Elewacja z kamienia - 9 pięknych domów! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Elewacja z kamienia – 9 pięknych domów!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Domki w Dzikowie Nowoczesne domy od M. i A. DOMICZ Nowoczesny
Loading admin actions …

Wygląd zewnętrzny domu to sprawa najwyższej wagi. Jest to kosztowna inwestycja, która nierzadko zostaje z nami na całe życie, a jej ewentualna przebudowa wymaga dużego wysiłku i zaangażowania. Nie musimy podkreślać tego, że wystrój zewnętrzny domu to wizytówka, którą oglądamy nie tylko my i nasi goście, ale także przypadkowi przechodnie i przejezdni. Elewacja domu może zwracać uwagę i w pierwszej chwili wywoływać pozytywne odczucia lub wręcz przeciwnie, negatywne. Dlatego tak ważne jest, by zastanowić się cztery razy nad jej aranżacją. Jeśli nie mamy doświadczenia w takich wyborach sięgnijmy po najprostsze, piękne, klasyczne rozwiązania lub poradźmy się fachowca, który pomoże nam dobrać zgrane zestawy i elementy kolorystyczne na oryginalny wierzch domu.

Elewacja domu powinna scalać się i współgrać z otoczeniem. Jest to w dobrym guście jeśli oddaje aurę otoczenia. Elewacja z kamienia, którą w tym wydaniu chcemy Wam zaprezentować, najbardziej nadaje się do krajobrazów wiejskich i przedmieść. Jednak to tylko najprostsze i najoczywistsze skojarzenie, bowiem kamień to na tyle uniwersalny i ponadczasowy materiał, że nadaje się także do wykończeń domów nowoczesnych z zewnątrz jak i wewnątrz! Płytkami kamiennymi można obłożyć całość domu lub tylko niektóre jej fragmenty. A elewacja z kamienia będzie trwalsza niż ta pokryta tynkiem. Wszystko to postaramy się pokazać na poniższych, wybranych przez nas przykładach.

Sielskie klimaty odtworzyliśmy w Katalogu Inspiracji Kuchnia w stylu wiejskim – 10 aranżacji. Zobaczcie! Zapraszamy do galerii zdjęć!

Elewacja z kamienia i drewna

Metamorfoza domu w Bieszczadach Wiejskie domy od deco chata Wiejski
deco chata

Metamorfoza domu w Bieszczadach

deco chata

Kamień i drewno- ta para to przepis na sukces. Jednak oprócz samego pomysłu musimy mieć koncepcję graficzną, co, gdzie i w jakiej ilości. W tym przypadku powierzchnie płaskie zaaranżowane są jasnym drewnem, a rogi domu i ganek został wyłożony płytami kamiennymi, których nieregularny kolor wpada w odcienie żółtego. Do ścian pasują nawet drzwi główne, a kolor okiennic do popielatego odcienia kamieni. Deco Chata zrobiła naprawdę kawał dobrej roboty przy przeobrażeniu starej chaty w nowoczesny dom z marzeń w stylu rustykalnym!

Nowoczesna elewacja z kamienia

Elewacja z kamienia w nowoczesnej willi, tylko na jej jednej części to świetny pomysł. Prostota geometrycznego domu w bieli, aż prosiła się o jakieś urozmaicenie, dlatego dobrano do niej równie prostego, acz pięknego partnera. Elewacja z kamienia nieregularnego przełamuje w tym wypadku stereotyp zimnej i bezkompromisowej nowoczesności domu. Do tego wyeksponowana ściana ciepłym światłem podbija wrażenie przytulności i zaprasza do swych wnętrz. To dowód na to, że elewacja z kamienia bez problemu może odnaleźć się w futurystycznym otoczeniu i będzie świetnie wyglądać!

Na w pół nowocześnie i naturalnie

Ten dom jest nowoczesny. Bez wątpienia nie możemy mu odmówić współczesnego dizajnu. Jednak, jak już pokazywaliśmy to połączenie na pierwszym przykładzie, postanowiono obłożyć go kamieniem. Partnerem elewacji z kamienia jest drewno na tarasie i rzucające się w oczy okiennice. Jest to wyjątkowy dom parterowy o wysokim stropie, przestronny i jasny. Warto zajrzeć do środka!

Elewacja z kamienia w doświetlonym domu

Wiejskie domy od homify Wiejski

Strzelisty dom w górach to marzenie każdego z nas. Elewacja z kamienia w tym budynku ogranicza się do minimum, ponieważ dom jest przeszklony. Brązowy kamień świetnie współgra z masywnymi belkami konstrukcyjnymi wystającymi spod dachu. Drewno i kamień, niezawodne połączenie od lat prehistorycznych!

Elewacja z kamienia i w najbliższym otoczeniu

Elewacja z kamienia gdy pojawia się na licu domu, może być sprytnie połączona z elementami w jego otoczeniu. To bardzo dobry pomysł kiedy chcemy, by nasz dom z ogrodem był spójny. Na tym przykładzie widzimy obłożone kamieniem podmurówki, rogi domu, niskie murki wokół trawnika oraz ogrodzenie. Biel tynku z kamieniem to zawsze przepis na sukces w domach nowoczesnych i w typowych w stylu rustykalnym i wiejskim.

Elewacja z kamienia w domu na wsi

Oto dom na wsi, który jest potwierdzeniem naszej tezy, że kamień to idealne, naturalne tworzywo współgrające z naturą. Ta elewacja z kamienia rudego połączona została z  większymi partiami białego betonu w rogach domu, pod oknami, futrynach i w innych przypadkowych miejscach. Cały zestaw kolorystyczny podbija dach w pomarańczowym kolorze. Taki dom współgra ze wszystkimi miedzianymi dodatkami, a najbardziej z zielonym otoczeniem pięknego ogrodu!

Elewacja z kamienia na całości domu

Domki w Dzikowie Nowoczesne domy od M. i A. DOMICZ Nowoczesny
M. i A. DOMICZ

Domki w Dzikowie

M. i A. DOMICZ

Drobne kamienie jako tynk to kolejny przykład naturalnie wyglądającego i oryginalnego domu jednorodzinnego. W tym przypadku domy M. I A. Domicz wyłożone są po całości drobnymi fragmentami kamienia, zwieńczone szarym dachem, który oddaje barwę tego naturalnego tworzywa na ścianach. Otoczenie domu, jego nawierzchnia także jest utwardzona kamieniem. W takim wypadku nie musimy martwić się o kolorystykę, ponieważ naturalne barwy jednego surowca zawsze dobrze się dopełnią. Elewacja z kamienia w tym wydaniu wygląda skromnie, ale jednocześnie robi imponujące, pozytywne wrażenie!

Elewacja z kamienia obok nowoczesnej dekoracji

Stary, kamienny budynek nie wymagał aranżacji kamieniem na wierchu. Za to jego starożytny wygląd unowocześniła dobudówka z nowoczesną kwiatową grafiką. To przykład na to, że stare domy można w pewien sposób przerobić lub wpisać we współczesny dizajn. Elewacja z kamienia temu nie przeszkadza!

Elewacja z kamienia w pustynnym kolorze

Ten dom w piaszczystym kolorze wygląda na wypłowiały pod wpływem silnych oddziaływań promieni słonecznych. Tak też wygląda nawierzchnia wokół, a potęgują to wrażenie pomarańczowe okna i dach oraz gliniane donice, palone w słońcu. Piękny przykład przemyślanego domu w najmniejszym detalu, w którym nawet kolor kwiatów podkreśla jego urodę. Chcielibyście tak mieszkać?

Czy podoba Wam się elewacja z kamienia na zewnątrz i wewnątrz domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu