Wspaniała odmiana na 30 metrach kwadratowych!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wspaniała odmiana na 30 metrach kwadratowych!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Salon zaprojektowane przez 바라다봄 스튜디오, Skandynawski
Loading admin actions …

Trzydziestometrowe mieszkanie nastręczać może wielu problemów przy jego aranżacji i wyposażeniu. Ograniczona pod względem metrażu przestrzeń jest trudna w zaprojektowaniu, a trzeba na niej przecież zmieścić wszystkie niezbędne do wygodnego mieszkania pomieszczenia i meble. Przykład tego projektu w ramach serii przed i po udowadnia jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych! W Korei południowej przeprowadzono renowację miniaturowego mieszkania, która z pewnością zainspiruje wielu z Was. Obejrzyjcie zdjęcia dokumentujące cały proces oraz zachwycający efekt po!

Przed: stan surowy

O mieszkaniu w tym surowym wnętrzu nie mogło być mowy. Gołe podłogi i ściany, ziejące pustką otwory w suficie, czy powyjmowane z zawiasów drzwi nie sprawiały dobrego pierwszego wrażenia. Całe wnętrze należało odnowić- przed projektantami stało nie lada wyzwanie doprowadzenia tego mieszkania do stanu użyteczności.

Przed: niewykorzystany potencjał

Patrząc na mieszkanie z perspektywy wyjścia, odkrywamy jego ogromny potencjał. Duże okna otwierają je na otoczenie, a wpadające przez nie promienie słoneczne rozjaśniają wnętrze. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego pokoju, należało usunąć ciemną boazerie spod okien oraz zamalować niepasujący do niczego turkusowy kolor na ścianach.

W trakcie prac: nowa podłoga

Podłogę w mieszkaniu zdecydowano pokryć się klasycznym drewnianym parkietem w jodełkę, który wprowadza do wnętrza elegancję i szyk. Takie rozwiązanie jest ponadczasowe, pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i tych bardziej nowoczesnych.

W trakcie prac: ściany w nowej odsłonie

Ściany przemalowano na neutralny biały kolor, ale nie pozostawiono ich gładkimi. W miejsce starej, ciemnej boazerii pojawiły się dekoracyjne elementy z jaśniejszego drewna, które wprowadzają dynamikę do tego wnętrza i nadają ścianom ciekawą strukturę.

Po: nowocześnie i elegancko

Tak prezentuje się pokój po zakończeniu prac renowacyjnych. Kwadratowe listwy na ścianach zdecydowano się ostatecznie przemalować na biało, ale zachowano ich oryginalną strukturę. Teraz wnętrze to jest jasne, przestronne, ale także eleganckie i stylowe. Minimalistyczne wyposażenie ogranicza się do mebli i dodatków niezbędnych- projektanci postawili na ich jakość, a nie ilość. Dekoracje ścienne niestandardowo umieszczone na podłodze nadają temu wnętrzu współczesnego charakteru. Stonowana pelta kolorów zdominowana przed brąz i biel ożywiona zostaje turkusową kanapę, której design nawiązuje do estetyki lat 60-tych. Co za udana kombinacja!

Po: nowa kuchnia

Kuchnię urządzono w nowoczesnym stylu wiejskim. Stylowe szafki o szarych frontach pokryto drewnianymi blatami, dzięki czemu osiągnięto ciepły i przytulny efekt. Pomieszczenie to jest niewielkie, ale wygodnie urządzone- liczne szafki, szuflady i podwieszane półki pozwalają w porządku i dobrej organizacji przechowywać niezbędne przybory kuchenne. Od pozostałej części strefy dziennej kuchnię oddziela drewniany blat z funkcją barku.

Po: mieszkanie w ciepłym klimacie

Wnętrze to zaaranżowano z niezwykłą uwagą co do detali i szczegółów. Liczne dekoracje, ozdoby i akcesoria wprowadzają tutaj niezwykle przytulną i ciepłą atmosferę. Drewniane meble mają nowoczesny design, ale nie brak im rustykalnego uroku. O wyjątkowy klimat dbają także kolorowe tekstylia oraz oświetlenie. To ostatnie z kolei nawiązuje swoim stylem do estetyki industrialnej, dzięki czemu wnętrze zyskuje niespodziewany twist.

Jak Wy byście urządzili to mieszkanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu