiące nad stworzeniem absolutnie oryginalnego budynku. To my musimy czuć się tutaj dobrze, kiedy roboty się skończą. Dekoracja wnętrz będzie miała wpływ na jakość naszego codziennego życia o podobnej wadze, co bryła budynku. Dobrze wiedzą o tym profesjonaliści z brazylijskiego biura André Pacheco Arquitetura, którzy pomogli swojemu klientowi stworzyć doskonale do niego dopasowane gniazdko marzeń.

Dzisiejszy Katalog Inspiracji będzie prawdziwą gratką dla miłośników sztuki oraz kolekcjonerów. Zapraszamy na podróż do Ameryki Południowej!

Elegancja i prostota

Pod interesujący nas dzisiaj dom docieramy, kiedy słońce zaczyna chylić się ku zachodowi. Witają nas efektownie podświetlone rośliny rabaty przed budynkiem, wnętrza już kuszą sączącym się z nich perłowym światłem. Zanim je poznamy warto przyjrzeć się geometrycznej bryle o ciemnoszaro-białej elewacji. Jedno ze skrzydeł budynku uniesiono tworząc praktyczne, zadaszone miejsce parkingowe. Interesujące jest także przeszklenie strefy wejścia głównego, którego prywatności chronią długie zasłony.

Wnętrze z duszą

Wchodzimy do wnętrza, które zachwyca od pierwszego wejrzenia. Nowoczesność spotyka tutaj duszę kolekcjonera. Znajdujemy się teraz w przestrzeni pokoju dziennego. Jej granice w otwartej przestrzeni podkreślono poprzez podwieszony sufit oświetlony taśmą LED oraz przez wprowadzenie misternego parkietu, który wprowadza atmosferę domowego ciepła do aranżacji opartej raczej na stonowanych barwach. Z wyjątkiem efektownego, perskiego dywanu!

Siła szczegółu

To zdjęcie świetnie podsumowuje styl właściciela domu. Eklektyzm króluje! Kolekcjonerska Lego figurka Lorda Vadera została postawiona obok trzech klasycznych budzików o eleganckich, metalowych wykończeniach. Wszystkie te dekoracje stoją na czarnym, nowoczesnym stoliku nawiązującym do klasycznych mebli, nad którym wisi już na wskroś współczesny zegar. W tym domu chyba nie lubią się spóźniać!

Stylowość na każdym kroku

Jeśli kocha się sztukę, to trudno nie kochać dobrego designu! Świetnie ilustruje to powyższe zdjęcie. Oprawione w ramy rysunki i grafiki są tutaj wszędzie, nie tylko na ścianach ale i na nowoczesnym stoliku o zaskakującej formie. Znajdziemy tam też gliniane rzeźby. Na pierwszym planie natomiast czeka nasz dobry znajomy… to oczywiście słynny fotel Eames Lounge Chair. Jeśli chcecie wiedzieć o nim więcej, zajrzyjcie tutaj: Z klasyki designu: Wszechobecne krzesła Eamesów.

Kuchnia jakiej nie znacie!

Dom pełen jest ciekawych, inspirujących rozwiązań, jednak chyba najbardziej oryginalna jest kuchnia. Na pierwszy rzut oka to typowa kuchnia oddzielona barkiem od otwartej przestrzeni. Owszem, stworzono tutaj interesującą mieszankę kolorów lecz nie byłoby w tym nic tak dziwnego, gdyby nie strefa śniadaniowa. Pod drewnianym stołem ukryto chłodziarkę na wino, a ustawiono przy nim kolejne stylowe krzesła Eamesów. Kiedy spojrzymy w głąb pomieszczenia okaże się, że i tam strefa kuchni otwiera się w sekretny sposób…

Łazienka miejscem relaksu

W powyższej łazience nasi profesjonaliści udowodnili, że potrafią stworzyć aranżację, która będzie nie tylko inspirująca, ale będzie działać kojąco na zmysły. Płyty z zielonkawego kamienia wprowadzają atmosferę pełną świeżości, bliskości z naturą. W podobny sposób oddziałuje na nas bambusowa drabinka, użyta w charakterze wieszaka na ręczniki. Co jest najlepsze na relaks? Oczywiście kąpiel w wannie, której nie mogło tutaj zabraknąć.

Geometria i natura

Wychodzimy na zewnątrz, by móc podziwiać geometryczną bryłę budynku, kiedy zmrok już w pełni ją otulił. Ciemnoszara-biała elewacja prezentuje się niezwykle elegancko na tle czarnego, nocnego nieba. Ponieważ znajdujemy się od strony ogrodu, od strony prywatnej, mury domu zostały prawie całkowicie wymienione na szklane tafle. Ramiona budynku okalają ogród z drewnianym tarasem i małym basenem. Za gustownymi leżakami możemy dojrzeć bardziej luksusową strefę wypoczynku. Piękne rośliny budują przyjemną atmosferę.

Czy Wasze domy również są pełne sztuki?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu