Dom o dwóch twarzach!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom o dwóch twarzach!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Trewin Design Architects, Nowoczesny
Loading admin actions …

Mieszkanie w pięknej, malowniczej okolicy, w domu, ze środka którego rozciągają się wspaniałe widoki ma swoją cenę. Jest nią zazwyczaj konieczność budowania na wymagającym terenie, często na wzgórzu, na działce o niełatwej topografii. Inwestorzy tego projektu z tym właśnie problemem musieli się zmierzyć- chcieli zbudować dom na działce wąskiej i stromo wznoszącej się na wzgórzu. Taka lokalizacja miała dla nich liczne korzyści, ale architektom nastręczyła wielu trudności. Zdołali oni jednak spełnić wszystkie wymagania swoich klientów, a także wpisać dom w malowniczą okolicę. Powstał budynek, który z ma dwa oblicza- z jednej strony zdaje się być niewielki, a z drugiej z kolei zaskakuje swoim rozmiarem. Zdecydowanie największą zaletą tego domu są jednak rozpościerające się ze środka widoki. Przekonajcie się sami!

Skromne początki

Zwiedzanie rozpoczynamy na tyłach domu. Fasada z horyzontalnie układanych drewnianych paneli harmonijnie łączy się z wielkoformatowymi przeszkleniami oraz dachem z tworzywa sztucznego. Zarówno kształt bryły, jak i materiały elewacyjne nadają budynkowi nowoczesny, stylowy charakter. Z tej strony najważniejszym elementem domu jest taras, z którego gwarantowane są świetne widoki na okolicę. Prawda, że dom wydaje się niewielki? To jednak jeszcze nie wszystko- od frontu zdecydowanie zaskakuje!

Okolica

Zanim obejrzymy dom w pełnej krasie, przyjrzyjmy się jeszcze dokładniej okolicy. Działka inwestorów znajduje się na obrzeżach niewielkiego miasteczka, otoczonego zewsząd zieleniącymi się wzgórzami. Dom niejako wbudowano w jedno z nich, wykorzystując niełatwą topografię, dzięki której budynek udało się zawiesić na skarpie. Takie położenie gwarantuje górowanie nad okolicą i zapierające dech w piersiach widoki.

Od frontu

W końcu możemy podziwiać dom w pełnej krasie. Od frontu prezentuje się niemal monumentalnie, rozciągając się na powierzchni trzech poziomów. Po lewej stronie dodatkowo znajduje się garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Od zewnątrz każde z pięter odznacza się innym pokryciem elewacyjnym- parter to mieszanka drewna i kamienia, pierwsze piętro jest w całości otynkowane na biało, a ostatnie zostało niemal w całości przeszklone. Dzięki takiemu rozróżnieniu fasada domu wydaje się nie tylko ciekawa, ale i dynamiczna.

Kuchnia

Urządzona we wnęce kuchnia gwarantuje dużo miejsca i swobody do przygotowywania potraw. Dzięki swojej lokalizacji jest niejako odseparowana od reszty strefy dziennej, ale spaja się z nią pod względem użytych materiałów i kolorystyki. Zabudowa o białych frontach na wysoki połysk jest elegancka i nowoczesna jednocześnie. Najwyższej jakość sprzęty AGD oraz granitowe blaty sprawiają, że taka kuchnią cieszyć się można przez długie lata.

Łazienka

Na koniec zaglądamy do łazienki, która, jak pozostałe pomieszczenia w tym domu, urządzona została elegancko i ze smakiem. Paleta kolorów opiera się a różnych odcieniach szarości, bieli i czerni. Duży płytkom nadano nowy wymiar, decydując się na te o zróżnicowanych teksturach. Czarne błyszczące meble nadają temu pomieszczeniu charakter glamour, a białe ściany z kolei optycznie je powiększają.

Jak widać nie tylko lokalizacja, ale i gustowne wnętrza są mocnymi stronami tego domu. Stanowi on doskonałą inspirację dla tych, szukających pomysłów na budowę na wąskiej, spadzistej działce, ale także dla tych, lubujących się w elegancji i dobrym stylu.

Szukacie inspirujących pomysłów na dom? Obejrzyjcie koniecznie dom marzeń z nieziemskim widokiem.

Salon

Choć nieumeblowany, salon robi ogromne wrażenie. Dzieje się tak za sprawą kombinacji wysokiej jakości drewnianego parkietu oraz wielkoformatowych okien, którymi przeszklono ściany. W tym momencie doceniamy lokalizację domu i jego położenie na wzgórzu. Naturalne, zielone otoczenie wdziera się do środka, stając się wspaniałą dekoracją wnętrza. Białe ściany i sufit są jedynie dobrym neutralnym tłem dla takiego widoku!

Jak byście urządzili wnętrza tego domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu