Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Elewacja z kamienia – 9 pięknych domów!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Loading admin actions …

Wygląd zewnętrzny domu to sprawa najwyższej wagi. Jest to kosztowna inwestycja, która nierzadko zostaje z nami na całe życie, a jej ewentualna przebudowa wymaga dużego wysiłku i zaangażowania. Nie musimy podkreślać tego, że wystrój zewnętrzny domu to wizytówka, którą oglądamy nie tylko my i nasi goście, ale także przypadkowi przechodnie i przejezdni. Elewacja domu może zwracać uwagę i w pierwszej chwili wywoływać pozytywne odczucia lub wręcz przeciwnie, negatywne. Dlatego tak ważne jest, by zastanowić się cztery razy nad jej aranżacją. Jeśli nie mamy doświadczenia w takich wyborach sięgnijmy po najprostsze, piękne, klasyczne rozwiązania lub poradźmy się fachowca, który pomoże nam dobrać zgrane zestawy i elementy kolorystyczne na oryginalny wierzch domu.

Elewacja domu powinna scalać się i współgrać z otoczeniem. Jest to w dobrym guście jeśli oddaje aurę otoczenia. Elewacja z kamienia, którą w tym wydaniu chcemy Wam zaprezentować, najbardziej nadaje się do krajobrazów wiejskich i przedmieść. Jednak to tylko najprostsze i najoczywistsze skojarzenie, bowiem kamień to na tyle uniwersalny i ponadczasowy materiał, że nadaje się także do wykończeń domów nowoczesnych z zewnątrz jak i wewnątrz! Płytkami kamiennymi można obłożyć całość domu lub tylko niektóre jej fragmenty. A elewacja z kamienia będzie trwalsza niż ta pokryta tynkiem. Wszystko to postaramy się pokazać na poniższych, wybranych przez nas przykładach.

Sielskie klimaty odtworzyliśmy w Katalogu Inspiracji Kuchnia w stylu wiejskim – 10 aranżacji. Zobaczcie! Zapraszamy do galerii zdjęć!

Elewacja z kamienia i drewna

Metamorfoza domu w Bieszczadach: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez deco chata
deco chata

Metamorfoza domu w Bieszczadach

deco chata

Kamień i drewno- ta para to przepis na sukces. Jednak oprócz samego pomysłu musimy mieć koncepcję graficzną, co, gdzie i w jakiej ilości. W tym przypadku powierzchnie płaskie zaaranżowane są jasnym drewnem, a rogi domu i ganek został wyłożony płytami kamiennymi, których nieregularny kolor wpada w odcienie żółtego. Do ścian pasują nawet drzwi główne, a kolor okiennic do popielatego odcienia kamieni. Deco Chata zrobiła naprawdę kawał dobrej roboty przy przeobrażeniu starej chaty w nowoczesny dom z marzeń w stylu rustykalnym!

Nowoczesna elewacja z kamienia

Elewacja z kamienia w nowoczesnej willi, tylko na jej jednej części to świetny pomysł. Prostota geometrycznego domu w bieli, aż prosiła się o jakieś urozmaicenie, dlatego dobrano do niej równie prostego, acz pięknego partnera. Elewacja z kamienia nieregularnego przełamuje w tym wypadku stereotyp zimnej i bezkompromisowej nowoczesności domu. Do tego wyeksponowana ściana ciepłym światłem podbija wrażenie przytulności i zaprasza do swych wnętrz. To dowód na to, że elewacja z kamienia bez problemu może odnaleźć się w futurystycznym otoczeniu i będzie świetnie wyglądać!

Na w pół nowocześnie i naturalnie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ambienta Arquitetura
Ambienta Arquitetura

PROJETO CASA DA REPRESA

Ambienta Arquitetura

Ten dom jest nowoczesny. Bez wątpienia nie możemy mu odmówić współczesnego dizajnu. Jednak, jak już pokazywaliśmy to połączenie na pierwszym przykładzie, postanowiono obłożyć go kamieniem. Partnerem elewacji z kamienia jest drewno na tarasie i rzucające się w oczy okiennice. Jest to wyjątkowy dom parterowy o wysokim stropie, przestronny i jasny. Warto zajrzeć do środka!

Elewacja z kamienia w doświetlonym domu

Strzelisty dom w górach to marzenie każdego z nas. Elewacja z kamienia w tym budynku ogranicza się do minimum, ponieważ dom jest przeszklony. Brązowy kamień świetnie współgra z masywnymi belkami konstrukcyjnymi wystającymi spod dachu. Drewno i kamień, niezawodne połączenie od lat prehistorycznych!

Elewacja z kamienia i w najbliższym otoczeniu

Elewacja z kamienia gdy pojawia się na licu domu, może być sprytnie połączona z elementami w jego otoczeniu. To bardzo dobry pomysł kiedy chcemy, by nasz dom z ogrodem był spójny. Na tym przykładzie widzimy obłożone kamieniem podmurówki, rogi domu, niskie murki wokół trawnika oraz ogrodzenie. Biel tynku z kamieniem to zawsze przepis na sukces w domach nowoczesnych i w typowych w stylu rustykalnym i wiejskim.

Elewacja z kamienia w domu na wsi

Oto dom na wsi, który jest potwierdzeniem naszej tezy, że kamień to idealne, naturalne tworzywo współgrające z naturą. Ta elewacja z kamienia rudego połączona została z  większymi partiami białego betonu w rogach domu, pod oknami, futrynach i w innych przypadkowych miejscach. Cały zestaw kolorystyczny podbija dach w pomarańczowym kolorze. Taki dom współgra ze wszystkimi miedzianymi dodatkami, a najbardziej z zielonym otoczeniem pięknego ogrodu!

Elewacja z kamienia na całości domu

Domki w Dzikowie: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez M. i A. DOMICZ
M. i A. DOMICZ

Domki w Dzikowie

M. i A. DOMICZ

Drobne kamienie jako tynk to kolejny przykład naturalnie wyglądającego i oryginalnego domu jednorodzinnego. W tym przypadku domy M. I A. Domicz wyłożone są po całości drobnymi fragmentami kamienia, zwieńczone szarym dachem, który oddaje barwę tego naturalnego tworzywa na ścianach. Otoczenie domu, jego nawierzchnia także jest utwardzona kamieniem. W takim wypadku nie musimy martwić się o kolorystykę, ponieważ naturalne barwy jednego surowca zawsze dobrze się dopełnią. Elewacja z kamienia w tym wydaniu wygląda skromnie, ale jednocześnie robi imponujące, pozytywne wrażenie!

Elewacja z kamienia obok nowoczesnej dekoracji

Stary, kamienny budynek nie wymagał aranżacji kamieniem na wierchu. Za to jego starożytny wygląd unowocześniła dobudówka z nowoczesną kwiatową grafiką. To przykład na to, że stare domy można w pewien sposób przerobić lub wpisać we współczesny dizajn. Elewacja z kamienia temu nie przeszkadza!

Elewacja z kamienia w pustynnym kolorze

Ten dom w piaszczystym kolorze wygląda na wypłowiały pod wpływem silnych oddziaływań promieni słonecznych. Tak też wygląda nawierzchnia wokół, a potęgują to wrażenie pomarańczowe okna i dach oraz gliniane donice, palone w słońcu. Piękny przykład przemyślanego domu w najmniejszym detalu, w którym nawet kolor kwiatów podkreśla jego urodę. Chcielibyście tak mieszkać?

Czy podoba Wam się elewacja z kamienia na zewnątrz i wewnątrz domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu