Dom o dwóch twarzach! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom o dwóch twarzach!

Alicja Olko Alicja Olko
Mallards View, Devon, UK Nowoczesna łazienka od Trewin Design Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Mieszkanie w pięknej, malowniczej okolicy, w domu, ze środka którego rozciągają się wspaniałe widoki ma swoją cenę. Jest nią zazwyczaj konieczność budowania na wymagającym terenie, często na wzgórzu, na działce o niełatwej topografii. Inwestorzy tego projektu z tym właśnie problemem musieli się zmierzyć- chcieli zbudować dom na działce wąskiej i stromo wznoszącej się na wzgórzu. Taka lokalizacja miała dla nich liczne korzyści, ale architektom nastręczyła wielu trudności. Zdołali oni jednak spełnić wszystkie wymagania swoich klientów, a także wpisać dom w malowniczą okolicę. Powstał budynek, który z ma dwa oblicza- z jednej strony zdaje się być niewielki, a z drugiej z kolei zaskakuje swoim rozmiarem. Zdecydowanie największą zaletą tego domu są jednak rozpościerające się ze środka widoki. Przekonajcie się sami!

Skromne początki

Zwiedzanie rozpoczynamy na tyłach domu. Fasada z horyzontalnie układanych drewnianych paneli harmonijnie łączy się z wielkoformatowymi przeszkleniami oraz dachem z tworzywa sztucznego. Zarówno kształt bryły, jak i materiały elewacyjne nadają budynkowi nowoczesny, stylowy charakter. Z tej strony najważniejszym elementem domu jest taras, z którego gwarantowane są świetne widoki na okolicę. Prawda, że dom wydaje się niewielki? To jednak jeszcze nie wszystko- od frontu zdecydowanie zaskakuje!

Okolica

Zanim obejrzymy dom w pełnej krasie, przyjrzyjmy się jeszcze dokładniej okolicy. Działka inwestorów znajduje się na obrzeżach niewielkiego miasteczka, otoczonego zewsząd zieleniącymi się wzgórzami. Dom niejako wbudowano w jedno z nich, wykorzystując niełatwą topografię, dzięki której budynek udało się zawiesić na skarpie. Takie położenie gwarantuje górowanie nad okolicą i zapierające dech w piersiach widoki.

Od frontu

W końcu możemy podziwiać dom w pełnej krasie. Od frontu prezentuje się niemal monumentalnie, rozciągając się na powierzchni trzech poziomów. Po lewej stronie dodatkowo znajduje się garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Od zewnątrz każde z pięter odznacza się innym pokryciem elewacyjnym- parter to mieszanka drewna i kamienia, pierwsze piętro jest w całości otynkowane na biało, a ostatnie zostało niemal w całości przeszklone. Dzięki takiemu rozróżnieniu fasada domu wydaje się nie tylko ciekawa, ale i dynamiczna.

Kuchnia

Urządzona we wnęce kuchnia gwarantuje dużo miejsca i swobody do przygotowywania potraw. Dzięki swojej lokalizacji jest niejako odseparowana od reszty strefy dziennej, ale spaja się z nią pod względem użytych materiałów i kolorystyki. Zabudowa o białych frontach na wysoki połysk jest elegancka i nowoczesna jednocześnie. Najwyższej jakość sprzęty AGD oraz granitowe blaty sprawiają, że taka kuchnią cieszyć się można przez długie lata.

Łazienka

Na koniec zaglądamy do łazienki, która, jak pozostałe pomieszczenia w tym domu, urządzona została elegancko i ze smakiem. Paleta kolorów opiera się a różnych odcieniach szarości, bieli i czerni. Duży płytkom nadano nowy wymiar, decydując się na te o zróżnicowanych teksturach. Czarne błyszczące meble nadają temu pomieszczeniu charakter glamour, a białe ściany z kolei optycznie je powiększają.

Jak widać nie tylko lokalizacja, ale i gustowne wnętrza są mocnymi stronami tego domu. Stanowi on doskonałą inspirację dla tych, szukających pomysłów na budowę na wąskiej, spadzistej działce, ale także dla tych, lubujących się w elegancji i dobrym stylu.

Szukacie inspirujących pomysłów na dom? Obejrzyjcie koniecznie dom marzeń z nieziemskim widokiem.

Salon

Choć nieumeblowany, salon robi ogromne wrażenie. Dzieje się tak za sprawą kombinacji wysokiej jakości drewnianego parkietu oraz wielkoformatowych okien, którymi przeszklono ściany. W tym momencie doceniamy lokalizację domu i jego położenie na wzgórzu. Naturalne, zielone otoczenie wdziera się do środka, stając się wspaniałą dekoracją wnętrza. Białe ściany i sufit są jedynie dobrym neutralnym tłem dla takiego widoku!

Jak byście urządzili wnętrza tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu