Portugalska willa po renowacji | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Portugalska willa po renowacji

A.D. A.D.
Nowoczesna łazienka od ARKHY PHOTO Nowoczesny
Loading admin actions …

Homify 360 przeniesie Was dziś do Aveiro w Portugalii. To przemysłowe miasto z ważnym i dużym portem oceanicznym. Wielką atrakcją niemal całego miasteczka są elewacje domów wyłożone ceramicznymi płytkami azulejos – najbardziej charakterystyczne elementy sztuki portugalskiej. Są to ceramiczne płytki pokryte błyszczącym szkliwem. W mieście tym znajduje się piękna jednorodzinna willa, która przeszła wielką metamorfozę. Efekt nieprawdopodobnej zmiany, starego niemodnego wnętrza na nowe i zachwycające został uchwycony obiektywem doskonałych fotografów z  Studio Arkhy. Zdjęcia skupiają się na naturalnym i sztucznym oświetleniu pomieszczeń. Ukazują niezwykła przestronność tej wcale nie dużej willi. Zobaczcie sami i dajcie się oczarować temu niezwykłemu portugalskiemu wnętrzu słonecznej willi znad oceanu!

Jasny salon

Dla przechodniów idących ulicą pierwsze wrażenie, po spojrzeniu na tą willę,  jest na pewno bardzo różne od tego, co faktycznie dzieje się w środku. Cicha i spokojna rustykalna elewacja kojarzy się z tradycyjnym portugalskim wnętrzem. W środku natomiast, ogromne przestronne powierzchnie, nowoczesność, estetyka i dobre materiały tworzą połączenie zachwycające. Wnętrze jest bardzo nowoczesne, przestronne i pełne światła. Rozległy salon posiada przeszkloną ścianę, dzięki której można spoglądać na podwórze i ogród z basenem

Zabudowa w salonie

Do salonu, który kształtem przypomina literę L przylega kuchnia. Jest ona zamykana za pomocą dużych przesuwnych drzwi. Ich prostota sprawia, że stają się niemal niewidoczne. Ciekawa zabudowa w salonie jest kontynuacją kolorystyczną wnętrza. Biała płyta MDF kryje w sobie półki i zakamarki mieszczące wiele. Przestrzenie połączone są ze sobą zarówno fizycznie jak i wizualnie – wszędzie widzimy niezwykłą, precyzyjną wręcz spójność.

Kuchnia z widokiem

Spoglądając do kuchni widzimy w pierwszej kolejności, że cała posadzka jest z drewna. Jest to nadal dość nietypowe rozwiązanie ale wynika on z ciągłości materiału, który pojawia się na całej dolnej kondygnacji domu. Oczywiście odpowiednio dobrane i zaimpregnowane drewno będzie się w tej roli sprawdzać idealnie. A wygląda rewelacyjnie!

Szafki kuchenne zabudowane są od dołu do samej góry – to rozwiązanie bardzo praktyczne i estetyczne. Ale przede wszystkim i tutaj widzimy delikatne przenikanie się stylów, konsekwentne stosowanie tych samych materiałów co przy salonowej zabudowie. 

Ogromne przeszklenia

Mnóstwo dziennego światła wpada przez ogromne okna usytuowane na prawie całej wysokości ściany. Przyrządzając posiłek w kuchni, właściciel może jednocześnie relaksować oczy spoglądając na przyjemną zieleń za oknem. A wnętrze jest bardzo jasne i przestronne. Architekci zadbali także o sztuczne światło. Znajduje się ono w suficie podwieszonym ale również bezpośrednio nad blatem. Jeśli i Wy planujecie zamontować w swojej kuchni oświetlenie ukryte w suficie zobaczcie jak łatwo możecie zrobić to sami! W tym artykule znajdziecie garść porad: Wszystko, co musisz wiedzieć o instalacji sufitu podwieszanego

Schody wspornikowe

Aby dostać się na wyższą kondygnację należy pokonać te nowoczesne schody, które zdają się zawisać  w przestrzeni. Pomimo, że drewniane stopnie są grube i ciężkie cała konstrukcja jest lekka jak piórko. Brak jakiejkolwiek balustrady dodatkowo pogłębia wrażenie otwartej przestrzeni. Ciepłe i przytulne wrażenie to z kolei sprawa połączenia drewna z bielą ścian. W takich kolorach zawsze czujemy się jak w domu.

Pokój na piętrze

Na piętrze, które dawniej służyło jako strych i graciarnia, został stworzony bardzo przestronny apartament. Okna dachowe nie istniały wcześniej dlatego stworzono dodatkowe świetliki, które wpuszczają do środka odpowiednią ilość światła. Zadbano także o sztuczne oświetlenie. Całe piętro to połączone w ciągu trzy obszary: obszar do spania , szafy i łazienka. Ponieważ znajdując się na górze nie mamy kontaktu wzrokowego z ulicą, staje się ono bardzo prywatnym miejscem, gdzie jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest kontakt z niebem. 

Przytulna łazienka

Mimo, że nie ma tutaj podłogi wyłożonej drewnem ciężko byłoby nie zgadnąć, że należy ona do tej właśnie willi. Jest tak samo spójna jak reszta domu, motyw drewniany przeplata się z bielą kafelków. Znów postawiono na przestronność i przestrzeń. Kabina prysznicowa to jedynie tafla szkła zapobiegająca rozpryskiwaniu się wody. Duże lustro podwaja w swojej tafli powierzchnię pomieszczenia. Nowoczesna armatura i dbałość o szczegóły przesądzają o ogólnym bardzo pozytywnym odbiorze wnętrza. Wszytko, zaprojektowane szykownie, elegancko i  z klasą. Każda willa marzy o takiej renowacji! 

A Wam jak się podoba to eleganckie wnętrze? Chcielibyście w nim mieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu